20.08.2024. 14:05 14:18
Извор: pixabay.com

Одиграла је петровачка Младост пред својим гледаоцима доста слабу утакмицу.

Младост (БП) - Раднички (Б) 0:2 (0:1)

БАЧКИ ПЕТРОВАЦ: Стадион Младости у Врбари,  гледалаца: 200,  судија: Б. Царић(Сомбор),  стрелци: Лебовић у 39. и Орчић у 48. минуту,  жути картони: Ердељан,  Јакуш, тренер Крсмановић(Младост) и Лебовић, Шимић,  тренер Флорин (Раднички).

МЛАДОСТ: Лења (Дудаш), Јовановић, Штефек, Ковачевић, Глувић, Бохуш (Кања), Ердељан, Радосавкић, Фабри (Валентик), Јакуш (Стојисављевић), Тодоровић.

РАДНИЧКИ: С. Лебовић, Д. Тосенберг (Љубојчић), Кујунџић (Лукић), Ф. Тосенберг, Л. Лебовић, Бабић(Орчић), Милетић, Будинчевић (Петровић), Шимић (Маравић), Колак, Облаковић.

Гости су имали више од игре, нарочито у нападу. Први гол постигнут је осле контранапада, који је у гол претворио Лебовић.Одмах на почетку другог полувремена, ‘’резервиста’’ Орчић је, такође успешно реализовао контранапад и решио утакмицу. Домаћи до краја утакмице нису успели да постигну

Ј. Мучаји

Бачка (БП) - Обилић 1:0 (0:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион „Славко Малетин Вава“, гледалаца 150, судија: Вукановић (Суботица). Стрелац: Нијемчевић у 47. минуту. Жути картони, Нијемчевић, Бајић, Бала-

бановић (Бачка), Авдаловић (Обилић).

БАЧКА: Ћулибрк 7, Глувић 7, Плавшић 7, Нијемчевић 8, Бјелош 8, Бајић 8, Бобак 6 (Ковачевић 7), Балабановић 8, Копања 6 (Вукић 6, Валтер 6), Црнојачки 7,5, Јевтић 7.

ОБИЛИЋ: Вучетић 7, Кецман 7 (Пековић 7), Јокић 7,5, Крстић 7,5, Кобиларов 6, Копривица 7, Илић -, Симић 6,5, Авдаловић 6,5, Јушковић 6, Ковачевић 6,5 (Кнежевић 6,5).

Одлична представа у Бачкој Паалнци на отварању сезоне. Бачкопаланчани су били бољи у првом полу-

времену, када су озбиљно претили, али нису успели да затресу мрежу противника. У другом полувремену, фуд-

балери Обилића су кренули на све или ништа. Имали су неколико одличних прилика да постгигну гол, међутим, у томе ипак нису успели. Гол одлуке пао је у 47. минуту, када је Нијемчевић ушао искоса са леве стране у шеснаестерац гостију и ударцем по земљи, сместио лопту у леви угао гола, голмана Вучетића.

М. Ђ. Кременовић

Бајша - Раднички (Р) 1:1 (0:1)

БАЈША: Стадион Бајше, гледалаца 200, судија: Д. Тривуновић (Сомбор), стрелци: Моровић у 75. за Бајшу, а Ђокић у 15. минуту за Раднички.

БАЈША: Шмит 7, Петровић 7, Косовац 6,5 (Кангрга 7), Т. Нађ 7, Кривокапић 7, Лекај 7, Батори 8, О. Нађ 7, Марјановић 6,5 (Вујачић 6,5), Вуковић 6,5 (Моровић 7,5), Јокић 7.

РАДНИЧКИ: Игњатовић 7, Милуновић 6,5, Лучар 6,5  (Алексић 6,5), Панић 7, Ђокић 7,5, Трифуновић 6,5 (Гуглета 6,5), Кљајић 6,5, Стојановић 7, Влајић 6,5 (Поповић 6,5), Ћеран 7, Мрђан 6,5 (Цветковић 6,5).

Гости су у 15. минуту повели голом Ђолића на аситенцију Панића. У наставку, Бајша је кренула на све или ништа и изједначила голом Моровића.

С. Ст.

Тиса - Војводина (БГ) 2:0 (0:0)

АДОРЈАН: Игралиште Тисе, гледалаца 100, судија: В. Филиповић (Суботица), стрелци: Швељо у 62. и Миликић у 82. минуту. Жути картони: Бошњак (Тиса), Н. Марковић, Ђекић, Лојовић (Војводина).

ТИСА: Слијепчевић 7, Колунџија 6,5, Костић 7, Свитић 7,5, Славуљица 7, Станимиров 6,5 (Швељо 7,5), Миликић 7 (Месарош), Станковић 6,5, Томишић 7, Борбељ 6,5 (Н. Томић 7), Бошњак 7.

ВОЈВОДИНА: Вуковић 6, Радосављевић 6, Илић 6 (Лојовић), М. Марковић 6 (Кисић), Јанковић 6,5, Качавенда 6 (Бркић 6), Н. Марковић 6,5, Росић 6, Ђекић 6, Дабижљевић 6 (Станојевић), Јовић 6 (Копре 6).

У првом делу екипа из Адорјана имала је само једну прилику у 35. минуту коју није успео да релаизује Станковић. У наставку боља игра домаћина, пошто је тренер Бранислав Вултовић бонус играче заменио искусним Швељом и Н. Томићем. То је уродило плодом и у 62. минуту после акције по десној страни мрежу са осам метара погодио је Швељо. У финишу пред голом се снашао  Миликић и удвостручио предност.

С. Ст.

Бачка (С) - Србобран 2:4 (1:2)

СУБОТИЦА: Стадион крај Сомборске капије, гледалаца 200, судија: Н. Јакић (Бач), стрелци: Глишовић у 40. Манојловић у 84. за Бачку, а Гњатовић у 17. (аутогол), Комленић у 59. Павловић у 30. и 78. минуту за Србобран.

БАЧКА: Сабо 6, Шафрањ 6 (Башић 6), Гњатовић 6, Ивковић 6, Арежина 6,5, Манојловић 7, Маленчић 7 (Делић 6), Шијачић 6,5, Глишовић 7, Вакић 6 (Ђурановић 6), Ненадовић 6,5.

СРБОБРАН: Грбић 7, Кењи 7, Радојковић 7, Адамовић 7 Ђисалов 7, Адамек 6,5 (Мишћевић 6,5), Комленић 7,5, Павловић 8 (Пановић 6), Јелић 7 (Дивјаковић 6,5), Ранисављев 6,5 (Чича 6), Миковић 7 (Миливојевић 6,5).

Фудбалери Бачке поражени су на отварању сезоне. У 17. минуту аугоголом Гњатовића гости су повели, док је Павловић био прецизан на асистенцију Комњеновића.

Бачка је постигла погодак пет минута пре краја првог дела преко Глишовића. Србобран је наставио да напада и још два пута затресла мрежу домаћина. а Манојловић је у 84. минуту смањио резултат.

С. Ст.

Резултати:

Искра - Хајдук (С) 1:1, Бачка (С) - Србобран 2:4, Бајша - Раднички (Р) 1:1, Бачка(БП) - Обилић 1:0, Младост (БП) - Раднички (Б) 0:2, Тиса - Војводина (БГ) 2:0, Будућност (П) - Хајдук (К) 1:1, Младост (Т) - Младост (А) 1:0.