КЛС: Нови пораз десетковане Војводине

07.01.2023. 16:10 16:12
Извор: ОКК Београд

Пре само два кола чинило се да су кошаркаши Војводине на добром путу да направе велики подвиг и већ у првој години петогодишњег пројекта изборе учешће у АБА 2 лиги.

Међутим, уследиле су повреде неких од носилаца игре, које су за последицу имале прво неуспех од Младости на Спенсу, а затим и од Вршца на истом месту, у 16. колу Кошаркашке лиге Србије. Гости су од почетка контролисали сусрет, црвено-бели су покушали да се врате, али нису имали довољно енергије, па су уписали други узастопни пораз пред својим навијачима.

Прва деоница протекла је у потпуноси у знаку Вршчана. Оно што је красило Новосађане у досадашњем току сезоне била је одбрана, која овај пут није била на нивоу. Чак 31 поен примила је екипа Исаков-Ковачевића у уводној четвртини и после тог периода имала двоцифрени заостатак. У истом ритму наставио је гостујући тим и у другом кварталу, средином којег је стекао и плус 16. Чинило се тада да нема повратка за Војводину, али је даљи ток утакмице демантовао такву оцену. Гаћеша и Недељков покренули су серију 10:0 домаћих, који су успели пред крај полувремена да приђу и на само кош заостатка.

Такав епилог требало је да гарантује неизвеснији дуел. Међутим, Вршац је одиграо веома чврсто у одбрани у трећој четвртини, спустио ривала на само 12 поена и, на моменте се чинило и рутински, врати двоцифрену предност. До краја утакмице вођство гостију ишло је и до плус 21, па је било јасно да ће Новосађани на Спенсу претрпети и други везани неуспех. Црвено-белима сада остаје да се уздају у што бржи повратак Беслаћа и Пешаковића и да смогну снаге да у среду у Лесковцу остваре победу против екипе Здравља и пласирају се на завршни турнир Купа Радивоја Кораћа.

Војводина – Вршац 75:91 (20:31, 27:20, 12:21, 16:19)

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца: 200, судије: Милојевић (Крушевац), Ћалић (Београд), Стрика (Београд).

ВОЈВОДИНА: Бањац 7, Недељков 13, Шајин 8, Станојевић, Јововић 8, Љубичић 14, Гаћеша 14, Заграђанин, Митровић 3, Живковић 8, Ристановић.

ВРШАЦ: Симић 11, Јовановић 9, Јурчек 20, Васиљевић 11, Димић 6, Дишић, Шушић, Агоч 15, Васић 11, Радовић 3, Јековић 3.