ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ Трећа узастопна победа Темеринаца

31.10.2023. 16:09 16:30
Извор: М. Менићанин

Слога (Т) – Индекс 4:1 (1:0)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 200, судија: Мушицки (Рума), стрелци: Крајновић у 38. и 77, Борић у 60. и Богавац у 88. за Слогу, Клаић у 84. минуту за Индекс, жути картони: Папак (Слога), Качавенда, Живановић, Клаић (Индекс).

СЛОГА: Танкосић 7,5, Марић 7,5, Пастор 7, Јованов 7,5 (од 67. Сендерак - ), Томић 7, Бановић 8, Папак 6,5 (од 76. Богавац 7), Борић 8 (од 81. Буквић - ), Крајновић 8,5 (од 81. Радонић - ), Грујић 7,5, Латковић 6,5 (од 46. Марјановић 7).

ИНДЕКС: Секицки 6, Акик 6, Живановић 6 (од 60. Варга 6), Зоговић 6,5, Ђурић 6,5, Качавенда 6, Стојановић 6 (од 60. Грубовић 6), Радмиловић 7, Балетић 6,5 (од 79. Рађеновић – ), Вујић 6 (од 46. Стојаковић 6,5), Марић 6,5 (од 46. Клаић 7).

Из три потеза, фудбалери Слоге, дошли су до вођства, као наговештај треће узастопне победе, пошто је акцију почео Стефан Бановић, улогу асистента одиграо десни бек Немања Марић, док је голгетер Душан Крајновић ударцем главом, са 11 метара, закуцао лопту у ближи угао.

Осам минута раније, Феђа Балетић је изашао испред голмана Николе Танкосића, имао чисту позицију за шут, избегавши офсајд замку, али циљао је изнад пречке. Драган Борић је два пута гађао са дистанце, милиметри су га делили од реализације, а трећи покушај био је успешан, јер је, уз слабу реакцију голмана Милоша Секицког, крунисао асистенцију Филипа Јованова, везисте принудно прекомандованог на штопера. Није се дало Феђи Балетићу да погоди мрежу, у 75. минуту, после центаршута Алексе Радмиловића, капитена гостију, уздрмао је пречку.

Душан Крајновић је злата вредан за Слогу, то је потврдио сјајном реакцијом, како и доликује једном од најбољих нападача лиге, на додавање неуморног Стефана Бановића – 3:0.

Мрежу некадашњег клуба, призменим ударцем, погодио је Филип Клаић, а пред крај меча виђена је најлепша акција, таман да Темеринци други пут узастопно упишу тријумф идентичним резултатом. Иницијатор је био Стефан Бановић, по десној страни, као метак, пробио се Мирослав Буквић, док је на другој стативи усамљени Милош Богавац рутински ставио тачку.

М. Менићанин

ДунавВетерник 0:1(0:0)

СТАРИ БАНОВЦИ: Игралиште Дунава, гледалаца 200, судија: Николић (Нови Сад), стрелац Вуковић у 63. минуту. Жути картони: Рађеновић, Зорић, Пердув (Дунав), Ђурикин, Галић, Секулић, Турало, Лепојевић (Ветерник).

ДУНАВ: Петровић, Рађеновић (Карић),  Ивановић, Загорац, Павловић, Стокић, Л. Мирковић (Мачинковић), Зорић, Пердув, Петровић (Флоричеловић), Лабовић.

ВЕТЕРНИК: Ђурикин, Шоња, Зличић (Чалија), Ристић (Лепојевић), Галић, Грујић, Вуковић, Зељковић, Вилотијевић (Вилотијевић), Секулић (Гвозден), Турало.

Изненађење у Старим Бановцима. Фудбалери Ветерника победили су домаћи састав. Гости су били бољи и предвођени новим тренером Савом Ковачевићем успели да славе вредну победу. Гости су играли организовано, а домаћи нису успели да претворе ни једну прилику у погодак.

Р. Д.

Раднички (Ш) – Раднички (НП) 1:2 (0:0)

ШИД: Игралиште Радничког, гледалаца 160, судија: Јуришић (Нови Сад), стрелци: Аперлић у 76. за Раднички (Ш), а Шормаз у 62. и 78. минуту за Раднички (НП). Жути картони: Стојшић (Раднички, Ш), Дујић (Радничк, НП), црвени картон: Влаисављевић (Раднички, Ш).

