Војвођанска лига – Север: Лукач зауставио Петровчане

01.09.2020. 10:24 11:55
Извор: Стеван Рачић (Херцеговац) био је сигуран с беле тачке, фото: Приватна архива

Младост (БП) – Херцеговац 1:1 (1:0)

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, играно без присуства гледалаца; судија Далибор Бечановић (Сента). Стрелци: Ожват у 21за Младост, а, Рачић у 69. минуту (из пенала) за Херцеговац. Жути картони: Шпрох, Бероња, Стојаковић (Младост), Новчић, Илеш, Рачић, Хорватић на клупи за резерве (Херцеговац). Црвени картон: Саво Шијаковић, представник Херцеговца у 90. минуту.

МЛАДОСТ: Лења, Ожват, Бероња (Бабјак), Шпрох, Мрђан (Петеј), Загорчић (Кавчић), Ђаковић (Фабри), Зорић (Кања), Иветић, Стојаковић, Јакуш.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач, Дујаковић, Бајић, Владимир Хрњез, Бајат, Слободан Хрњез (Илеш), Анђесилић (Смајић), Ивеља, Рачић, Новчић, Дмитровић (Миловић).

После неколико обостраних покушаја у 21. минуту Загорчић је упослио Ожвата, овај је одиграо дупли пас са Стојаковићом и капитен домаћих је са око четрнаест метара погодио горњи десни угао гола Херцеговца. У наставку домаћин је покушавао да постигне и други гол, али без успеха. Гости су опасно припретили у 42. и 44. минуту.

Друго полувреме је почело нападима домаћина. У 47. минуту резервиста Кања упослио је Мрђана, али његов шут голман Лукач је избоксовао. Само три минута касније Кања је упутио јак ударац под пречку Лукача који је правом бравуром опет спасао свој гол. У 55. минуту свој шут је опробао и Ожват.  У 60. минуту брзоноги Кања је са леве стране центрирао по земљи, лопта је прошла поред одличног Лукача, али и преко ноге Загорчића, који није успео са три метра да је пласира у празну мрежу!

У 69. минуту после корнера са десне стране бека Младости Иветића, лопта је погодила у руку а судија Бечановић је досудио једанаестерац. Рачић је био сигуран извођач, своме тиму можда и неочекивано донео бод. Највеће заслуге за мало изненађење у Врбари ипак има голман Херцеговца Владимир Лукач.

Ј. Пуцовски

СрбобранОбилић 5:0 (3:0)

СРБОБРАН: Стадион у Шумици, судија: Васиљевић (Оџаци), стрелци: Јовановић у 4. (из пенала), 19, 60. и 70, Павићевић у 42. минуту, жути картони: Павићевић (Србобран), Чанади (Обилић).

СРБОБРАН: Бабин 7, Зељић 8 (Јоргић - ), Петровић 7,5 (Хађинац -), Гленџа 7,5, Јовановић 9 (Милосављевић - ), Клипић 8, Кењи 7, Радојковић 7 (Видаковић 7), Тешановић 7,5 (Арђељан -), Марјанов 7,5, Павићевић 8.

ОБИЛИЋ: Чанади 5,5, Ал Сади 5,5, Никшић 6, Терзин 6, Ђукић 5,5 (Ранков 5,5), Красин 5,5 (Божанин - ), Дражић 6, Глоговац 6, Пантелин 5,5 (Савић 5,5), Момчилов 5,5, Мијић 5,5.

Питање победника, фудбалери Србобрана, решили су већ у првом полувремену. После прекршаја голмана Чанадија над Тешановићем, сигуран реализатор најстроже казне, био је Радојица Јовановић. Све је, у 19. минуту, урадио Саво Клипић, могао је да гађа мрежу, али несебично је сервирао лопту Јовановићу – 2:0. Надахнути домаћини, брзо су постигли још један гол, пошто је Игор Павићевић крунисао асистенцију Александра Марјанова.  Слика се није променила ни у наставку, Србобранци су, на крилима расположеног Радојице Јовановића, режирали убедљив тријумф, уз два центаршута запаженог Синише Зељића.  Кормило Србобрана, после овог меча, напустио је Златко Новаковић, споразумним прекидом сарадње, а тим ће преузети Душан Медић, бивши тренер Тисе.

М. Мен.

Младост (А) – Војводина (Т) 3:0 (1:0)

АПАТИН: Стадион Младости, судија: Иван Чапко (Руски Крстур). Стрелци: Вукадиновић у 7., Митровић  у70. и Репац у 76. минуту. Жути картони: Златковић, Вејновић, Репац (Младост Апа). Ранисављев (Војводина Т).

МЛАДОСТ: Јеличић, Дулић 7,5, Ђери 7, (Репац 7,5), Вејновић 8, Басарић 7,5, Бурсаћ 7,5, (Дивјак -), А. Јововић 7,5, Митровић 7,5, Вукадиновић 8, (Солаћ), Рапаић 7,5, Златковић 7,5.

ВОЈВОДИНА:  Бугарски 6,  Николић 6,5, Рамић 6, Ранисављев 6, Тури 6,5, Ненадић 6,  (Јованов 6,5), Фамилић 7, Вулић 6, (Цвијић 6), Вучић 6, (Субић -), Вујановић 6,5 Милованов  7 (Ранисављев)

Гости су у Апатин дошли у намери да приме што мање голова, па су скоро читаву утакмицу провели на својој половини терена.

Нападачка игра домаћина донела је плод већ у седмом минуту када је Вукадиновић савладао Бугарског. Бункер Војводине одолевао је до 70. минута, а онда су најпре Митровић, а потом и Репац у 76. минуту поставили ствари на своје место.

