25.09.2018. 12:39 12:51
Извор:         Гужва пред голом Војчана  Фото: П. Палик

Борац (Ш) - Слога (Т) 3:0 (1:0)
Одлична фудбалска представа у Шајкашу уз пуно узбуђења.

На почетку утакмице након играња руком у шеснаестерцу Темеринаца судија Грмуша показао је на белу тачку. Гргић је шутирао, али је његову намеро прозро голман Слијепчевић. Дошли су домаћи до вођства у 33. минуту, Никола Божић је упутио пас према Веселиновићу, а овај се нашао очи у очи са голманом и погодио мрежу. Наставили су и у наставкуд омаћи са нападима, а на висини задатка био је голман Слијепчевић.

Финиш је у потпуности припао играчима Борца, Попин је одложио лопту на 20 метара, натрчао је Гргић и погодио горњи угао. У надокнади времена и Јашић је оштро центрирао лопту у казнени простор, а капитен гостију Цвикић неспретно интервенисао и савладао голмана Слијепчевића за коначан епилог.      М. Поповић

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца 200, судија: Грмуша (Петроварадин), стрелци: Веселиновић у 33. Гргић у 90. и Цвикић у 91.. минуту (аутогол).

БОРАЦ: Buzayija 7, Д. Божић 7, Макивић 7, Живанов 7, Скоко 8, Ивановић 7, Н. Божић 8 (Попин 7), Гргић 8 (Зечевић), Панић 7, Веселиновић 8, Асани 7 (Јашић 7).

СЛОГА: Слијепчевић 8, Бајић 6, Пастор 7, Не. Томић 7, Дашић 6, Зелић 7, Цвикић 7, Ми. Томић 6 (Туцаков 7), Ђорђвић 7, Миловац 7, Павловић 6 (Субашић 6).

Хајдук (Ч)  - Раднички (Ш) 1:6 (1:3)

Ppobеda и врло добра игра Шиђана остала је у сенци судијских одлука. Наиме, гости су трећи гол постигли из недозвољене ситуације, сигнализирао је и помоћни судија Филип Тодић, међутим, главни арбитар Стефан Петровић је ипак, показао на центар. После поготка дошло је до немилих сцена и Чуружани су  меч завршили са свега осам фудбалера.

П. Бундало

ЧУРУГ: Стадион Хајдука, гледалаца 200, судија: Петровић (Сремска Митровица), стрелци: Марков у 27. за Хајдук, а Дерајић у 18. Крајиновић у 34. и 50. Мијатовић у 45. и 70. Балашко у 90. минуту за Раднички. Жути картони: Kalajyić, Радин, Радановић, Станишић, Нинковић, Марков (Хајдук), Мијатовић, Крајиновић (Раднички). Црвени картони: Радин, Радановић, Kalajyić (Хајдук).

ХАЈДУК: Шарић 5, Зељко 5, Хорњик 5 (Стјепановић), Kalajyić 5, Убовић 5, Бркић 5 (Нинковић 5), Радин 5, Трнинић 5 (Станишић 5), Дамјановић 5, Марков 5, Радановић 5.

РАДНИЧКИ: Томашевић 7, Мијатовић 8 (Васић), Ј. Сарић 7, Бибић 7, Бошњаковић 7, Стојшић 7, Дерејић 8 (Балашко), Крајиновић 8, Матић 7, Н. Сарић 7 (Новковић), Перовић 7.

Татра – Сремац 0:0

Била је то  права првенствена  утакмица, обострано се играло тврдо, технички дотерано, али и коректно  У већем делу меча ривали су били равноправни, међутим у финишу Кисачани су били бољи  имали су више снаге, али су гости мудром игром у одбрани успели да сачувају своју мрежу. Ипак, нерешен резултат је најреалнији и обе екипе су задовољне напустили игралиште.

П. Палик

КИСАЧ: Иигралиште Татре, гледалаца 300, судијаСтојић (Нови Сад),  жути картони: Барић, Дражић (Татра) и Драгановић , Бабић (Сремац).

ТАТРА: Костуранов 7, Стојчић 6, Дражић 7, Берић 7, Петровић 7, Апић 7, Spunyić 6 (Клаић 6),  Gayić 7, Барић 6, Настић 6, (Пилиповић 7) ,Стевановић 7.

СРЕМАЦ: Старчевић 8, Кубуровић , Белак 6, Милојевић 6, Драгновић 6, Спаловић 6 (Ковачевић 7), Поповић 6, Бабић 7, Крстовић 6, Грујић 7, Раадивојецић 7 (Сакић 6 ) Марковић 6

Слога (Е) - Јединство (СП) 4:0 (3:0)

Најбоља игра, Ердевичана, ове јесени, донела им је и најубедљивију победу. А, да су домаћи стрелци били мало прецизнији Јовишић би засигурно вадио лопту, из своје мреже још неколико пута.Уистину, гости су били бољи до првог гола Ристића главом.Микић је пронашао Ристића на првој стативи. Код другог гола домаћина, крив, је голман Јовишић. Безпотребно је истрчао да заустави Смиљанића у нападу. Уследио је центршут, Б. Поважан, је био у пуном налету, и само је лопту послао у небрањени део мреже. Нешто касније, Росић је искористио, смушеност у одбрани Старопазовчана, послао је лопт испод голмана Јовишића.