РАДНИЧКИ (Ш): Новаковић, Боројевић, Аперлић, Дрча, Стојчић, Пурић, Мијатовић, Шуша, Грумић, Влајисвљевић, Субић.

РАДНИЧКИ (НП): Трифуновић,  Живковић,  Рогановић, Шормаз, Смиљанић (Дујић), Кнежевић (Цвјетиновић), Миловчевић, Коштић, Бошњак (Витас), Цветковић, Бјелобрк.

У дуелу имењака славили су Пазовчани који су играли боље и у наставку меча головима Шормаза стигли до победе. Мора се рећи да су и домаћи одиграли добар меч, али на крају изабраници Церовића су славили.

Б. Р.

Хајдук (Д) – Хајдук (Б) 1:0 (0:0)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 200, судија: Гргуревић (Петроварадин), стрелац: Кудрић у 89. минуту. Жути картони: Мандић, Трбовац, Кудрић (Хајдук, Д), Мандић, Смиљанић, Mayarеvić (Хајдук, Б)

ХАЈДУК (Д):  Тојагић, Томац (Рукавина), Мандић, Цвијић, Нађ, Ђурић, Јуришић (Требовац), Бисерчић (Кудрић), Мловић, Маловић,  Херцег, Зељковић.

ХАЈДУК(Б): Слијепчевић, М. Гавриловић, Мандић, Теодоровски, Вујовић, Јокић (Мрђеновић), С. Гавриловић (Марковић), Смиљанић, Грубешић, Десанчић (Митровић), Татић.

Одиграли су имењаци добру утакмицу. Када се чинило да ће се меч  завршити без голова на сцену је ступио центарфор Кудрић и сјајним ударцем у 89. минуту свом тиму донео три бода. Могли су и гости до гола, али на голу је био одлични Тојагић.

Б. Р.

ЈадранСлобода 0:3 (0:1)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца око 100, судија: Тошић (Нови Сад), стрелци: Барић у 45. Бубало у 62. и Милинковић у 73. минуту. Жути картони: Јосимов (Слобода), Црвени картон: Спалевић (Јадран)

ЈАДРАН: Јовишић, Пејић, Балашевић, Јовановић (Којчиновић), Булат (Георгиев), Продановић (Бранковић), Ракар (Шестовић), Suyum. Милаковић, Спалевић.

СЛОБОДА: Степановић, Кобуровић, Јосимов, Степановић, Барић (Пилиповић), Милојевић, Јанковић (Бубало), Ђорђевић (Ђорђевић), Ђуричић,  Стојановић, Ненад Перовић (Петровић).

Изненађење у Голубинцима, екипа Слободе је лако дошла до бодова против Јадрана. Додуше домаћи су одолевали све до надокнаде у првом делу сусрета када је Барић савладао Јовишића. У наставку гости из Товарника су били много бољи.

М. П.

Доњи Срем Младост (БЈ) 1:3 (0:2)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, гледалаца око 200, судија. Стрелци: Кокир у 89. за Доњи Срем, а Ковачић у 2. Митровић у 11. и Ковачевић у 78. минуту за Младост. Жути картони: Јаковљевић, Пајфер, Ковачевић (Младост).

ДОЊИ СРЕМ: Дабић, Ребић, Вуковић (Шавија), Стојановић (Јешић), Конестабо (Радивојевић),  Крнета, Љубојевић, Кокир, Суботић, Видић,  Зељковић.

МЛАДОСТ: Пајфер, Јокић, Јаковљевић, Ковачевић, Антонић (Чиковић), Митровић, Станић, Кнежевић, Ковачевић, Дмичић (Дрнић), Ковачић (Ердељан).

Велико изненађење у Пећинцима. Екипа Младости је успела да победи Доњи Срем. Тако су Јарачани наставили серију добрих игара под вођством новог тренера Дарка Пушкарића.

Г. К

ТСКЦемент 5:0 (3:0)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 400, судија: Вукмановић (Нови Сад), стрелци: Јовановић у 14. и 26, Ергарац у 29, Прибић у 63. и 80. минуту, жути картони: Ковачевић, Јовановић (ТСК), Пековић, Мијаиловић, Студен, Н. Sapunyić (Цемент), црвени картон: Зелић (Цемент) у 31. минуту.

ТСК: Недељковић 7, Марковић 7, Ковачевић 7 (од 46. Бјелановић 7), Остојић 7,5, Радичић 7,5, Свитић 7 (од 70. Варга - ), Стјепановић 8 (од 64. Лахош - ), Пашка 8, Јовановић 8,5 (од 70. Саво Илић - ), Ергарац 8, Страхиња Илић 7 (од 62. Прибић 8,5).

