Vojvođanska liga – Sever: Lukač zaustavio Petrovčane

01.09.2020. 10:24 11:55
Izvor: Stevan Račić (Hercegovac) bio je siguran s bele tačke, foto: Privatna arhiva

Mladost (BP) – Hercegovac 1:1 (1:0)

BAČKI  PETROVAC: Stadion u Vrbari, igrano bez prisustva gledalaca; sudija Dalibor Bečanović (Senta). Strelci: Ožvat u 21za Mladost, a, Račić u 69. minutu (iz penala) za Hercegovac. Žuti kartoni: Šproh, Beronja, Stojaković (Mladost), Novčić, Ileš, Račić, Horvatić na klupi za rezerve (Hercegovac). Crveni karton: Savo Šijaković, predstavnik Hercegovca u 90. minutu.

MLADOST: Lenja, Ožvat, Beronja (Babjak), Šproh, Mrđan (Petej), Zagorčić (Kavčić), Đaković (Fabri), Zorić (Kanja), Ivetić, Stojaković, Jakuš.

HERCEGOVAC: Lukač, Dujaković, Bajić, Vladimir Hrnjez, Bajat, Slobodan Hrnjez (Ileš), Anđesilić (Smajić), Ivelja, Račić, Novčić, Dmitrović (Milović).

Posle nekoliko obostranih pokušaja u 21. minutu Zagorčić je uposlio Ožvata, ovaj je odigrao dupli pas sa Stojakovićom i kapiten domaćih je sa oko četrnaest metara pogodio gornji desni ugao gola Hercegovca. U nastavku domaćin je pokušavao da postigne i drugi gol, ali bez uspeha. Gosti su opasno pripretili u 42. i 44. minutu.

Drugo poluvreme je počelo napadima domaćina. U 47. minutu rezervista Kanja uposlio je Mrđana, ali njegov šut golman Lukač je izboksovao. Samo tri minuta kasnije Kanja je uputio jak udarac pod prečku Lukača koji je pravom bravurom opet spasao svoj gol. U 55. minutu svoj šut je oprobao i Ožvat.  U 60. minutu brzonogi Kanja je sa leve strane centrirao po zemlji, lopta je prošla pored odličnog Lukača, ali i preko noge Zagorčića, koji nije uspeo sa tri metra da je plasira u praznu mrežu!

U 69. minutu posle kornera sa desne strane beka Mladosti Ivetića, lopta je pogodila u ruku a sudija Bečanović je dosudio jedanaesterac. Račić je bio siguran izvođač, svome timu možda i neočekivano doneo bod. Najveće zasluge za malo iznenađenje u Vrbari ipak ima golman Hercegovca Vladimir Lukač.

J. Pucovski

SrbobranObilić 5:0 (3:0)

SRBOBRAN: Stadion u Šumici, sudija: Vasiljević (Odžaci), strelci: Jovanović u 4. (iz penala), 19, 60. i 70, Pavićević u 42. minutu, žuti kartoni: Pavićević (Srbobran), Čanadi (Obilić).

SRBOBRAN: Babin 7, Zeljić 8 (Jorgić - ), Petrović 7,5 (Hađinac -), Glendža 7,5, Jovanović 9 (Milosavljević - ), Klipić 8, Kenji 7, Radojković 7 (Vidaković 7), Tešanović 7,5 (Arđeljan -), Marjanov 7,5, Pavićević 8.

OBILIĆ: Čanadi 5,5, Al Sadi 5,5, Nikšić 6, Terzin 6, Đukić 5,5 (Rankov 5,5), Krasin 5,5 (Božanin - ), Dražić 6, Glogovac 6, Pantelin 5,5 (Savić 5,5), Momčilov 5,5, Mijić 5,5.

