25.09.2018. 12:39 12:51
Izvor:         Gužva pred golom Vojčana  Foto: P. Palik

Borac (Š) - Sloga (T) 3:0 (1:0)
Odlična fudbalska predstava u Šajkašu uz puno uzbuđenja.

Na početku utakmice nakon igranja rukom u šesnaestercu Temerinaca sudija Grmuša pokazao je na belu tačku. Grgić je šutirao, ali je njegovu namero prozro golman Slijepčević. Došli su domaći do vođstva u 33. minutu, Nikola Božić je uputio pas prema Veselinoviću, a ovaj se našao oči u oči sa golmanom i pogodio mrežu. Nastavili su i u nastavkud omaći sa napadima, a na visini zadatka bio je golman Slijepčević.

Finiš je u potpunosti pripao igračima Borca, Popin je odložio loptu na 20 metara, natrčao je Grgić i pogodio gornji ugao. U nadoknadi vremena i Jašić je oštro centrirao loptu u kazneni prostor, a kapiten gostiju Cvikić nespretno intervenisao i savladao golmana Slijepčevića za konačan epilog.      M. Popović

ŠAJKAŠ: Igralište Borca, gledalaca 200, sudija: Grmuša (Petrovaradin), strelci: Veselinović u 33. Grgić u 90. i Cvikić u 91.. minutu (autogol).

BORAC: Buzayija 7, D. Božić 7, Makivić 7, Živanov 7, Skoko 8, Ivanović 7, N. Božić 8 (Popin 7), Grgić 8 (Zečević), Panić 7, Veselinović 8, Asani 7 (Jašić 7).

SLOGA: Slijepčević 8, Bajić 6, Pastor 7, Ne. Tomić 7, Dašić 6, Zelić 7, Cvikić 7, Mi. Tomić 6 (Tucakov 7), Đorđvić 7, Milovac 7, Pavlović 6 (Subašić 6).

Hajduk (Č)  - Radnički (Š) 1:6 (1:3)

Ppobeda i vrlo dobra igra Šiđana ostala je u senci sudijskih odluka. Naime, gosti su treći gol postigli iz nedozvoljene situacije, signalizirao je i pomoćni sudija Filip Todić, međutim, glavni arbitar Stefan Petrović je ipak, pokazao na centar. Posle pogotka došlo je do nemilih scena i Čuružani su  meč završili sa svega osam fudbalera.

P. Bundalo

ČURUG: Stadion Hajduka, gledalaca 200, sudija: Petrović (Sremska Mitrovica), strelci: Markov u 27. za Hajduk, a Derajić u 18. Krajinović u 34. i 50. Mijatović u 45. i 70. Balaško u 90. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Kalajyić, Radin, Radanović, Stanišić, Ninković, Markov (Hajduk), Mijatović, Krajinović (Radnički). Crveni kartoni: Radin, Radanović, Kalajyić (Hajduk).

HAJDUK: Šarić 5, Zeljko 5, Hornjik 5 (Stjepanović), Kalajyić 5, Ubović 5, Brkić 5 (Ninković 5), Radin 5, Trninić 5 (Stanišić 5), Damjanović 5, Markov 5, Radanović 5.

RADNIČKI: Tomašević 7, Mijatović 8 (Vasić), J. Sarić 7, Bibić 7, Bošnjaković 7, Stojšić 7, Derejić 8 (Balaško), Krajinović 8, Matić 7, N. Sarić 7 (Novković), Perović 7.

Tatra – Sremac 0:0

Bila je to  prava prvenstvena  utakmica, obostrano se igralo tvrdo, tehnički doterano, ali i korektno  U većem delu meča rivali su bili ravnopravni, međutim u finišu Kisačani su bili bolji  imali su više snage, ali su gosti mudrom igrom u odbrani uspeli da sačuvaju svoju mrežu. Ipak, nerešen rezultat je najrealniji i obe ekipe su zadovoljne napustili igralište.

P. Palik

KISAČ: Iigralište Tatre, gledalaca 300, sudijaStojić (Novi Sad),  žuti kartoni: Barić, Dražić (Tatra) i Draganović , Babić (Sremac).

TATRA: Kosturanov 7, Stojčić 6, Dražić 7, Berić 7, Petrović 7, Apić 7, Spunyić 6 (Klaić 6),  Gayić 7, Barić 6, Nastić 6, (Pilipović 7) ,Stevanović 7.

SREMAC: Starčević 8, Kuburović , Belak 6, Milojević 6, Dragnović 6, Spalović 6 (Kovačević 7), Popović 6, Babić 7, Krstović 6, Grujić 7, Raadivojecić 7 (Sakić 6 ) Marković 6

Sloga (E) - Jedinstvo (SP) 4:0 (3:0)

Najbolja igra, Erdevičana, ove jeseni, donela im je i najubedljiviju pobedu. A, da su domaći strelci bili malo precizniji Jovišić bi zasigurno vadio loptu, iz svoje mreže još nekoliko puta.Uistinu, gosti su bili bolji do prvog gola Ristića glavom.Mikić je pronašao Ristića na prvoj stativi. Kod drugog gola domaćina, kriv, je golman Jovišić. Bezpotrebno je istrčao da zaustavi Smiljanića u napadu. Usledio je centršut, B. Považan, je bio u punom naletu, i samo je loptu poslao u nebranjeni deo mreže. Nešto kasnije, Rosić je iskoristio, smušenost u odbrani Staropazovčana, poslao je lopt ispod golmana Jovišića.

