12°C
05.10.2024.
117.0125
106.1049

ВРАТИО СЕ САВО, ПАРТИЗАН ПОБЕДИО: Црно - бели надиграли Текстилац из Оџака (ВИДЕО)

05.10.2024. 20:49 21:31
partizan tekstilac

Фудбалери Партизана савладали су Текстилац из Оџака резултатом 4:1 (1:1) у утакмици 11. кола Суперлиге Србије.

Вратио се Саво Милошевић и црно - бели су победили други пут у низу, после лучанске Младости надигран је и Такстилац.

Био је то повратнички деби новог-старог тренера Сава Милошевића, кога је у Хумској дочекао изразито мали број навијача. Такорећи, стадион је био готово празан. Ипак, могли су се чути аплаузи приликом његовог првог изласка на терен, а потом су му играчи које је изабрао подарили тријумф.

Партизан је против Текстилца дао први гол на свом стадиону после два месеца. Тачније, од 4. августа, када је у Хумској савладан Железничар из Панчева са 2:0. Тај дугачак пост је прекинуо Зубаиру Ибрахим голом који је постигао у 39. минуту. Био је то мат у три потеза – голман Јовановић је испуцао лопту из свог казненог простора, потом је Гајас Захид проиграо Зубаируа, који је лопту спровео испод Браћа у мрежу Текстица. Само пет минута касније шок за Партизан. Несхватљиво је Никола Антић, без много потребе, понео лопту руком и судија Предраг Јањуш је после ВАР асистенције досудио једанаестерац. Са "беле тачке" је сигуран извођач био Давидовић, тако што је по средини гола послао лопту иза леђа Јовановића. Само минут касније је Зубаиру постигао еврогол, али је он поништен после вишеминутног гледања ВАР снимка. Испоставило се да је претходно био у малом офсајду.

Ипак, после само седам минута игре у наставку Партизан ставља ствари на своје место. Конкретно, Бибарс Натхо који је у 51. минуту лоше избијену лопту гостујућег тима у проклизавању послао, од земље, у мрежу. Због тога је касније добио овације, али и због неколико лепих потеза које је направио. Показао је, још једном, да има снаге и квалитетног фудбала у својим ногама. Све је у Хумској решио Гајас Захид, који се веома мучио у последње време, па чак и на овом мечу је неколико промашивао из изгледних позиција. Ипак, у 61. минуту је, из можда најтеже, успео да погоди и прекине свој пост. Тачку и коначан резултат на повратничком дебију Сава Милошевића поставио је Немања Николић, у 90. минуту.

Партизан – Текстилац 4:1 (1:1)

БЕОГРАД: Стадион Партизана. Гледалаца: 1.000. Судија: Предраг Јањуш (Панчево). Стрелци: 1:0 – Зубаиру у 40, 1:1 – Давидовић у 45+1. (из једанаестерца), 2:1 – Натхо у 53, 3:1 – Захид у 62, 4:1 – Немања Николић у 89. минуту.

ПАРТИЗАН: Александар Јовановић – Филиповић, Илић, Мујакић, Антић – Овусу, Натхо (од 71. Ковач) – Зубаиру (од 85. Трифуновић), Захид (од 85. Фурер), Грималдо (од 59. Калулу) – Ђорђе Јовановић (од 71. Немања Николић).

ТЕКСТИЛАЦ: Браћ – Давидовић, Средојевић, Марјановић, Луковић – Јочић (од 46. Васић), Марчић (од 56. Ђурић) – Скробања, Укечкву (од 65. Шкрбић), Стојановић (од 65. Реган) – Коџић.