Pitanje pobednika, fudbaleri Srbobrana, rešili su već u prvom poluvremenu. Posle prekršaja golmana Čanadija nad Tešanovićem, siguran realizator najstrože kazne, bio je Radojica Jovanović. Sve je, u 19. minutu, uradio Savo Klipić, mogao je da gađa mrežu, ali nesebično je servirao loptu Jovanoviću – 2:0. Nadahnuti domaćini, brzo su postigli još jedan gol, pošto je Igor Pavićević krunisao asistenciju Aleksandra Marjanova.  Slika se nije promenila ni u nastavku, Srbobranci su, na krilima raspoloženog Radojice Jovanovića, režirali ubedljiv trijumf, uz dva centaršuta zapaženog Siniše Zeljića.  Kormilo Srbobrana, posle ovog meča, napustio je Zlatko Novaković, sporazumnim prekidom saradnje, a tim će preuzeti Dušan Medić, bivši trener Tise.

M. Men.

Mladost (A) – Vojvodina (T) 3:0 (1:0)

APATIN: Stadion Mladosti, sudija: Ivan Čapko (Ruski Krstur). Strelci: Vukadinović u 7., Mitrović  u70. i Repac u 76. minutu. Žuti kartoni: Zlatković, Vejnović, Repac (Mladost Apa). Ranisavljev (Vojvodina T).

MLADOST: Jeličić, Dulić 7,5, Đeri 7, (Repac 7,5), Vejnović 8, Basarić 7,5, Bursać 7,5, (Divjak -), A. Jovović 7,5, Mitrović 7,5, Vukadinović 8, (Solać), Rapaić 7,5, Zlatković 7,5.

VOJVODINA:  Bugarski 6,  Nikolić 6,5, Ramić 6, Ranisavljev 6, Turi 6,5, Nenadić 6,  (Jovanov 6,5), Familić 7, Vulić 6, (Cvijić 6), Vučić 6, (Subić -), Vujanović 6,5 Milovanov  7 (Ranisavljev)

Gosti su u Apatin došli u nameri da prime što manje golova, pa su skoro čitavu utakmicu proveli na svojoj polovini terena.

Napadačka igra domaćina donela je plod već u sedmom minutu kada je Vukadinović savladao Bugarskog. Bunker Vojvodine odolevao je do 70. minuta, a onda su najpre Mitrović, a potom i Repac u 76. minutu postavili stvari na svoje mesto.

J. Banjac

ČSK PivaraCrvenka 3:0 (2:0)

ČELAREVO: Stadion ČSK Pivara, sudija Jurić (Senta), strelci: Zirić u 14, Plavšić u 15 i Krstanović u 49. minutu.

ČSK PIVARA:  Vlajić -, Zirić 8, V. Radaković 7,5, B. Plavšić 8, N. Radaković 7,5, Kotaraš 8 (Saračević -), Jovanov 7,5 (Stević -), Rakić 7,5, I.Plavšić 7,5 (Krstanović 7,5), Potkozarac 8 (Toni -), Tasić 7,5 (Dobranić -).

CRVENKA: Jokić 6, Bošković 5,5, J. Subotić 5,5, Zelić 6, Končar 5,5 (Maksimovoć), Šakić 6, M. Subotić 5,5 (Bakić), Trifunović 5,5 (Božičić), Bešić 6, Kerekeš 5,5 (Bulatović -), Babić 5,5 (Javor 6).

Nakon uvodnog ispitivanja snaga, domaći fudbaleri su u 14. minutu preko Zirića došli u vođstvo. Minut kasnije „lavovi“ su poveli sa 2:0. Potkozarac odlično uposlio Božu Plavšića, koji je izašao jedan na jedan sa golmanom Jokićem, i mreža Crvenčana se po drugi put zatresla. U 49. minutu, „rezerviosta“ u redovima ČSK Pivare Krstanović, postigao je gol za konačnih 3:0.

Krstanoviću nije bilo teško da pogodi cilj, nakon što je  sam izašao pred gostujućeg čuvara mreže. Gostima iz Crvenke sve čestitke na fer i korektnoj igri, a igračima domaće  ekipe pohvale na prikazanoj igri i trećoj pobedi u sezoni.

