105.2585

Војвођанска лига – југ: Пазовчани стигли на врх табеле

28.11.2017. 13:04 13:08
Извор: Екипа Јединства из Старе Пазове

Домаћини, одлични, али утакмица без, много уживања.А, гости из Чуруга, ни блузи, онога, што се од њих очекивало.

Јединство (СП) - Хајдук (Ч) 3:0 (3:0)

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Јединства, гледалаца 80, судија Ранисавић (Сремска Митровица).Стрелци: Цвејић у 11.и 45.и Миленковић у 43. минуту. Жути картон: Кобиљски (Хајдук).

ЈЕДИНСТВО: Милиновић 7, Живковић 7 (Делић 7), Јеловић 8, Поповић 7, Зарић 8, Миленковић 7, Цвејић 8, Димитрић 7 (Ковачевић), Бајић 7, Галић 7, Милаковић 7 (Бојбаша 7).

ХАЈДУК: Љ. Шарић 7, Поповић 6 (Кезија 6), Срећков 6 (М. Мирков), Чичак 7, Сувајџић 7, Зелић 7, Д. Марков 7, М. Шарић 6 (Марић), Стјепановић 7, Кобиљски 7, Томић 7.

Само, су, створили, неколико шанси на у почетку утакмице.А, у првом полувремену домаћини, пропустили су још, неколико лепих шанси и постигли су и три гола.Што је било довољно за коначну победу и титулу јесењег првака.Мада су имали и неколико прилика из контри и у наставку.

И, само захваљујући неспретности својих стрелаца, резултат, се није променио до краја.

М. Бзовски

Савићевић шокирао Ердевичане

Слога (Е) - Хајдук (Д) 0:1 (0:0)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 250, судија Пјевац (Темерин).Стрелац: Савићевић у 69. минуту. Жути картони: Халиловић, Вуковић, Микић (Слога), Новако вић, Шућак, Јевтић, Д. Петровић (Хајдук).

СЛОГА: Илић 7, Џибрић 7, Матић 7, Халиловић 7, Микић 7, Грковић 7 (Пендо 7), Цвијић 8,  Д. Поважан 7 (Б. Поважан 7), Симеуновић, Докнић 7, Вуковић 7.

ХАЈДУК: Д. Петровић 7, Симић 7, Мандић 7, Јевтић 7, М. Петровић 7, Шућак 7 (Марковић 7), Ристић 7,  Новаковић 7 (Зец 7), Савићевић 7, Совиљ 7, Мачвански 7 (Муса 7).

Само, борбеном игром гости су се могли супроставили фаворизованим домаћинима.Тако су и играли.Чврсто и борбено за сваку лопту.А, имали, су и на свом, голу одличног голмана Д. Петровића, који је био несавладив. Изврсно је чувао своју мрежу.

А, победоносни гол, је постигао Савићевић.Милош Петровић је лопту убацио, из аута, рукама, пред гол домаћина.Лопта је ишла од ноге до ноге, домаћини нису на време избили лопту, прикрао се Савићевић, и лако матирао голмана Илића.Само је Савићевић, ћушнуо лопу у незаштићени део мреже.

Р. Маричић

Борац - Индекс 2:0 (2:0)

НОВИ САД: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија: Марчета (Бачки Јарак), стрелац: Стојшић у 10. и 45. минуту. Жути картон: Јашовић (Борац).

БОРАЦ: Ћирић 7, Томић 8, Папрић 7, Кочиш 8, Јашовић 7, Јеремић 7, Стојшић 8, Вујовић 7, Бичкеи 7, Гојковић 7 (Салић), Добрињац 7 (Блажић 7).

ИНДЕКС: Опарница 7, Косец 7, Мрђеновић 7, Старовлах 6, Сендерак 6, Покрајац 7, Божић 7, Кисић 7 (Стојановић 7), Бањац 7 (Зирић), Кнежевић 7, Варга 7.

Највећи део посла до седме победе ове јесени момци тренера Кртолице обавили су у првом полувремену. Најбољи стрелац Борца Немања Стојшић био је расположен, па је у 10. минуту успео први пут да савлада Опарницу. У последњим тренуцима првог дела на идеалну набачену лопту Кочиша, правовремено је у простор утрчао Стојшић, постигао је 11 првенствени гол у 10 утакмица.

У наставку су изгледну прилику да барем постигну почасни гол имали студенти. Бањац је са неколико метара упутио ударац, а голман Ћирић чудесном интервенцијом спасао је мрежу.

М. По.

Кабел - Славија 2:0 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Кабела, гледалаца 100, судија: Радовић (Ветерник), стрелци: Тополић у 34. Тубић у 82. минуту. Жути картони: Медић (Кабел), Глигорић, Стојичић, Убипарип (Славија).

КАБЕЛ: Сакић 7, Јоксимовић 8, Остојић 7, Зорић 7, Вучковић 7, Тополић 8, Богавац 7 (Тубић 8), Медић 7, Тривуновић 7 (Радаковић), Богданић 7 (Митровић), Ђурић 7.

СЛАВИЈА: Глишић 7, Паунић 7, Глигорић 6, Стојановић 7, Марков 6, Чича 6, Кузмановић 7 (Тодоровић), Петровић 6, Стојичић 7, Радовановић 7, Убипарип 6 (Гвозденовић 6).

Дерби градских ривала имао је свој убод. Наиме, фудбалери Кабела истрчали су на терен са мајицама на којима је био лик недавно осуђеног генерала Ратка Младића.

Надмоћну игру Кабеловци су крунисали голом капитена Душка Тополића, који је прецизним ударцем са дистанце савладао немоћног Глишића. До полувремена је Аљоша Зорић добро загрејао дланове голмана Славије.

У наставку након лепе акције и центаршута Јоксимовића резервиста Тубић је шутирао крај гола. Исти тандем био је у главним улогама код гола за коначан епилог. Поново је по десном боку пробио Угљеша Јоксимовић, а овога пута Михајло Тубић је био неумољив. Имали су Салајчани прилику да постигну гол након акције Паунића и Кузмановића, Радовановић се није снашао у изгледној позицији.

М. По.

ЕРДЕВИК: Слога - Хајдук (Д) 0:1, НОВИ САД: Борац - Индекс 2:0, Кабел - Славија 2:0, ВОЈКА: Сремац - Борац (Ш) 0:3, ТЕМЕРИН: Слога - ЛСК 1:0, КУПИНОВО: Купиново - Југовић 1:0, СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Хајдук (Ч) 3:0, БЕШКА: Хајдук - Подунавац 2:1.