104.8191

ЗАКАЊИ У НАДОКАНДИ ВРЕМЕНА РАСТУЖИО ХРВАТЕ у сусрету трећег кола Б групе у Лајпцигу (ВИДЕО)

24.06.2024. 23:11 23:21
Извор: Tanjug (AP Photo/Petr David Josek)

Матија Закањи је, у последњим тренуцима утакмице, постигао гол за Италијане и спречио њихов пораз од Хрватске.

Умало трагичар, па онда и несуђени јунак тријумфа „коцкастих“, Лука Модрић, најпре је пропустио прилику да реализује пенал, али је, пар десетина секунди касније, једну одбијену лопту спремно дочекао и, чинило се, постигао гол вредан велике победе. Међутим, Закањи се с тим није сложио и, скоро је сигурно, послао тим селектора Златка Далића кући.

Запретили су хрватски репрезентативци преко Сучића у 5. минуту, чији ударац је Ђиђи Донарума, лепом парадом, проследио у корнер. Одговорили су ученици селектора Спалетија, преко Ретегија, али је и та лопта завршила ударцем с угла. У 27. миуту голман Хрватске Доминик Ливаковић сјајно је зауставио зицер Бастонија, који је главом упутио лопту, са само пет-шест метара. Распламсала се битка, правих прилика пред головима није било, све се вратило у оквире не претерано занимљиве борбе у маневру, па је велики одмор дочекан уз резултат 0:0.

Наставак је почео узбуђењем у 52. минуту, када је Крамарић желео да убаци лопту пред гол Италијана, али је она Фратезија погодила у руку и судија Макели је, на интервенцију из ВАР собе, досудио најстрожу казну за Хрвате. Међутим, сјајни Донарума зауставио је ударац Луке Модрића с беле тачке, али се, само минут касније, после још једне одбране капитена Италије, тада ударца Будимира, 38-годишњи Модрић искупио и довео Хрватску у вођство.

Кренули су много офанзивније „азури“, повијала се одбрана Хрвата, а у 67. минуту Дармијан се није снашао у солидној ситуацији. Није Спалетијев тим успевао да искористи пропусте у дефанзиви ривала, који се повукао и чувао минималну, али за њега огромну предност. Анемичне Италијане, и даље актуелне прваке Европе, спасао је на крају Закањи, чијим голом су обезбедили место међу 16 најбољих на Старом континенту. А Хрвати, имали су све у својим рукама, а чини се да остали без ичега. И такав је, ето, фудбал...

Хрватска – Италија 1:1 (0:0)

ЛАЈПЦИГ: Лајпциг арена, гледалаца: 40.000. Судија: Дани Макели (Холандија). Стрелци: 1:0 - Модрић у 55. 1:1 – Закањи у 90+8. минуту. Жути картони: Сучић, Модрић, Понграчић, Станишић, Брозовић (Хрватска), Калафјори, Фађоли (Италија).

ХРВАТСКА: Ливаковић 7 – Станишић 6, Шутало 6, Понграчић 6, Гвардиол 6,5 – Модрић 7 (од 80. Мајер 6,5), Брозовић 6,5, Ковачић 6 (од 70. Иванушец 6)– Сучић 6,5 (од 70. Перишић 6), Марио Пашалић 6 (од 46. Будимир 7), Крамарић 6,5 (од 90. Јурановић -).

ИТАЛИЈА: Донарума 7 – Ди Лоренцо 6, Бастони 6,5, Калафјори 6,5, Дармиан 6 (од 82. Закањи 8) – Барела 6, Жоржињо 6 (од 82. Фађоли -) – Распадори 6 (од 75. Скамака 6,5), Пелегрини 6 (од 46. Фратези 6), Димарко 6 (од 57. Кјеза 7) – Ретеги 6,5.