Војвођанска лига – југ: Празне мреже у дербију

04.09.2018. 12:24 12:26
Извор: Dnevnik.rs

У дербију играо се одличан и квалитетна фудбал, али је шанси било мало.

Подунавац - Борац (Ш) 0:0

БЕЛЕГИШ: Стадион Подунавца, гледалаца 200, судија: Грмуша (Петроварадин). Жути картони: Петронијевић, Пунишић, Балешевић (Подунавац), Ружин (Борац).

ПОДУНАВАЦ: Адровић 7, Шолаја 7, Ђуричић 7, Пунишић 7, Тинтор 7, Јашић 7 (Пауновић 7), Петронијевић 7, Балешевић 8, Анђелковић 7, Брцка 7 (Милановић 7), Мандић 7.

БОРАЦ: Бузаџија 7, Божић 6, Матијевић 7, Живанов 7, Скоко 7, Ивановић 7, Мијић 7, Гргић 6, Јакшић 6 (Асани), Ружин 6 (Панић), Попин 6 (Веселиновић 7).

Прву прилику имали су гости у 65. минуту. Веселиновић је тукао   из волеја али је био непрецизан. У 80. минуту Милановић је избио испред Бузаџије, али је голман гостију био спретнији. Петронијевић је улетео у казнени простор где га је Скоко заустави, али судијска звиждајка је остала нетакнута.

С. Радаковић

Раднички (Ш) - Јединство (СП) 1:2 (0:0)

ШИД: Стадион Радничког, гледалаца 200, судија: Меничанин (Врдник), стрелци: Дерајић у 53. за Раднички, а Денић у 69. и Зарић у 78. минуту за Јединство. Жути картони: Матић, Мијатовић, Перовић (Раднички), Зоговић, Денић (Јединство).

РАДНИЧКИ: Клисурић 7, Мијатовић 7 (Новковић), Ј. Сарић 7, Бошњаковић 7, Васић 7, Стојшић 7, Дерајић 8, Крајиновић 7 (Блашко), Матић 7, Н. Сарић 7, Перовић 7.

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 8, Тошић 7 (Вучић), С. Рудић 7 (М. Рудић), Живковић 8, Зоговић 7, Грубор 7, Денић 6, Сретановић 8, Шобот 6 (Играч 7), Михајловић 8, Зарић 8.

Шиђани, су коначно, од првог минута кренули ангажовано. Успели су да поведу у другом полувремену. Дерајић је постигао гол после добре акције, А, могли су да и удвоструче. Потом домаће стиже казна. Две добре акције Старопазовчана и резултат је био преокренут. Денић је поравнао резултат, а победу донео је Зарић.

Б. Р. - П. Л.

Сремац (В) - 1. мај 2:1 (0:0)

ВОЈКА: Стадион Сремца, гледалаца 200, судија: Неговановић (Сремска Митровица), стрелци: Марковић у 46. Драгановић у 92. за Сремац, Зец у 73. минуту за 1. мај. Жути картони: Белак, Грујин (Сремац), Стојчић, Зец, Ђокић (1. мај).

СРЕМАЦ: Старчевић 6, Кубуровић 7, Белац 7, Милојевић 8, Драгановић 8, Спаловић 6, Боснић 7, Крстовић 6, Грујин 7 (Грујић), Бабић 7 (Шака 6), Поповић 7 (Марковић 7).

1. МАЈ: Шегавац 7, Новаквоић 6, Станивуковић 7, Пендо 6, Ристић 7, Мачвански 6, Крстић 7, Милојевић 7 (Чупелић), Лацковић 6 (Докић, Добић), Стојчић 7, Зец 7.

Ни после три утакмице у новом рангу Румљани не могу да пронађу  игру. И у Војки су били надиграни и то посебно у другом полувремену. Први гол и вођство домаћем тиму донео је Марковић после успешне акције. Зец је био стрелац изједначујућег гола, и то је било све од гостију.

М. К.

Подриње - Слога (Е) 1:2 (1:1)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, гледалаца 500, судија: Ранковић (Јарак), стрелци: Мијајиловић у 28. (из пенала) за Подриње, Росић у 41. (из пенала), Смиљанић у 91. минуту за Слогу. Жути картони: А. Радовановић, Пантовић (Подриње), Смиљанић, Петровић, Росић, Ристић, Д. Поважан, Бајуновић (Слога).

ПОДРИЊЕ: Релић 8, Гачић 6 (Илић 7), Теодоровић 8, А. Теодоровић 6, Ђурђевић 6, Живковић 8 (Пршић 7), Требовац 7, Пантић 6, Арсеновић 7, Томић 8, Мијајловић 8.

СЛОГА: Петровић 8, Ђуркић 7, Халиловић 7, Росић 8, Рајичевић 7 (Докнић), Ристић 8 (Микић 7), Смиљанић 7, Грковић 7, Бајуновић 8, Ловрић 7, Д. Поважан 7 (Б. Поважан).

