VOJVOĐANSKA LIGA – JUG Treća uzastopna pobeda Temerinaca

31.10.2023. 16:09 16:30
Izvor: M. Menićanin

Sloga (T) – Indeks 4:1 (1:0)

TEMERIN: Stadion Sloge, gledalaca: 200, sudija: Mušicki (Ruma), strelci: Krajnović u 38. i 77, Borić u 60. i Bogavac u 88. za Slogu, Klaić u 84. minutu za Indeks, žuti kartoni: Papak (Sloga), Kačavenda, Živanović, Klaić (Indeks).

SLOGA: Tankosić 7,5, Marić 7,5, Pastor 7, Jovanov 7,5 (od 67. Senderak - ), Tomić 7, Banović 8, Papak 6,5 (od 76. Bogavac 7), Borić 8 (od 81. Bukvić - ), Krajnović 8,5 (od 81. Radonić - ), Grujić 7,5, Latković 6,5 (od 46. Marjanović 7).

INDEKS: Sekicki 6, Akik 6, Živanović 6 (od 60. Varga 6), Zogović 6,5, Đurić 6,5, Kačavenda 6, Stojanović 6 (od 60. Grubović 6), Radmilović 7, Baletić 6,5 (od 79. Rađenović – ), Vujić 6 (od 46. Stojaković 6,5), Marić 6,5 (od 46. Klaić 7).

Iz tri poteza, fudbaleri Sloge, došli su do vođstva, kao nagoveštaj treće uzastopne pobede, pošto je akciju počeo Stefan Banović, ulogu asistenta odigrao desni bek Nemanja Marić, dok je golgeter Dušan Krajnović udarcem glavom, sa 11 metara, zakucao loptu u bliži ugao.

Osam minuta ranije, Feđa Baletić je izašao ispred golmana Nikole Tankosića, imao čistu poziciju za šut, izbegavši ofsajd zamku, ali ciljao je iznad prečke. Dragan Borić je dva puta gađao sa distance, milimetri su ga delili od realizacije, a treći pokušaj bio je uspešan, jer je, uz slabu reakciju golmana Miloša Sekickog, krunisao asistenciju Filipa Jovanova, veziste prinudno prekomandovanog na štopera. Nije se dalo Feđi Baletiću da pogodi mrežu, u 75. minutu, posle centaršuta Alekse Radmilovića, kapitena gostiju, uzdrmao je prečku.

Dušan Krajnović je zlata vredan za Slogu, to je potvrdio sjajnom reakcijom, kako i dolikuje jednom od najboljih napadača lige, na dodavanje neumornog Stefana Banovića – 3:0.

Mrežu nekadašnjeg kluba, prizmenim udarcem, pogodio je Filip Klaić, a pred kraj meča viđena je najlepša akcija, taman da Temerinci drugi put uzastopno upišu trijumf identičnim rezultatom. Inicijator je bio Stefan Banović, po desnoj strani, kao metak, probio se Miroslav Bukvić, dok je na drugoj stativi usamljeni Miloš Bogavac rutinski stavio tačku.

M. Menićanin

DunavVeternik 0:1(0:0)

STARI BANOVCI: Igralište Dunava, gledalaca 200, sudija: Nikolić (Novi Sad), strelac Vuković u 63. minutu. Žuti kartoni: Rađenović, Zorić, Perduv (Dunav), Đurikin, Galić, Sekulić, Turalo, Lepojević (Veternik).

DUNAV: Petrović, Rađenović (Karić),  Ivanović, Zagorac, Pavlović, Stokić, L. Mirković (Mačinković), Zorić, Perduv, Petrović (Floričelović), Labović.

VETERNIK: Đurikin, Šonja, Zličić (Čalija), Ristić (Lepojević), Galić, Grujić, Vuković, Zeljković, Vilotijević (Vilotijević), Sekulić (Gvozden), Turalo.

Iznenađenje u Starim Banovcima. Fudbaleri Veternika pobedili su domaći sastav. Gosti su bili bolji i predvođeni novim trenerom Savom Kovačevićem uspeli da slave vrednu pobedu. Gosti su igrali organizovano, a domaći nisu uspeli da pretvore ni jednu priliku u pogodak.

R. D.

Radnički (Š) – Radnički (NP) 1:2 (0:0)

ŠID: Igralište Radničkog, gledalaca 160, sudija: Jurišić (Novi Sad), strelci: Aperlić u 76. za Radnički (Š), a Šormaz u 62. i 78. minutu za Radnički (NP). Žuti kartoni: Stojšić (Radnički, Š), Dujić (Radničk, NP), crveni karton: Vlaisavljević (Radnički, Š).