U nastavku, „mister promašaja“, bio je Smiljanić.Čak tri zicera je prokockao. Za konačnih 4:0 najzaslužniji je Grković. Jakim i preciznim šutem, loptu je poslao pored golmana Jovišića.

A. Kuzmić

ERDEVIK: Stadion Sloge, gledalaca 150, sudija Tošić (Novi Sad).Strelac: Ristić u 17, B. Považan u 18, Rosić u 30. i Grković u 75. minutu. Žuti kartoni: Mikić, Grubiša, Doknić (Sloga), M. Rudić, Šobot, Denić (Jedinstvo).

SLOGA: Petrović 7, Đurkić 8, Halilović 7 (Doknić), Rosić 8, Ristić 8, Smiljanić 7, Grković 8, B. Považan 8 (Simeunović 8), Grubiša 7 (Roksa), Mikić 8, Lovrić 8.

JEDINSTVO: Jovišić 6, Vučković 6 (Grubor 6), Živković 7, Zogović 6, Denić 6, M. Rudić 5 (Igrač), Cvetanović 6 (S. Rudić), Vujčić 7, Šobot 6, Mihajlović 6, Bojbaša 6.

Podunavac - LSK 4:0 (2:0)

Domaćini, su bili mnogo bolji rival, postigli su četiri gola, a nisu imali sreće i u najboljim šansama. Prokockali čak četiri zicera.Balešević je postigao izvanredan gol sa 30 metara, a Petronijević  sa 18 metara.Ovšek, golman gostiju, isključen, jer je igrao loptu rukom, izvan kaznenog prostora.

M. Radaković

BELEGIŠ: Stadion Podunavca, gledalaca 250, sudija Meničanin (Vrdnik).Strelci: Balešević u 22, Petronijević u 34, Petković u 85. i Vukmanović u 90. minutu. Žuti karton: Trubić (LSK).Crveni karton: Ovšek (LSK).

PODUNAVAC: Adrović 7, Šolaja 8, Vujasinović 8, Đuričić 7, Tintor 7, Jakšić 7 (Paunović 7), Petković 7, Balašević 8, Anđelković 8 (Vukmirović 7), Brtka 7, Mandić 7, Petronijević 8.

LSK: Ovšek 6, Đilas 6, Davokić 6 (Žabić 6), N. Bojić 6 (Vuletić 6), Trubić 7, Bosančić 6, Šćuruk 6,  Dronić 6, Oparušić 6 (Ivin 6), Vasilić 6.

Podrinje - Hajduk (D) 1:0 (0:0)

MAČVANSKA MITROVICA: Stadion Podrinje, gledalaca 500, sudija Todić (Vrdnik).Strelac: Živković u 53. minutu. Žuti kartoni: Živković, Pavlović, Tomić (Podrinje), Radibnović, Milenković (Hajduk).

PODRINJE: Relić 8, Čokanjalović 7 (Živković 8), Teodorović 8, A. Radovanović 7, Pršić 7, Rogo 6 (Tomić 7), Đurđević 6 (Pavlović 7), Trebovac 7, Pantić 7, Arsenović 7, Ivić 7.

HAJDUK: Radić 7, Stević 6, Sovilj 7, Radinović 7 (Pazarski 7), Lukić 7, Kremenović 6, Puškaš 7,  Skorupan 6, Milenković 6 (Kovačević 6), Savićević 7, Mandić 6.

U Mačvanskoj Mitrovici je odigrana ne baš kvalitetna fudbalska utakmica, ali dosta, borbena i na momente preoštra.Sa malo pravih šansi. I, uglavnom se fudbal igrao na sredini terena. Ipak, u drugom poluvremenu, domaćini su bili bolji rival, i uspeli  su tu bolju igru krunisati i golom Živkovića, iz preciznog šuta sa oko 20 metara.

M. Drmanović

ERDEVIK: Sloga - Jedinstvo (SP) 4:0, KISAČ: Tatra - Sremac (V) 0:0, ČURUG: Hajduk - Radnički (Š) 1:6, KAĆ: Jugović - Hajduk (B) 1:0, ŠAJKAŠ: Borac - Sloga (T) 3:0, MAČVANSKA MITROVICA: Podrinje - Hajduk (V) 1:0, BELEGIŠ: Podunavac - LSK 4:0.Prvi maj iz Rume je bio slobodan.

1. Jugović        6      5      0      1      8:5    15

2. Borac (Š)   6      4      2      0      12:2  14

3. Podrinje     6      3      2      1      7:3    11

4. Sremac       5      3      2      0      5:2    11

5. Sloga (E)    6      3      1      2      12:9  10

6. Prvi maj     5      3      0      2      12:9  9

7. Tatra 6      2      2      2      7:3    8

8. Podunavac   6      2      1      3      9:7    7