Ј. Бањац

ЧСК ПивараЦрвенка 3:0 (2:0)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пивара, судија Јурић (Сента), стрелци: Зирић у 14, Плавшић у 15 и Крстановић у 49. минуту.

ЧСК ПИВАРА:  Влајић -, Зирић 8, В. Радаковић 7,5, Б. Плавшић 8, Н. Радаковић 7,5, Котараш 8 (Сарачевић -), Јованов 7,5 (Стевић -), Ракић 7,5, И.Плавшић 7,5 (Крстановић 7,5), Поткозарац 8 (Тони -), Тасић 7,5 (Добранић -).

ЦРВЕНКА: Јокић 6, Бошковић 5,5, Ј. Суботић 5,5, Зелић 6, Кончар 5,5 (Максимовоћ), Шакић 6, М. Суботић 5,5 (Бакић), Трифуновић 5,5 (Божичић), Бешић 6, Керекеш 5,5 (Булатовић -), Бабић 5,5 (Јавор 6).

Након уводног испитивања снага, домаћи фудбалери су у 14. минуту преко Зирића дошли у вођство. Минут касније „лавови“ су повели са 2:0. Поткозарац одлично упослио Божу Плавшића, који је изашао један на један са голманом Јокићем, и мрежа Црвенчана се по други пут затресла. У 49. минуту, „резервиоста“ у редовима ЧСК Пиваре Крстановић, постигао је гол за коначних 3:0.

Крстановићу није било тешко да погоди циљ, након што је  сам изашао пред гостујућег чувара мреже. Гостима из Црвенке све честитке на фер и коректној игри, а играчима домаће  екипе похвале на приказаној игри и трећој победи у сезони.

М. Ђ. Кременовић

Раднички (С) - Војводина (БГ) 1:2 (0:1)

СОМБОР: Градски стадион, судија: Боснић (Бачка Паланка), стрелци: Билбија у 73. (аутогол) за Раднички, Дабижљевић у 5. Јелић за Војводину. Жути картони: Павин, Жежељ, Чуљак (Раднички), Ђекић, Пеленгић, Б. Ћулум, Живановић, Виновић, Врањеш (Војводина).

РАДНИЧКИ: Зорић 7, Митровић (Ћуљак 6,5), Мазањин 7, Коларић 6 (Мијовић), Јосић 6,5, Тевановић 6,5, Крунић 6 (Радека 6), Ожеговић 7, Лучић 7, Павић 7, Жежељ 6,5 (Ђукановић).

ВОЈВОДИНА: Милованов 7,5, Стеванов 7, (Живановић 7), Марковић 6,5, Прерадов 7, Б. Јелић 7, Пеленгић 6 (Виновић 7), Н. Ћулум 7 (Врањеш 7), Б. Ћулум 6,5, Ђекић 7, Дабижљевић 7,5, Билбија 6,5.

Славољуб Дабижљевић је већ у 5. минуту погодио мрежу. Искусни везиста је присебно реаговао у гужви. А у наставку високи Братислав Јелић је прихватио лопту од Виновића, ушао у казнени простор и рутински погодио небрањени угао. Покушали су домаћини да прекорену утакмицу, нису успоели, једино су натерали капитена гостију Билбија да главом затресе сопствену мрежу.

С. Ст.

Таванкут - Врбас 3:1 (1:0)

ТАВАНКУТ: Игралиште Таванкута, судија: Врачар (Сомбор), стрелци: Слобода у 43. Н. Skkеndеroviuć у 50. И. Скендеровић у 70. за Таванкут, а Којичић у 47. минуту за Врбас. Жути картони: Вујић, Пејић (Таванкут), Поповић, Јовановић (Врбас),

ТАВАНКУТ: Лебовић 7, И. Скендеровић 8, Кухтих 7,5, Масалушић 8, Облаковић 7,5, Гњатовић 7,5, Вујић 7 (Темуновић 8), Визин 7,5, Н. Скендеровић 8 (Тумбас), Бурсач 7,5 (Пејић 7), Слобода 7,5.

ВРБАС: Маринковић 6,5, Поповић 6 (Зековић 6), Матаји 6 (Срдановић 6), Варга 6,5, Фејса 6,5, Јовановић 6,5, Цицмил 6,5 (Мушкинић), Гаговић 6,5, Пековић 6 (Папић 6), Којичић 7, Новичевић 7.

Добра и чврста утакмица. Играло се чврсто, а домаћи су повели у финишу првог дела. Небојша Скендеровић је центрирао на другу стативу, где се нашао Слобода, који је лопту послао у мрежу.

Само што је почело друго полувреме  асјајним поготком  Владимира Којчића гости су изједначили.  Међутим,. убрзо после корнера Гњатовића Небојша Скендеровић је лопту послао у мрежу, а коначан резултат постигао је Игор Скендеровић.

С. Ст.

Србобран - Обилић 5:0, Раднички (С) - Војводина (БГ) 1:2, ЧСК Пивара - Црвенка 3:0, Таванкут - Врбас 3:1, Младост АПА - Војводина (Т) 3:0, Текстилац - Бајша (одложено), Младост (БП) - Херцеговац 1:1, Крила Крајине - Бачка (П) 3:1, Младост (Т) - Његош 2:1.

1. Војводина (БГ)       3      3      0      0      9:2    9

2. ЧСК Пивара    3      3      0      0      8:2    9

3. Младост (Т)    3      3      0      0      7:2    9

4. Младост (БП) 3      2      1      0      10:2  7

5. Младост (А)   3      2      1      0      6:1    7

6. Таванкут       3      2      1      0      4:1    7

7. Србобран       3      1      1      1      8:6    4

8. Црвенка 3      1      1      1      6:6    4