RADNIČKI (Š): Novaković, Borojević, Aperlić, Drča, Stojčić, Purić, Mijatović, Šuša, Grumić, Vlajisvljević, Subić.

RADNIČKI (NP): Trifunović,  Živković,  Roganović, Šormaz, Smiljanić (Dujić), Knežević (Cvjetinović), Milovčević, Koštić, Bošnjak (Vitas), Cvetković, Bjelobrk.

U duelu imenjaka slavili su Pazovčani koji su igrali bolje i u nastavku meča golovima Šormaza stigli do pobede. Mora se reći da su i domaći odigrali dobar meč, ali na kraju izabranici Cerovića su slavili.

B. R.

Hajduk (D) – Hajduk (B) 1:0 (0:0)

DIVOŠ: Igralište Hajduka, gledalaca 200, sudija: Grgurević (Petrovaradin), strelac: Kudrić u 89. minutu. Žuti kartoni: Mandić, Trbovac, Kudrić (Hajduk, D), Mandić, Smiljanić, Mayarević (Hajduk, B)

HAJDUK (D):  Tojagić, Tomac (Rukavina), Mandić, Cvijić, Nađ, Đurić, Jurišić (Trebovac), Biserčić (Kudrić), Mlović, Malović,  Herceg, Zeljković.

HAJDUK(B): Slijepčević, M. Gavrilović, Mandić, Teodorovski, Vujović, Jokić (Mrđenović), S. Gavrilović (Marković), Smiljanić, Grubešić, Desančić (Mitrović), Tatić.

Odigrali su imenjaci dobru utakmicu. Kada se činilo da će se meč  završiti bez golova na scenu je stupio centarfor Kudrić i sjajnim udarcem u 89. minutu svom timu doneo tri boda. Mogli su i gosti do gola, ali na golu je bio odlični Tojagić.

B. R.

JadranSloboda 0:3 (0:1)

GOLUBINCI: Igralište Jadrana, gledalaca oko 100, sudija: Tošić (Novi Sad), strelci: Barić u 45. Bubalo u 62. i Milinković u 73. minutu. Žuti kartoni: Josimov (Sloboda), Crveni karton: Spalević (Jadran)

JADRAN: Jovišić, Pejić, Balašević, Jovanović (Kojčinović), Bulat (Georgiev), Prodanović (Branković), Rakar (Šestović), Suyum. Milaković, Spalević.

SLOBODA: Stepanović, Koburović, Josimov, Stepanović, Barić (Pilipović), Milojević, Janković (Bubalo), Đorđević (Đorđević), Đuričić,  Stojanović, Nenad Perović (Petrović).

Iznenađenje u Golubincima, ekipa Slobode je lako došla do bodova protiv Jadrana. Doduše domaći su odolevali sve do nadoknade u prvom delu susreta kada je Barić savladao Jovišića. U nastavku gosti iz Tovarnika su bili mnogo bolji.

M. P.

Donji Srem Mladost (BJ) 1:3 (0:2)

PEĆINCI: Stadion Suvača, gledalaca oko 200, sudija. Strelci: Kokir u 89. za Donji Srem, a Kovačić u 2. Mitrović u 11. i Kovačević u 78. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Jakovljević, Pajfer, Kovačević (Mladost).

DONJI SREM: Dabić, Rebić, Vuković (Šavija), Stojanović (Ješić), Konestabo (Radivojević),  Krneta, Ljubojević, Kokir, Subotić, Vidić,  Zeljković.

MLADOST: Pajfer, Jokić, Jakovljević, Kovačević, Antonić (Čiković), Mitrović, Stanić, Knežević, Kovačević, Dmičić (Drnić), Kovačić (Erdeljan).

Veliko iznenađenje u Pećincima. Ekipa Mladosti je uspela da pobedi Donji Srem. Tako su Jaračani nastavili seriju dobrih igara pod vođstvom novog trenera Darka Puškarića.

G. K

TSKCement 5:0 (3:0)

TEMERIN: Stadion TSK-a, gledalaca: 400, sudija: Vukmanović (Novi Sad), strelci: Jovanović u 14. i 26, Ergarac u 29, Pribić u 63. i 80. minutu, žuti kartoni: Kovačević, Jovanović (TSK), Peković, Mijailović, Studen, N. Sapunyić (Cement), crveni karton: Zelić (Cement) u 31. minutu.

TSK: Nedeljković 7, Marković 7, Kovačević 7 (od 46. Bjelanović 7), Ostojić 7,5, Radičić 7,5, Svitić 7 (od 70. Varga - ), Stjepanović 8 (od 64. Lahoš - ), Paška 8, Jovanović 8,5 (od 70. Savo Ilić - ), Ergarac 8, Strahinja Ilić 7 (od 62. Pribić 8,5).