У Мачванској Митровица је одиграна квалитетна фудбалска утакмица са доста добрих акција у игри код оба ривала. У првом полувремену виђена су два гола и оба са беле тачке. У другом полувремену Ердевичани су кренули ангажованије али то им се исплатило у надокнади времена. И тај део игре био је најинтересантнији део утакмице. Прво је Томић у контри је имао шансу. Сви су већ видели лопту у мрежи, али је он лопту послао преко пречке. И онда гости крећу у контру, Смиљанић снажно шутира али голман Релић брани, одбијену лопту је прихватио Смиљанић и послао у мрежу.

Н. Дрмановић

ЛСК - Југовић 0:1 (0:0)

ЛАЋАРАК: Стадион ЛСК-а, гледалаца 250, судија: Матић (Шид), стрелац: Вучковић у 65. минуту. Жути картони: Босанчић, Н. Бојић, Вукотић, Д. Бојић (ЛСК), Вучковић, Плавшић, М. Рис, Ћеран, Младеновић (Југовић). Црвени картон: Вучковић (Југовић).

ЛСК: Алексић 7, Ђилас 7, Трубић 7, Босанчић 7, Шћурк 7, Н. Бојић 7 (Јошић 7), Д. Бојић 7 (Вулетић), Опарушић 6, Вукотић 7, Василић 6.

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7, П. Рис 7, Дуброја 7, Ћеран 6, Вучковић 7, М. Рис 6, Антунић 6, Срдић 7, Терзић 7, Николић 6, Ђаковић 7, Плавшић 6 (Бабић 6).

Гости су играли оштро,  стално причали са судијама, одуговлачили време, али на крају им се то исдплатило. Постигли су гол и победили.

Н. Плавшић

Хајдук (Д) - Хајдук (Ч) 5:0 (4:0)

ДИВОШ: Стадион Хајдука, гледалаца 200, судија: Гачинвић (Нови Сад), стрелци: Симић у 2. Скорупан у 11. Савичевић у 19. и 26. Совиљ у 80. минуту.

ХАЈДУК (Д): Радић 7, А. Симић 7, Стевић 7 (Дармановић), Радиновић 7, Лукић 8, Кременовић 7, Пушкаш 7, Скорупан 7, Миленковић 8 (Ђокић), Ветеха 7, Савичевић 8, Совиљ 7 (Остојић).

ХАЈДУК (Ч): Ј. Шарић 6, Хорњак 6, Срећков 6 (Бркић), Стјепановић 6, Убовић 6, Дамјановић 6, Радин 6, Трнинић 6, Станишић 6, Зељко 7, Марков (Марков).

У дуелу имењака Дивошани су били много бољи ривал и могли су славити још и убедљивије. Промашили су још неколико добрих шанси. Симић је начео мрежу гостију. Скорупан је искосристио смушеност одбране гостију. Савићевић је постигао главом, а Совиљ је завршио.

Р. Маричић

Слога (Т) – Татра 1:0 (0:0)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 200, судија: Стојић (Нови Сад), стрелац: Миловац (из пенала) у 87. минуту, жути картони: Н. Томић, Зелић (Слога), Дражић, Апић, Ушћумлић (Татра).

СЛОГА: Слијепчевић 7, Бабић 6 (Субашић 7), Пастор 7, Дашић 7, Зелић 7, Н. Томић 7, Мијаиловић 7, Свитић 7, Ђорђевић 6 (Пролић - ), Миловац 7, Рајчевић 6 (Л. Томић - ).

ТАТРА: Костуранов 7, Апић 7, Павловић 6, Берић 6 (Дражић 6), Петровић 7, Ћетковић 7, Сапунџић 6 (Стојчић - ), Гаџић 7, Барић 6 (Клаић - ), Пилиповић 6, Ушћумлић 7. Поново је Зоран Миловац био стрелац за Слогу, али за разлику од меча са Јединством, када су Темеринци ремизирали, овог пута је ставио потпис на победу кандидата за највиши пласман. Црвено-бели су, у мечу са шансама на кашичицу, дуго ломили отпор чврсте екипе из Кисача, наплативши упорност у финишу, када је попустила концентрација дефанзиваца Татре.

Три минута пре краја, резервиста Милан Субашић је непрописно заустављен у казненом простору, а некадашњи интернационалац Зоран Миловац је био сигуран реализатор најстроже казне, иако је голман Дејан Костуранов добро проценио угао.

Вредни помена су још покушаји Николе Томића, са 20 метара, и Миловца, ударцем главом у 70. минуту. Реч – две и о Татри. Новајлија у лиги, оставио је солидан утисак, а ако је судити по издању против Слоге, чета тренера Владимира Шпоње многима ће представљати тврд орах.

М. Менићанин

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Слога (1:1), БЕЛИГИШ: Подунавац - Борац (Ш) 0:0, ЛАЋАРАК: ЛСК - Југовић 0:1, ДИВОШ: Хајдук - Хајдук (Ч) 5:0, ТЕМЕРИН: Слога - Татра 1:0, ШИД: Раднички - Јединство (СП) 1:2, ВОЈКА: Сремац - 1. мај 2:1. Слободан је био Хајдука (Б).