Vojvodina protiv Proletera napokon prekinula negativan niz

11.04.2022. 19:21 21:14
Izvor: J. Grlić

Ekipa Vojvodine napokon je prekinula neslavni niz u prvenstvu i, posle šest „nula“ za redom, osvojila sva tri boda u gradskom derbiju s Proleterom.

Iako se posle prvih 45 minuta činilo da će to da učini bez većih muka, na kraju su crveno-beli morali da brane minimalno vođstvo, ali su u tome uspeli i sada mnogo mirnije čekaju početak plej- ofa i trku ka mestu koje vodi u Evropu.

Sjajno su otvorili utakmicu fudbaleri Vojvodine, koji su u roku dva minuta stigli do vođstva od 2:0. Najpre je u 9 minutu korner odlično izveo Milan Lazarević, u skoku je bio Andrejević, dotakao loptu glavom i prevario svog čuvara mreže Nikolu Petrića.

Nisu se aplauzi s tribina još stišali, a već u sledećem napadu, takođe posle kornera Lazarevića sa suprotne strane, Bojan Matić je glavom pronašao Veljka Simića, koji je odlično ispratio akciju i u padu poslao loptu u mrežu.

Brzopotezno vođstvo uticalo je na sigurnost u igri učenika trenera Dragana Radojičića, dok su Slanobarci pokušavali u hodu da se saberu i budu opasniji pred golom Rockova. Vojvodina je posebno opasna bila po desnoj strani, gde su Lazarević i Vukadinović stvarali puno problema svojim čuvarima. Konačno su se čuli i aplauzi navijača starijeg novosadskog superligaša, ali ni ovog puta oni nisu propustili priliku da iskažu nezadovoljstvo radom uptave kluba. Bez većih problema, kapiten Dejan Zukić i družina kontrolisali su igru i promene rezultata do poluvremena nije više bilo.

Legende u VIP loži

Gosti FK Vojvodina na jučerašnjoj utakmici bili su nekadašnji asovi jugoslovenskog sporta i osvajači najvrednijih medalja na olimpijadama, svetskim i evropskim prvenstvima, a danas članovi Asocijacije sportskih legendi Novog Sada.

Gledaoci su tako iskrenim aplauzom pozdravili prisustvo susretu džudiste dr Slavka Obadova, veslača Zorana Pančića i boksera Tadije Kačara.

U nastavku Proleter je krenuo nešto angažovanije, češće imao loptu, ali je defanzivna igra Vojvodine bila veoma dobra, pa opipljivijih šansi pred mrežom Emila Rockova nije bilo. U 62 minutu sevnula je kontra crveno-belih, ponovo je Lazarević ubacio loptu, a Matić nije uspeo da kruniše akciju i postigne treći pogodak.

A onda je, u 75 minutu, Jovan Ilić smanjio vođstvo domaćina, pošto je lopta na put ka golu nekog zakačila i prevarila čuvara mreže „stare dame“. Utakmica je dobila na zanimljivosti, jer je jasno bilo da će ćeta trenera Dušana Bajića da uloži sve kako bi izbegla poraz. Podigla se i tenzija među igračima dve ekipe, sudija Minaković imao je sve više posla, a tim sa Slane bare ulagao je poslednje napore ne bi li izjednačio. Nije u tome uspeo i, kada se sve sabere, bodovi su zasluženo pripali Voši.

Vojvodina - Proleter 2:0

NOVI SAD: Stadion „Karađorđe“, gledalaca: 1.500, sudija: Minaković (Novi Sad). Strelci: Andrejević (autogol) u 9, V. Simić u 10 za Vojvodinu, a J. Ilić u 75 minutu za Proleter. Žuti kartoni: Jeličić, Lazarević (Vojvodina), a Andrejević, Jovanović, Ninković (Proleter).

VOJVODINA: Rockov 7, Lazarević 8 (Kovačević -), Jeličić 7, Stevanović 7, Đorđević 7, Maksimović 7,5, Topić 7,5, Vukadinović 7 (Kabić 6,5), V. Simić 7, Zukić 7 (Nešković 6,5), Matić 7 (Vukčević 6,5).

PROLETER: Petrić 6, Tanasin 6 (Milošević 6,5), B. Jovanović 6,5 (Skopljak 6,5), Andrejević 6, Mitrović 6, Dunđerski 6 (Kun 7), Vukasović 7, Kojić 6 (Mladenović 6,5), J. Ilić 7, Tomović - (Ninković 7), Kaluđerović 6,5.