M. Đ. Kremenović

Radnički (S) - Vojvodina (BG) 1:2 (0:1)

SOMBOR: Gradski stadion, sudija: Bosnić (Bačka Palanka), strelci: Bilbija u 73. (autogol) za Radnički, Dabižljević u 5. Jelić za Vojvodinu. Žuti kartoni: Pavin, Žeželj, Čuljak (Radnički), Đekić, Pelengić, B. Ćulum, Živanović, Vinović, Vranješ (Vojvodina).

RADNIČKI: Zorić 7, Mitrović (Ćuljak 6,5), Mazanjin 7, Kolarić 6 (Mijović), Josić 6,5, Tevanović 6,5, Krunić 6 (Radeka 6), Ožegović 7, Lučić 7, Pavić 7, Žeželj 6,5 (Đukanović).

VOJVODINA: Milovanov 7,5, Stevanov 7, (Živanović 7), Marković 6,5, Preradov 7, B. Jelić 7, Pelengić 6 (Vinović 7), N. Ćulum 7 (Vranješ 7), B. Ćulum 6,5, Đekić 7, Dabižljević 7,5, Bilbija 6,5.

Slavoljub Dabižljević je već u 5. minutu pogodio mrežu. Iskusni vezista je prisebno reagovao u gužvi. A u nastavku visoki Bratislav Jelić je prihvatio loptu od Vinovića, ušao u kazneni prostor i rutinski pogodio nebranjeni ugao. Pokušali su domaćini da prekorenu utakmicu, nisu uspoeli, jedino su naterali kapitena gostiju Bilbija da glavom zatrese sopstvenu mrežu.

S. St.

Tavankut - Vrbas 3:1 (1:0)

TAVANKUT: Igralište Tavankuta, sudija: Vračar (Sombor), strelci: Sloboda u 43. N. Skkenderoviuć u 50. I. Skenderović u 70. za Tavankut, a Kojičić u 47. minutu za Vrbas. Žuti kartoni: Vujić, Pejić (Tavankut), Popović, Jovanović (Vrbas),

TAVANKUT: Lebović 7, I. Skenderović 8, Kuhtih 7,5, Masalušić 8, Oblaković 7,5, Gnjatović 7,5, Vujić 7 (Temunović 8), Vizin 7,5, N. Skenderović 8 (Tumbas), Bursač 7,5 (Pejić 7), Sloboda 7,5.

VRBAS: Marinković 6,5, Popović 6 (Zeković 6), Mataji 6 (Srdanović 6), Varga 6,5, Fejsa 6,5, Jovanović 6,5, Cicmil 6,5 (Muškinić), Gagović 6,5, Peković 6 (Papić 6), Kojičić 7, Novičević 7.

Dobra i čvrsta utakmica. Igralo se čvrsto, a domaći su poveli u finišu prvog dela. Nebojša Skenderović je centrirao na drugu stativu, gde se našao Sloboda, koji je loptu poslao u mrežu.

Samo što je počelo drugo poluvreme  asjajnim pogotkom  Vladimira Kojčića gosti su izjednačili.  Međutim,. ubrzo posle kornera Gnjatovića Nebojša Skenderović je loptu poslao u mrežu, a konačan rezultat postigao je Igor Skenderović.

S. St.

Srbobran - Obilić 5:0, Radnički (S) - Vojvodina (BG) 1:2, ČSK Pivara - Crvenka 3:0, Tavankut - Vrbas 3:1, Mladost APA - Vojvodina (T) 3:0, Tekstilac - Bajša (odloženo), Mladost (BP) - Hercegovac 1:1, Krila Krajine - Bačka (P) 3:1, Mladost (T) - Njegoš 2:1.

1. Vojvodina (BG)       3      3      0      0      9:2    9

2. ČSK Pivara    3      3      0      0      8:2    9

3. Mladost (T)    3      3      0      0      7:2    9

4. Mladost (BP) 3      2      1      0      10:2  7

5. Mladost (A)   3      2      1      0      6:1    7

6. Tavankut       3      2      1      0      4:1    7

7. Srbobran       3      1      1      1      8:6    4

8. Crvenka 3      1      1      1      6:6    4