ЦЕМЕНТ: Студен 5,5, Пековић 6 (од 70. В. Сапунџић - ), Каписода 5,5, Јеремић 6, Зелић – , Вукобратовић 6, Ружин 5 (од 38. Хорват 5,5), Мијаиловић 6 (од 65. Чампар - ), Полумента 5 (од 70. Срдановић - ), Н. Сапунџић 6,5, Боровница 6 (од 70. Кукурузовић - ). Најбоље јесење издање, Темеринци су украсили убедљивим тријумфом, најављеним мајсторијом Милана Јовановића, који је, са 22 метра, одапео стрелу у малу мрежу, уз асистенцију Благоја Стјепановића. Одбрану гостију из Беочина, као шпил карата, промешали су Балаж Пашка и Благоје Стјепановић, а на одбитак од голмана, после ударца Милоша Ергарца, натрчао је расположени Милан Јовановић – 2:0. Пре него што ће поцрвенети, због спречавања акције, као последњи играч одбране, штопер Васо Зелић, на линији, осујетио је гол Ергарца, избацивши лопту у корнер, али то је само краткотрајно одложило нову радост бројних навијача домаћина.

Балаж Пашка је одрадио рударски део посла, док је све одлично испратио пожртвовани Милош Ергарац, пославши лопту испод Николе Студена, чиме је употпунио полувреме из снова црвено-белих.

Други део, протекао је у споријем ритму, јер су домаћини били задовољни стеченим капиталом, а Беочинци, без воље и енергије, нису представљали опасност по голмана Растка Недељковића. Вероватно би резултат остао непромењен да поверење тренера Михајла Козоморе није добио млади нападач Никола Прибић.

Само петнаест секунди на терену, било му је довољно да се упише у стрелце, пошто је казнио поигравање голмана и лопту убацио у празну мрежу. Десет минута пре краја, Тамаш Варга (42), послао је дијагоналу пред гол Цемента, где је Никола Прибић, као на рингишпилу, окренуо чувара и ефектним ударцем ставио тачку.

СлавијаЈединство 1:3 (1:2)

НОВИ САД: Игралиште Славије у Салајки, гледалаца 100, судија: Бошковић  (Салаш Ноћајски) стрелци: Малеш у 14. за Славију а Јањић у 1. Поповић у 41. и Петровић у 68. минуту за Јединство. Жути картони: Завиш, Гајић, Жакула, Дражић, Ђаковић, Ерор (Славија), Топић, Џарић, Самарџић, Петровић (Јединство),  црвени картони: Ђаковић, Миловац (Славија) Иван (Јединство).

СЛАВИЈА: Завиш, Гајић, Жакула (Вучковић), Дражић, Батинић (Китић), Ђаковић, Малеш (Мииљковић), Ерор, Тришић, Цекић, Миловац.

ЈЕДИНСТВО:  Тојзан, Шавија (Шавија), Јелић (Учур), Балаш, Топић, Паповић (Петовић), Samaryić, Јањић, Иван, Бошњак, Yarić.

И другу утакмице за редом играчи Славије су изгубили. Овога пута од Салајчана су били Руменчани. Била је јто добра утакмица са доста картона, али ипак, у оквиру фер плеја. Домаћи фудбалери су сами себе победили примили су три поготка, а шансе које су имале нису успели да искористе. Већ у 1. минуту гости су повели, а изједначио је Малеш у 14. минуту. Међутим, у наставку меча Руменчани су били нешто бољи и победили.

Г. К.

Слога - Индекс 4:1, Дунав - Ветерник 0:1, Раднички (Л) - Раднички (НП) 1:2, ТСК - Цемент 5:0, Хајдук (Д) - Хајдук (Б) 1:0, Јадран - Слобода 0:3, Доњи Срем - Младост 1:3, Славија - Јединство 1:3.

1. Хајдук (Д)     12     9      3      0      24:4  30

2. Слобода        12     9      2      1      24:9  29

3. Јединство      12     9      1      2      27:12        28

4. Раднички (НП)       12     6      2      4      17:7  20

5. Слога    12     6      2      4      19:15        20

6. Јадран   12     6      1      5      17:14        19

7. Славија 12     5      1      6      17:17        16

8. Доњи Срем    12     5      1      6      11:15        16