Vojvođanska liga – sever: Iznenađenje u Gajdobri

24.08.2021. 11:22 11:23
Izvor: Dnevnik.rs

Hercegovac - Stanišić 0:2 (0:1)

GAJDOBRA: Igralište Hercegovca, gledalaca:300, sudija: S. Pilić (Apatin), strelci: Dukić (iz jedanaesterca) u 21. i D. Bogunović u 78. minutu, žuti kartoni: Zelenak, Bajat, S. Račić, S. Hrnjez, Horvatić (Hercegovac), a Basarić, Bujišić, Matijaš, Lazić (Stanišić), crveni kartoni: S. Račić (Hercegovac), a Lazić (Stanišić).

HERCEGOVAC: Dragišić, Dobranić, Zelenak, V. Hrnjez, Bajat, R. Trivunović, Bjelogrlić, D. Trivunović (Janković), S. Račić, Tatić, S. Hrnjez.

STANIŠIĆ: Jeličić, Basarić, Knežević, D. Bogunović, Rančić, Mitrović (Lazić), Dukić (Plavšić), Erdei, Vujin, Bujišić (Asan), Matijaš.

Izuzetno motivisani, ali nedovoljno kondiciono spremni,ušli su fudbaleri gajdobranskog Hercegovca u meč.Na kraju,morali su Gajdobrani da potpišu kapitulaciju pred boljim i spremnijim Stanišićanima. A,apatinski sudija Strahinja Pilić imao je pune ruke posla.

Đ. Š.

Preporod - Bajša 3:2 (2:1)

NOVI ŽEDNIK: Stadion Preporoda, gledalaca 250, sudija: Bećanović (Senta). Strelci: Bursać u 3. Došlov u 36. i Koponja u 85. za Preporod, a Mitrović u 5. i 50. minutu (iz penala) za Bajšu.

PREPOROD: Plavljanić 7, Došlov 7, Kurušić 7, Vukelić 8, Lebović 7 (Milić 7), Matijević 7 (Tumbas 7), Šašić 7 (Koponja 8), Kotaroš 8, Kovač 7, Bursać 8, Terzija 7.

BAJŠA: Damjanović 7, Nađ 7, Der 7 (Žemberi 7), Tresiglavić 7, Šević 7 (Ivanović 6,5), D. Rahić 7 (Marjanović), Da. Rahić 7, Dražić 7 (Varga), Krivokapić 7, Mitrović 8 (Rušak 7), Vujošević 7.

Čvrsta i borbena utakmica, igralo se dosta borbeno za svaku loptu. Domaći su poveli već u 3. minutu preko Bursaća, da bi dva minuta kasnije Mitrović izjednačio rezultat.

Pri kraju prvog poluvremena domaći dolaze u vođstvo preko Došlova za 2:1. Samo što je počelo drugo poluvreme gosti iz penala u 50. minutu preko Mitrovića stigli su do drugog izjednačenja.

Trener Radivoj Đurović je u igru ubacio Stevana Kopanju, koj pet minuta pre kraj utakmice je odlučio meč.

S. Stojiljković

Mladost (T) - Bačka (P) 0:0

TURIJA: Igralište Mladosti, gledalaca 150, sudija: Dražić (Novi Sad). Žuti kartoni: Novićević (Mladost). Milijašević, Pejčić i Šicar (Bačka).

MLADOST: Jovičić 6, Petrović 6, Ivanović 6, Kurijački 7, Gašić Siniša 6, Bubanja 6, Milovanović 6 (Jović 6.5), Vasić 6, Novićević 6, Gašić Srđan 6 (Marjanov 6), Ivošev 6 (Efendić 6).

BAČKA: Sabo 6 (Slavnić 6.5), Krkajlić Dragan 6 (Dondur 6), Gavrić, Panić 7, Njagrin 6, Pejčić 6 (Jeknić 6), Krkajlić Slaviša, Đuranović 6, Šicar 6 (Kolunyić), Šijačić 6, Milijašević 6.

I pored terenske inicijative fudbaleri Mladosti nisu uspeli da upišu pobedu. Po jedna velika šansa na obe strane, nekoliko polušansi domaćih i jedna stativa gostiju sadržaj su ove ne baš kvalitetne utakmice.

Prvi su zapretili gosti preko Šicara, ali je golman Jovičić maestralnom intervencijom izbacio loptu u korner. U 45. minutu Milovanović u situaciji jedan na jedan nije iskoristio dobru priliku.

U drugom poluvremenu, nakon povrede golmana Saboa u 46. minutu, te Šicara petnaestak minuta kasnije gosti su prepustili incijativu Mladostašima koji do kraja utakmice to nisu materijalizovali. U samoj završnici imali su fudbaleri iz Pačira priliku, ali je stativa sprečila njihovu radost.

Sv. Srdanov

Njegoš - Krila Krajine 1:1 (1:1)

LOVĆENAC: Stadion Njegoša, gledalaca 200, sudija: Vukanović (Subotica). Strelci: Perunović u 44. za Njegoš, a Bukvić u 41. minutu za Krila Krajine.

NJEGOŠ: Pribić 8, Varga 7, Saulić 7, Tešanović 7, Savilović 6,5, Buganik 6,5 (Savanović 6,5), Klenđa 7 (Kusturić), Perunović 8, Pejović 7, Vranješ 7, Nikić 6,5 (Milićević 6).

KRILA KRAJINE: Krdija 6,5, Gajdobranski 7, Čupar 7, Medan 6 (Nemet 6), Bojenović 6, Zelivečić 7, Batinica 7 (Vujanović 6), Bukvić 8, Ivković 7, Stanić 7, Đekić 7.

U prvom poluvremenu gosti su imali više od igre, nekoliko sjajnih prilika za gol, ali izvanredni golman Pribić je savladan samo jednom. U 41. minutu posle solo prodora Bukvića je postigao pogodak. Domaći su izjednačili minut pre kraja prvog poluvremena golom Vukašina Perunovića.

U drugom delu Njegoš propustio nekoliko šansi za gol, ali ipak na kraju nerešen rezultat je realan.

Senta - Sloga 3:0, Preporod - Bajša 3:2, Njegoš - Krila Krajine 1:1, Hercegovac - Stanišić 0:2, ČSK Pivara - Vojvodina (BG) 0:0, Bačka (S) - Mladost (A) 1:1, Mladost (BP) - Tavankut 0:0, Mladost (T) - Bačka (P) 0:0

1. Stanišić      2      2      0      0               6:0  6

2. Bačka (S)      2      1      1      0               4:1  4

3. Senta    2      1      1      0                       4:1  4

4. Vojvodina (BG)       2      1      1      0      3:0  4

5. Kr. Krajine   2      1      1      0               2:1  4

6. Mladost (A)   2      1      1      0               2:1  4

7. Bačka (P)      2      1      1      0               2:1  4

8. Bajša    2      1      0      1                       13:3 3