VRATIO SE SAVO, PARTIZAN POBEDIO: Crno - beli nadigrali Tekstilac iz Odžaka (VIDEO)

05.10.2024. 20:49 21:31
partizan tekstilac

Fudbaleri Partizana savladali su Tekstilac iz Odžaka rezultatom 4:1 (1:1) u utakmici 11. kola Superlige Srbije.

Vratio se Savo Milošević i crno - beli su pobedili drugi put u nizu, posle lučanske Mladosti nadigran je i Takstilac.

Bio je to povratnički debi novog-starog trenera Sava Miloševića, koga je u Humskoj dočekao izrazito mali broj navijača. Takoreći, stadion je bio gotovo prazan. Ipak, mogli su se čuti aplauzi prilikom njegovog prvog izlaska na teren, a potom su mu igrači koje je izabrao podarili trijumf.

Partizan je protiv Tekstilca dao prvi gol na svom stadionu posle dva meseca. Tačnije, od 4. avgusta, kada je u Humskoj savladan Železničar iz Pančeva sa 2:0. Taj dugačak post je prekinuo Zubairu Ibrahim golom koji je postigao u 39. minutu. Bio je to mat u tri poteza – golman Jovanović je ispucao loptu iz svog kaznenog prostora, potom je Gajas Zahid proigrao Zubairua, koji je loptu sproveo ispod Braća u mrežu Tekstica. Samo pet minuta kasnije šok za Partizan. Neshvatljivo je Nikola Antić, bez mnogo potrebe, poneo loptu rukom i sudija Predrag Janjuš je posle VAR asistencije dosudio jedanaesterac. Sa "bele tačke" je siguran izvođač bio Davidović, tako što je po sredini gola poslao loptu iza leđa Jovanovića. Samo minut kasnije je Zubairu postigao evrogol, ali je on poništen posle višeminutnog gledanja VAR snimka. Ispostavilo se da je prethodno bio u malom ofsajdu.

Ipak, posle samo sedam minuta igre u nastavku Partizan stavlja stvari na svoje mesto. Konkretno, Bibars Natho koji je u 51. minutu loše izbijenu loptu gostujućeg tima u proklizavanju poslao, od zemlje, u mrežu. Zbog toga je kasnije dobio ovacije, ali i zbog nekoliko lepih poteza koje je napravio. Pokazao je, još jednom, da ima snage i kvalitetnog fudbala u svojim nogama. Sve je u Humskoj rešio Gajas Zahid, koji se veoma mučio u poslednje vreme, pa čak i na ovom meču je nekoliko promašivao iz izglednih pozicija. Ipak, u 61. minutu je, iz možda najteže, uspeo da pogodi i prekine svoj post. Tačku i konačan rezultat na povratničkom debiju Sava Miloševića postavio je Nemanja Nikolić, u 90. minutu.

Partizan – Tekstilac 4:1 (1:1)

BEOGRAD: Stadion Partizana. Gledalaca: 1.000. Sudija: Predrag Janjuš (Pančevo). Strelci: 1:0 – Zubairu u 40, 1:1 – Davidović u 45 1. (iz jedanaesterca), 2:1 – Natho u 53, 3:1 – Zahid u 62, 4:1 – Nemanja Nikolić u 89. minutu.

PARTIZAN: Aleksandar Jovanović – Filipović, Ilić, Mujakić, Antić – Ovusu, Natho (od 71. Kovač) – Zubairu (od 85. Trifunović), Zahid (od 85. Furer), Grimaldo (od 59. Kalulu) – Đorđe Jovanović (od 71. Nemanja Nikolić).

TEKSTILAC: Brać – Davidović, Sredojević, Marjanović, Luković – Jočić (od 46. Vasić), Marčić (od 56. Đurić) – Skrobanja, Ukečkvu (od 65. Škrbić), Stojanović (od 65. Regan) – Kodžić.