20.08.2024. 14:05 14:18
Izvor: pixabay.com

Odigrala je petrovačka Mladost pred svojim gledaocima dosta slabu utakmicu.

Mladost (BP) - Radnički (B) 0:2 (0:1)

BAČKI PETROVAC: Stadion Mladosti u Vrbari,  gledalaca: 200,  sudija: B. Carić(Sombor),  strelci: Lebović u 39. i Orčić u 48. minutu,  žuti kartoni: Erdeljan,  Jakuš, trener Krsmanović(Mladost) i Lebović, Šimić,  trener Florin (Radnički).

MLADOST: Lenja (Dudaš), Jovanović, Štefek, Kovačević, Gluvić, Bohuš (Kanja), Erdeljan, Radosavkić, Fabri (Valentik), Jakuš (Stojisavljević), Todorović.

RADNIČKI: S. Lebović, D. Tosenberg (Ljubojčić), Kujundžić (Lukić), F. Tosenberg, L. Lebović, Babić(Orčić), Miletić, Budinčević (Petrović), Šimić (Maravić), Kolak, Oblaković.

Gosti su imali više od igre, naročito u napadu. Prvi gol postignut je osle kontranapada, koji je u gol pretvorio Lebović.Odmah na početku drugog poluvremena, ‘’rezervista’’ Orčić je, takođe uspešno realizovao kontranapad i rešio utakmicu. Domaći do kraja utakmice nisu uspeli da postignu

J. Mučaji

Bačka (BP) - Obilić 1:0 (0:0)

BAČKA PALANKA: Stadion „Slavko Maletin Vava“, gledalaca 150, sudija: Vukanović (Subotica). Strelac: Nijemčević u 47. minutu. Žuti kartoni, Nijemčević, Bajić, Bala-

banović (Bačka), Avdalović (Obilić).

BAČKA: Ćulibrk 7, Gluvić 7, Plavšić 7, Nijemčević 8, Bjeloš 8, Bajić 8, Bobak 6 (Kovačević 7), Balabanović 8, Kopanja 6 (Vukić 6, Valter 6), Crnojački 7,5, Jevtić 7.

OBILIĆ: Vučetić 7, Kecman 7 (Peković 7), Jokić 7,5, Krstić 7,5, Kobilarov 6, Koprivica 7, Ilić -, Simić 6,5, Avdalović 6,5, Jušković 6, Kovačević 6,5 (Knežević 6,5).

Odlična predstava u Bačkoj Paalnci na otvaranju sezone. Bačkopalančani su bili bolji u prvom polu-

vremenu, kada su ozbiljno pretili, ali nisu uspeli da zatresu mrežu protivnika. U drugom poluvremenu, fud-

baleri Obilića su krenuli na sve ili ništa. Imali su nekoliko odličnih prilika da postgignu gol, međutim, u tome ipak nisu uspeli. Gol odluke pao je u 47. minutu, kada je Nijemčević ušao iskosa sa leve strane u šesnaesterac gostiju i udarcem po zemlji, smestio loptu u levi ugao gola, golmana Vučetića.

M. Đ. Kremenović

Bajša - Radnički (R) 1:1 (0:1)

BAJŠA: Stadion Bajše, gledalaca 200, sudija: D. Trivunović (Sombor), strelci: Morović u 75. za Bajšu, a Đokić u 15. minutu za Radnički.

BAJŠA: Šmit 7, Petrović 7, Kosovac 6,5 (Kangrga 7), T. Nađ 7, Krivokapić 7, Lekaj 7, Batori 8, O. Nađ 7, Marjanović 6,5 (Vujačić 6,5), Vuković 6,5 (Morović 7,5), Jokić 7.

RADNIČKI: Ignjatović 7, Milunović 6,5, Lučar 6,5  (Aleksić 6,5), Panić 7, Đokić 7,5, Trifunović 6,5 (Gugleta 6,5), Kljajić 6,5, Stojanović 7, Vlajić 6,5 (Popović 6,5), Ćeran 7, Mrđan 6,5 (Cvetković 6,5).

Gosti su u 15. minutu poveli golom Đolića na asitenciju Panića. U nastavku, Bajša je krenula na sve ili ništa i izjednačila golom Morovića.

S. St.

Tisa - Vojvodina (BG) 2:0 (0:0)

ADORJAN: Igralište Tise, gledalaca 100, sudija: V. Filipović (Subotica), strelci: Šveljo u 62. i Milikić u 82. minutu. Žuti kartoni: Bošnjak (Tisa), N. Marković, Đekić, Lojović (Vojvodina).

TISA: Slijepčević 7, Kolundžija 6,5, Kostić 7, Svitić 7,5, Slavuljica 7, Stanimirov 6,5 (Šveljo 7,5), Milikić 7 (Mesaroš), Stanković 6,5, Tomišić 7, Borbelj 6,5 (N. Tomić 7), Bošnjak 7.

VOJVODINA: Vuković 6, Radosavljević 6, Ilić 6 (Lojović), M. Marković 6 (Kisić), Janković 6,5, Kačavenda 6 (Brkić 6), N. Marković 6,5, Rosić 6, Đekić 6, Dabižljević 6 (Stanojević), Jović 6 (Kopre 6).

U prvom delu ekipa iz Adorjana imala je samo jednu priliku u 35. minutu koju nije uspeo da relaizuje Stanković. U nastavku bolja igra domaćina, pošto je trener Branislav Vultović bonus igrače zamenio iskusnim Šveljom i N. Tomićem. To je urodilo plodom i u 62. minutu posle akcije po desnoj strani mrežu sa osam metara pogodio je Šveljo. U finišu pred golom se snašao  Milikić i udvostručio prednost.

S. St.

Bačka (S) - Srbobran 2:4 (1:2)

SUBOTICA: Stadion kraj Somborske kapije, gledalaca 200, sudija: N. Jakić (Bač), strelci: Glišović u 40. Manojlović u 84. za Bačku, a Gnjatović u 17. (autogol), Komlenić u 59. Pavlović u 30. i 78. minutu za Srbobran.

BAČKA: Sabo 6, Šafranj 6 (Bašić 6), Gnjatović 6, Ivković 6, Arežina 6,5, Manojlović 7, Malenčić 7 (Delić 6), Šijačić 6,5, Glišović 7, Vakić 6 (Đuranović 6), Nenadović 6,5.

SRBOBRAN: Grbić 7, Kenji 7, Radojković 7, Adamović 7 Đisalov 7, Adamek 6,5 (Mišćević 6,5), Komlenić 7,5, Pavlović 8 (Panović 6), Jelić 7 (Divjaković 6,5), Ranisavljev 6,5 (Čiča 6), Miković 7 (Milivojević 6,5).

Fudbaleri Bačke poraženi su na otvaranju sezone. U 17. minutu augogolom Gnjatovića gosti su poveli, dok je Pavlović bio precizan na asistenciju Komnjenovića.

Bačka je postigla pogodak pet minuta pre kraja prvog dela preko Glišovića. Srbobran je nastavio da napada i još dva puta zatresla mrežu domaćina. a Manojlović je u 84. minutu smanjio rezultat.

S. St.

Rezultati:

Iskra - Hajduk (S) 1:1, Bačka (S) - Srbobran 2:4, Bajša - Radnički (R) 1:1, Bačka(BP) - Obilić 1:0, Mladost (BP) - Radnički (B) 0:2, Tisa - Vojvodina (BG) 2:0, Budućnost (P) - Hajduk (K) 1:1, Mladost (T) - Mladost (A) 1:0.