104.8191

Трећи контролни сусрет на Златибору: Војводина – Зета 2:2

14.06.2017. 21:09 21:27
Извор: Dnevnik.rs

ЗЛАТИБОР: Игралиште Швајцарија, гледалаца: 50, судија: Митић (Ужице). Стрелци: Спремо у 9. и Малбашић у 23. за Војводину, а Љушђурај у 35. и Крстовић у 68. минуту за Зету. Жути картони: Ковачевић (Војводина) и Цанић (Зета).

ВОЈВОДИНА: Роцков, Лакићевић, Антић, Бабић (Живковић), Ковачевић (Зличић), Вукасовић, Месаровић, Спремо, Стаменић, Малбашић, Трујић (Бубало).

ЗЕТА: Ђуровић (Нововић), П. Пешукић (Алигрудић), Секулић, Цанић, Вујачић (Ђукић), Рогушић (Крстовић), Калезић, Аџовић (Поповић), Љушђурај, Кукуличић (Д. Пешукић), Милојко.

Одиграли су фудбалери Војводине и црногорског представника у квалификацијама за Лигу Европе, екипе Зете, веома борбену, динамичну и занимљиву утакмицу, а утисак је да су ремијем била задовољна оба тренера – Радослав Батак с једне и Душко Влаисављевић с друге стране.

Новосађани су били пуно бољи ривал у првом полувремену и већ у 9. минуту, после грешке голмана Ђуровића, Милан Спремо довео је црвено-беле у вођство.

Шест минута касније сјајно је шутирао Филип Малбашић у супротни угао, али је уместо мреже лопта затресла пречку.

Играо се 18. минут када је у шеснаестерцу Зете срушен расположени Малбашић, а судија је без размишљања показао на белу тачку. Међутим, Никола Трујић је шутирао слабо и голман Ђуровић се искупио за ранију грешку, укротившињегов ударац.

У 23. минуту лепу акцију извели су Месаровић и Трујић, који је издржао неколико дуела, упосли Малбашића, а овај рутински по други пут савладао голмана тима из Голубоваца.

Чинило се да ће Новосађани лако решити овај сусрет у своју корист, али...У наредних неколико минута два пута је одлично интервенисао голман Воше Емил Роцков после удараца Кукуличића и Рогушића, да би га у 35. минуту савладао Љушђурај - 2:1.

До краја полувремена могао је тим тренера Батака нешто више да учини после покушаја Трујића и Месаровића, али је резултат остао непромењен.

Стигао Бразилац Алвеш

Током утакмице Војводина – Зета на Златибор је стигао нови фудбалер Новосађана, Бразилац Ренан да Силва Алвеш, који је у току дана потписао двогодишњи уговор с црвено-белима.

Он је с трибина пратио сусрет, а од сутра ће се придружити новим саиграчима и покушати да се што пре уклопи у тим.

Алвеш је стигао из азербејџанске екипе Капаз Гања.

Имала је Војводина пех да се повредио у првом делу игре Ковачевић, а у наставку без снаге је остао и Бабић, па је до краја играла без штопера (Планић није наступио због повреде).

Њихова места преузели су бекови Лакићевић и Антић, као и везиста Вукасовић, па је  Зета све опасније претила.

Истина, у 60. минуту могао је Стаменић да повиси вођство, али је у 68. минуту резервиста Крстовић погодио циљ и изједначио резултат на 2:2.

Била је ово одлична провера за нас, рекао је Радослав Батак, уз коментар да су у првом делу игре постигли два гола, створили неколико сјајних шанси, погодили пречку и промашили пенал.

Како је даље рекао, играчи су пуно трчали.

Али, нисам задовољан неким тактичким детаљима и на томе ћемо морати још да радимо. Настављамо са радом, а 22. јуна у Новом Саду нас очекује генерална проба, највероватније с екипом Кубања, поручио је Батак.