CEMENT: Studen 5,5, Peković 6 (od 70. V. Sapundžić - ), Kapisoda 5,5, Jeremić 6, Zelić – , Vukobratović 6, Ružin 5 (od 38. Horvat 5,5), Mijailović 6 (od 65. Čampar - ), Polumenta 5 (od 70. Srdanović - ), N. Sapundžić 6,5, Borovnica 6 (od 70. Kukuruzović - ). Najbolje jesenje izdanje, Temerinci su ukrasili ubedljivim trijumfom, najavljenim majstorijom Milana Jovanovića, koji je, sa 22 metra, odapeo strelu u malu mrežu, uz asistenciju Blagoja Stjepanovića. Odbranu gostiju iz Beočina, kao špil karata, promešali su Balaž Paška i Blagoje Stjepanović, a na odbitak od golmana, posle udarca Miloša Ergarca, natrčao je raspoloženi Milan Jovanović – 2:0. Pre nego što će pocrveneti, zbog sprečavanja akcije, kao poslednji igrač odbrane, štoper Vaso Zelić, na liniji, osujetio je gol Ergarca, izbacivši loptu u korner, ali to je samo kratkotrajno odložilo novu radost brojnih navijača domaćina.

Balaž Paška je odradio rudarski deo posla, dok je sve odlično ispratio požrtvovani Miloš Ergarac, poslavši loptu ispod Nikole Studena, čime je upotpunio poluvreme iz snova crveno-belih.

Drugi deo, protekao je u sporijem ritmu, jer su domaćini bili zadovoljni stečenim kapitalom, a Beočinci, bez volje i energije, nisu predstavljali opasnost po golmana Rastka Nedeljkovića. Verovatno bi rezultat ostao nepromenjen da poverenje trenera Mihajla Kozomore nije dobio mladi napadač Nikola Pribić.

Samo petnaest sekundi na terenu, bilo mu je dovoljno da se upiše u strelce, pošto je kaznio poigravanje golmana i loptu ubacio u praznu mrežu. Deset minuta pre kraja, Tamaš Varga (42), poslao je dijagonalu pred gol Cementa, gde je Nikola Pribić, kao na ringišpilu, okrenuo čuvara i efektnim udarcem stavio tačku.

SlavijaJedinstvo 1:3 (1:2)

NOVI SAD: Igralište Slavije u Salajki, gledalaca 100, sudija: Bošković  (Salaš Noćajski) strelci: Maleš u 14. za Slaviju a Janjić u 1. Popović u 41. i Petrović u 68. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Zaviš, Gajić, Žakula, Dražić, Đaković, Eror (Slavija), Topić, Džarić, Samardžić, Petrović (Jedinstvo),  crveni kartoni: Đaković, Milovac (Slavija) Ivan (Jedinstvo).

SLAVIJA: Zaviš, Gajić, Žakula (Vučković), Dražić, Batinić (Kitić), Đaković, Maleš (Miiljković), Eror, Trišić, Cekić, Milovac.

JEDINSTVO:  Tojzan, Šavija (Šavija), Jelić (Učur), Balaš, Topić, Papović (Petović), Samaryić, Janjić, Ivan, Bošnjak, Yarić.

I drugu utakmice za redom igrači Slavije su izgubili. Ovoga puta od Salajčana su bili Rumenčani. Bila je jto dobra utakmica sa dosta kartona, ali ipak, u okviru fer pleja. Domaći fudbaleri su sami sebe pobedili primili su tri pogotka, a šanse koje su imale nisu uspeli da iskoriste. Već u 1. minutu gosti su poveli, a izjednačio je Maleš u 14. minutu. Međutim, u nastavku meča Rumenčani su bili nešto bolji i pobedili.

G. K.

Sloga - Indeks 4:1, Dunav - Veternik 0:1, Radnički (L) - Radnički (NP) 1:2, TSK - Cement 5:0, Hajduk (D) - Hajduk (B) 1:0, Jadran - Sloboda 0:3, Donji Srem - Mladost 1:3, Slavija - Jedinstvo 1:3.

1. Hajduk (D)     12     9      3      0      24:4  30

2. Sloboda        12     9      2      1      24:9  29

3. Jedinstvo      12     9      1      2      27:12        28

4. Radnički (NP)       12     6      2      4      17:7  20

5. Sloga    12     6      2      4      19:15        20

6. Jadran   12     6      1      5      17:14        19

7. Slavija 12     5      1      6      17:17        16

8. Donji Srem    12     5      1      6      11:15        16