KLS: Novi poraz desetkovane Vojvodine

07.01.2023. 16:10 16:12
Izvor: OKK Beograd

Pre samo dva kola činilo se da su košarkaši Vojvodine na dobrom putu da naprave veliki podvig i već u prvoj godini petogodišnjeg projekta izbore učešće u ABA 2 ligi.

Međutim, usledile su povrede nekih od nosilaca igre, koje su za posledicu imale prvo neuspeh od Mladosti na Spensu, a zatim i od Vršca na istom mestu, u 16. kolu Košarkaške lige Srbije. Gosti su od početka kontrolisali susret, crveno-beli su pokušali da se vrate, ali nisu imali dovoljno energije, pa su upisali drugi uzastopni poraz pred svojim navijačima.

Prva deonica protekla je u potpunosi u znaku Vrščana. Ono što je krasilo Novosađane u dosadašnjem toku sezone bila je odbrana, koja ovaj put nije bila na nivou. Čak 31 poen primila je ekipa Isakov-Kovačevića u uvodnoj četvrtini i posle tog perioda imala dvocifreni zaostatak. U istom ritmu nastavio je gostujući tim i u drugom kvartalu, sredinom kojeg je stekao i plus 16. Činilo se tada da nema povratka za Vojvodinu, ali je dalji tok utakmice demantovao takvu ocenu. Gaćeša i Nedeljkov pokrenuli su seriju 10:0 domaćih, koji su uspeli pred kraj poluvremena da priđu i na samo koš zaostatka.

Takav epilog trebalo je da garantuje neizvesniji duel. Međutim, Vršac je odigrao veoma čvrsto u odbrani u trećoj četvrtini, spustio rivala na samo 12 poena i, na momente se činilo i rutinski, vrati dvocifrenu prednost. Do kraja utakmice vođstvo gostiju išlo je i do plus 21, pa je bilo jasno da će Novosađani na Spensu pretrpeti i drugi vezani neuspeh. Crveno-belima sada ostaje da se uzdaju u što brži povratak Beslaća i Pešakovića i da smognu snage da u sredu u Leskovcu ostvare pobedu protiv ekipe Zdravlja i plasiraju se na završni turnir Kupa Radivoja Koraća.

Vojvodina – Vršac 75:91 (20:31, 27:20, 12:21, 16:19)

NOVI SAD: Mala sala Spensa, gledalaca: 200, sudije: Milojević (Kruševac), Ćalić (Beograd), Strika (Beograd).

VOJVODINA: Banjac 7, Nedeljkov 13, Šajin 8, Stanojević, Jovović 8, Ljubičić 14, Gaćeša 14, Zagrađanin, Mitrović 3, Živković 8, Ristanović.

VRŠAC: Simić 11, Jovanović 9, Jurček 20, Vasiljević 11, Dimić 6, Dišić, Šušić, Agoč 15, Vasić 11, Radović 3, Jeković 3.