Treći kontrolni susret na Zlatiboru: Vojvodina – Zeta 2:2

14.06.2017. 21:09 21:27
Izvor: Dnevnik.rs

ZLATIBOR: Igralište Švajcarija, gledalaca: 50, sudija: Mitić (Užice). Strelci: Spremo u 9. i Malbašić u 23. za Vojvodinu, a Ljušđuraj u 35. i Krstović u 68. minutu za Zetu. Žuti kartoni: Kovačević (Vojvodina) i Canić (Zeta).

VOJVODINA: Rockov, Lakićević, Antić, Babić (Živković), Kovačević (Zličić), Vukasović, Mesarović, Spremo, Stamenić, Malbašić, Trujić (Bubalo).

ZETA: Đurović (Novović), P. Pešukić (Aligrudić), Sekulić, Canić, Vujačić (Đukić), Rogušić (Krstović), Kalezić, Adžović (Popović), Ljušđuraj, Kukuličić (D. Pešukić), Milojko.

Odigrali su fudbaleri Vojvodine i crnogorskog predstavnika u kvalifikacijama za Ligu Evrope, ekipe Zete, veoma borbenu, dinamičnu i zanimljivu utakmicu, a utisak je da su remijem bila zadovoljna oba trenera – Radoslav Batak s jedne i Duško Vlaisavljević s druge strane.

Novosađani su bili puno bolji rival u prvom poluvremenu i već u 9. minutu, posle greške golmana Đurovića, Milan Spremo doveo je crveno-bele u vođstvo.

Šest minuta kasnije sjajno je šutirao Filip Malbašić u suprotni ugao, ali je umesto mreže lopta zatresla prečku.

Igrao se 18. minut kada je u šesnaestercu Zete srušen raspoloženi Malbašić, a sudija je bez razmišljanja pokazao na belu tačku. Međutim, Nikola Trujić je šutirao slabo i golman Đurović se iskupio za raniju grešku, ukrotivšinjegov udarac.

U 23. minutu lepu akciju izveli su Mesarović i Trujić, koji je izdržao nekoliko duela, uposli Malbašića, a ovaj rutinski po drugi put savladao golmana tima iz Golubovaca.

Činilo se da će Novosađani lako rešiti ovaj susret u svoju korist, ali...U narednih nekoliko minuta dva puta je odlično intervenisao golman Voše Emil Rockov posle udaraca Kukuličića i Rogušića, da bi ga u 35. minutu savladao Ljušđuraj - 2:1.

Do kraja poluvremena mogao je tim trenera Bataka nešto više da učini posle pokušaja Trujića i Mesarovića, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Stigao Brazilac Alveš

Tokom utakmice Vojvodina – Zeta na Zlatibor je stigao novi fudbaler Novosađana, Brazilac Renan da Silva Alveš, koji je u toku dana potpisao dvogodišnji ugovor s crveno-belima.

On je s tribina pratio susret, a od sutra će se pridružiti novim saigračima i pokušati da se što pre uklopi u tim.

Alveš je stigao iz azerbejdžanske ekipe Kapaz Ganja.

Imala je Vojvodina peh da se povredio u prvom delu igre Kovačević, a u nastavku bez snage je ostao i Babić, pa je do kraja igrala bez štopera (Planić nije nastupio zbog povrede).

Njihova mesta preuzeli su bekovi Lakićević i Antić, kao i vezista Vukasović, pa je  Zeta sve opasnije pretila.

Istina, u 60. minutu mogao je Stamenić da povisi vođstvo, ali je u 68. minutu rezervista Krstović pogodio cilj i izjednačio rezultat na 2:2.

Bila je ovo odlična provera za nas, rekao je Radoslav Batak, uz komentar da su u prvom delu igre postigli dva gola, stvorili nekoliko sjajnih šansi, pogodili prečku i promašili penal.

Kako je dalje rekao, igrači su puno trčali.

Ali, nisam zadovoljan nekim taktičkim detaljima i na tome ćemo morati još da radimo. Nastavljamo sa radom, a 22. juna u Novom Sadu nas očekuje generalna proba, najverovatnije s ekipom Kubanja, poručio je Batak.