У наставку, „мистер промашаја“, био је Смиљанић.Чак три зицера је прокоцкао. За коначних 4:0 најзаслужнији је Грковић. Јаким и прецизним шутем, лопту је послао поред голмана Јовишића.

А. Кузмић

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 150, судија Тошић (Нови Сад).Стрелац: Ристић у 17, Б. Поважан у 18, Росић у 30. и Грковић у 75. минуту. Жути картони: Микић, Грубиша, Докнић (Слога), М. Рудић, Шобот, Денић (Јединство).

СЛОГА: Петровић 7, Ђуркић 8, Халиловић 7 (Докнић), Росић 8, Ристић 8, Смиљанић 7, Грковић 8, Б. Поважан 8 (Симеуновић 8), Грубиша 7 (Рокса), Микић 8, Ловрић 8.

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 6, Вучковић 6 (Грубор 6), Живковић 7, Зоговић 6, Денић 6, М. Рудић 5 (Играч), Цветановић 6 (С. Рудић), Вујчић 7, Шобот 6, Михајловић 6, Бојбаша 6.

Подунавац - ЛСК 4:0 (2:0)

Домаћини, су били много бољи ривал, постигли су четири гола, а нису имали среће и у најбољим шансама. Прокоцкали чак четири zicеra.Balеšеvić је постигао изванредан гол са 30 метара, а Петронијевић  са 18 метара.Овшек, голман гостију, искључен, јер је играо лопту руком, изван казненог простора.

М. Радаковић

БЕЛЕГИШ: Стадион Подунавца, гледалаца 250, судија Меничанин (Врдник).Стрелци: Балешевић у 22, Петронијевић у 34, Петковић у 85. и Вукмановић у 90. минуту. Жути картон: Трубић (ЛСК).Црвени картон: Овшек (ЛСК).

ПОДУНАВАЦ: Адровић 7, Шолаја 8, Вујасиновић 8, Ђуричић 7, Тинтор 7, Јакшић 7 (Пауновић 7), Петковић 7, Балашевић 8, Анђелковић 8 (Вукмировић 7), Бртка 7, Мандић 7, Петронијевић 8.

ЛСК: Овшек 6, Ђилас 6, Давокић 6 (Жабић 6), Н. Бојић 6 (Вулетић 6), Трубић 7, Босанчић 6, Шћурук 6,  Дронић 6, Опарушић 6 (Ивин 6), Василић 6.

Подриње - Хајдук (Д) 1:0 (0:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриње, гледалаца 500, судија Тодић (Врдник).Стрелац: Живковић у 53. минуту. Жути картони: Живковић, Павловић, Томић (Подриње), Радибновић, Миленковић (Хајдук).

ПОДРИЊЕ: Релић 8, Чокањаловић 7 (Живковић 8), Теодоровић 8, А. Радовановић 7, Пршић 7, Рого 6 (Томић 7), Ђурђевић 6 (Павловић 7), Требовац 7, Пантић 7, Арсеновић 7, Ивић 7.

ХАЈДУК: Радић 7, Стевић 6, Совиљ 7, Радиновић 7 (Пазарски 7), Лукић 7, Кременовић 6, Пушкаш 7,  Скорупан 6, Миленковић 6 (Ковачевић 6), Савићевић 7, Мандић 6.

У Мачванској Митровици је одиграна не баш квалитетна фудбалска утакмица, али доста, борбена и на моменте преоштра.Са мало правих шанси. И, углавном се фудбал играо на средини терена. Ипак, у другом полувремену, домаћини су били бољи ривал, и успели  су ту бољу игру крунисати и голом Живковића, из прецизног шута са око 20 метара.

М. Дрмановић

ЕРДЕВИК: Слога - Јединство (СП) 4:0, КИСАЧ: Татра - Сремац (В) 0:0, ЧУРУГ: Хајдук - Раднички (Ш) 1:6, КАЋ: Југовић - Хајдук (Б) 1:0, ШАЈКАШ: Борац - Слога (Т) 3:0, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Хајдук (В) 1:0, БЕЛЕГИШ: Подунавац - ЛСК 4:0.Први мај из Руме је био слободан.

1. Југовић        6      5      0      1      8:5    15

2. Борац (Ш)   6      4      2      0      12:2  14

3. Подриње     6      3      2      1      7:3    11

4. Сремац       5      3      2      0      5:2    11

5. Слога (Е)    6      3      1      2      12:9  10

6. Први мај     5      3      0      2      12:9  9

7. Татра 6      2      2      2      7:3    8

8. Подунавац   6      2      1      3      9:7    7