Војвођанска лига – север: Изненађење у Гајдобри

24.08.2021. 11:22 11:23
Извор: Dnevnik.rs

Херцеговац - Станишић 0:2 (0:1)

ГАЈДОБРА: Игралиште Херцеговца, гледалаца:300, судија: С. Пилић (Апатин), стрелци: Дукић (из једанаестерца) у 21. и Д. Богуновић у 78. минуту, жути картони: Зеленак, Бајат, С. Рачић, С. Хрњез, Хорватић (Херцеговац), а Басарић, Бујишић, Матијаш, Лазић (Станишић), црвени картони: С. Рачић (Херцеговац), а Лазић (Станишић).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Драгишић, Добранић, Зеленак, В. Хрњез, Бајат, Р. Тривуновић, Бјелогрлић, Д. Тривуновић (Јанковић), С. Рачић, Татић, С. Хрњез.

СТАНИШИЋ: Јеличић, Басарић, Кнежевић, Д. Богуновић, Ранчић, Митровић (Лазић), Дукић (Плавшић), Ердеи, Вујин, Бујишић (Асан), Матијаш.

Изузетно мотивисани, али недовољно кондиционо спремни,ушли су фудбалери гајдобранског Херцеговца у меч.На крају,морали су Гајдобрани да потпишу капитулацију пред бољим и спремнијим Станишићанима. А,апатински судија Страхиња Пилић имао је пуне руке посла.

Ђ. Ш.

Препород - Бајша 3:2 (2:1)

НОВИ ЖЕДНИК: Стадион Препорода, гледалаца 250, судија: Бећановић (Сента). Стрелци: Бурсаћ у 3. Дошлов у 36. и Копоња у 85. за Препород, а Митровић у 5. и 50. минуту (из пенала) за Бајшу.

ПРЕПОРОД: Плављанић 7, Дошлов 7, Курушић 7, Вукелић 8, Лебовић 7 (Милић 7), Матијевић 7 (Тумбас 7), Шашић 7 (Копоња 8), Котарош 8, Ковач 7, Бурсаћ 8, Терзија 7.

БАЈША: Дамјановић 7, Нађ 7, Дер 7 (Жембери 7), Тресиглавић 7, Шевић 7 (Ивановић 6,5), Д. Рахић 7 (Марјановић), Да. Рахић 7, Дражић 7 (Варга), Кривокапић 7, Митровић 8 (Рушак 7), Вујошевић 7.

Чврста и борбена утакмица, играло се доста борбено за сваку лопту. Домаћи су повели већ у 3. минуту преко Бурсаћа, да би два минута касније Митровић изједначио резултат.

При крају првог полувремена домаћи долазе у вођство преко Дошлова за 2:1. Само што је почело друго полувреме гости из пенала у 50. минуту преко Митровића стигли су до другог изједначења.

Тренер Радивој Ђуровић је у игру убацио Стевана Копању, кој пет минута пре крај утакмице је одлучио меч.

С. Стојиљковић

Младост (Т) - Бачка (П) 0:0

ТУРИЈА: Игралиште Младости, гледалаца 150, судија: Дражић (Нови Сад). Жути картони: Новићевић (Младост). Милијашевић, Пејчић и Шицар (Бачка).

МЛАДОСТ: Јовичић 6, Петровић 6, Ивановић 6, Куријачки 7, Гашић Синиша 6, Бубања 6, Миловановић 6 (Јовић 6.5), Васић 6, Новићевић 6, Гашић Срђан 6 (Марјанов 6), Ивошев 6 (Ефендић 6).

БАЧКА: Сабо 6 (Славнић 6.5), Кркајлић Драган 6 (Дондур 6), Гаврић, Панић 7, Њагрин 6, Пејчић 6 (Јекнић 6), Кркајлић Славиша, Ђурановић 6, Шицар 6 (Kolunyić), Шијачић 6, Милијашевић 6.

И поред теренске иницијативе фудбалери Младости нису успели да упишу победу. По једна велика шанса на обе стране, неколико полушанси домаћих и једна статива гостију садржај су ове не баш квалитетне утакмице.

Први су запретили гости преко Шицара, али је голман Јовичић маестралном интервенцијом избацио лопту у корнер. У 45. минуту Миловановић у ситуацији један на један није искористио добру прилику.

У другом полувремену, након повреде голмана Сабоа у 46. минуту, те Шицара петнаестак минута касније гости су препустили инцијативу Младосташима који до краја утакмице то нису материјализовали. У самој завршници имали су фудбалери из Пачира прилику, али је статива спречила њихову радост.

Св. Срданов

Његош - Крила Крајине 1:1 (1:1)

ЛОВЋЕНАЦ: Стадион Његоша, гледалаца 200, судија: Вукановић (Суботица). Стрелци: Перуновић у 44. за Његош, а Буквић у 41. минуту за Крила Крајине.

ЊЕГОШ: Прибић 8, Варга 7, Саулић 7, Тешановић 7, Савиловић 6,5, Буганик 6,5 (Савановић 6,5), Кленђа 7 (Кустурић), Перуновић 8, Пејовић 7, Врањеш 7, Никић 6,5 (Милићевић 6).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Крдија 6,5, Гајдобрански 7, Чупар 7, Медан 6 (Немет 6), Бојеновић 6, Зеливечић 7, Батиница 7 (Вујановић 6), Буквић 8, Ивковић 7, Станић 7, Ђекић 7.

У првом полувремену гости су имали више од игре, неколико сјајних прилика за гол, али изванредни голман Прибић је савладан само једном. У 41. минуту после соло продора Буквића је постигао погодак. Домаћи су изједначили минут пре краја првог полувремена голом Вукашина Перуновића.

У другом делу Његош пропустио неколико шанси за гол, али ипак на крају нерешен резултат је реалан.

Сента - Слога 3:0, Препород - Бајша 3:2, Његош - Крила Крајине 1:1, Херцеговац - Станишић 0:2, ЧСК Пивара - Војводина (БГ) 0:0, Бачка (С) - Младост (А) 1:1, Младост (БП) - Таванкут 0:0, Младост (Т) - Бачка (П) 0:0

1. Станишић      2      2      0      0               6:0  6

2. Бачка (С)      2      1      1      0               4:1  4

3. Сента    2      1      1      0                       4:1  4

4. Војводина (БГ)       2      1      1      0      3:0  4

5. Кр. Крајине   2      1      1      0               2:1  4

6. Младост (А)   2      1      1      0               2:1  4

7. Бачка (П)      2      1      1      0               2:1  4

8. Бајша    2      1      0      1                       13:3 3