105.2585

Војводина против Пролетера напокон прекинула негативан низ

11.04.2022. 19:21 21:14
Извор: Ј. Грлић

Екипа Војводине напокон је прекинула неславни низ у првенству и, после шест „нула“ за редом, освојила сва три бода у градском дербију с Пролетером.

Иако се после првих 45 минута чинило да ће то да учини без већих мука, на крају су црвено-бели морали да бране минимално вођство, али су у томе успели и сада много мирније чекају почетак плеј- офа и трку ка месту које води у Европу.

Сјајно су отворили утакмицу фудбалери Војводине, који су у року два минута стигли до вођства од 2:0. Најпре је у 9 минуту корнер одлично извео Милан Лазаревић, у скоку је био Андрејевић, дотакао лопту главом и преварио свог чувара мреже Николу Петрића.

Нису се аплаузи с трибина још стишали, а већ у следећем нападу, такође после корнера Лазаревића са супротне стране, Бојан Матић је главом пронашао Вељка Симића, који је одлично испратио акцију и у паду послао лопту у мрежу.

Брзопотезно вођство утицало је на сигурност у игри ученика тренера Драгана Радојичића, док су Сланобарци покушавали у ходу да се саберу и буду опаснији пред голом Роцкова. Војводина је посебно опасна била по десној страни, где су Лазаревић и Вукадиновић стварали пуно проблема својим чуварима. Коначно су се чули и аплаузи навијача старијег новосадског суперлигаша, али ни овог пута они нису пропустили прилику да искажу незадовољство радом уптаве клуба. Без већих проблема, капитен Дејан Зукић и дружина контролисали су игру и промене резултата до полувремена није више било.

Легенде у ВИП ложи

Гости ФК Војводина на јучерашњој утакмици били су некадашњи асови југословенског спорта и освајачи највреднијих медаља на олимпијадама, светским и европским првенствима, а данас чланови Асоцијације спортских легенди Новог Сада.

Гледаоци су тако искреним аплаузом поздравили присуство сусрету џудисте др Славка Обадова, веслача Зорана Панчића и боксера Тадије Качара.

У наставку Пролетер је кренуо нешто ангажованије, чешће имао лопту, али је дефанзивна игра Војводине била веома добра, па опипљивијих шанси пред мрежом Емила Роцкова није било. У 62 минуту севнула је контра црвено-белих, поново је Лазаревић убацио лопту, а Матић није успео да крунише акцију и постигне трећи погодак.

А онда је, у 75 минуту, Јован Илић смањио вођство домаћина, пошто је лопта на пут ка голу неког закачила и преварила чувара мреже „старе даме“. Утакмица је добила на занимљивости, јер је јасно било да ће ћета тренера Душана Бајића да уложи све како би избегла пораз. Подигла се и тензија међу играчима две екипе, судија Минаковић имао је све више посла, а тим са Слане баре улагао је последње напоре не би ли изједначио. Није у томе успео и, када се све сабере, бодови су заслужено припали Воши.

Војводина - Пролетер 2:0

НОВИ САД: Стадион „Карађорђе“, гледалаца: 1.500, судија: Минаковић (Нови Сад). Стрелци: Андрејевић (аутогол) у 9, В. Симић у 10 за Војводину, а Ј. Илић у 75 минуту за Пролетер. Жути картони: Јеличић, Лазаревић (Војводина), а Андрејевић, Јовановић, Нинковић (Пролетер).

ВОЈВОДИНА: Роцков 7, Лазаревић 8 (Ковачевић -), Јеличић 7, Стевановић 7, Ђорђевић 7, Максимовић 7,5, Топић 7,5, Вукадиновић 7 (Кабић 6,5), В. Симић 7, Зукић 7 (Нешковић 6,5), Матић 7 (Вукчевић 6,5).

ПРОЛЕТЕР: Петрић 6, Танасин 6 (Милошевић 6,5), Б. Јовановић 6,5 (Скопљак 6,5), Андрејевић 6, Митровић 6, Дунђерски 6 (Кун 7), Вукасовић 7, Којић 6 (Младеновић 6,5), Ј. Илић 7, Томовић - (Нинковић 7), Калуђеровић 6,5.