Vojvođanska liga – jug: Pazovčani stigli na vrh tabele

28.11.2017. 13:04 13:08
Izvor: Ekipa Jedinstva iz Stare Pazove

Domaćini, odlični, ali utakmica bez, mnogo uživanja.A, gosti iz Čuruga, ni bluzi, onoga, što se od njih očekivalo.

Jedinstvo (SP) - Hajduk (Č) 3:0 (3:0)

STARA PAZOVA: Stadion Jedinstva, gledalaca 80, sudija Ranisavić (Sremska Mitrovica).Strelci: Cvejić u 11.i 45.i Milenković u 43. minutu. Žuti karton: Kobiljski (Hajduk).

JEDINSTVO: Milinović 7, Živković 7 (Delić 7), Jelović 8, Popović 7, Zarić 8, Milenković 7, Cvejić 8, Dimitrić 7 (Kovačević), Bajić 7, Galić 7, Milaković 7 (Bojbaša 7).

HAJDUK: LJ. Šarić 7, Popović 6 (Kezija 6), Srećkov 6 (M. Mirkov), Čičak 7, Suvajdžić 7, Zelić 7, D. Markov 7, M. Šarić 6 (Marić), Stjepanović 7, Kobiljski 7, Tomić 7.

Samo, su, stvorili, nekoliko šansi na u početku utakmice.A, u prvom poluvremenu domaćini, propustili su još, nekoliko lepih šansi i postigli su i tri gola.Što je bilo dovoljno za konačnu pobedu i titulu jesenjeg prvaka.Mada su imali i nekoliko prilika iz kontri i u nastavku.

I, samo zahvaljujući nespretnosti svojih strelaca, rezultat, se nije promenio do kraja.

M. Bzovski

Savićević šokirao Erdevičane

Sloga (E) - Hajduk (D) 0:1 (0:0)

ERDEVIK: Stadion Sloge, gledalaca 250, sudija Pjevac (Temerin).Strelac: Savićević u 69. minutu. Žuti kartoni: Halilović, Vuković, Mikić (Sloga), Novako vić, Šućak, Jevtić, D. Petrović (Hajduk).

SLOGA: Ilić 7, Džibrić 7, Matić 7, Halilović 7, Mikić 7, Grković 7 (Pendo 7), Cvijić 8,  D. Považan 7 (B. Považan 7), Simeunović, Doknić 7, Vuković 7.

HAJDUK: D. Petrović 7, Simić 7, Mandić 7, Jevtić 7, M. Petrović 7, Šućak 7 (Marković 7), Ristić 7,  Novaković 7 (Zec 7), Savićević 7, Sovilj 7, Mačvanski 7 (Musa 7).

Samo, borbenom igrom gosti su se mogli suprostavili favorizovanim domaćinima.Tako su i igrali.Čvrsto i borbeno za svaku loptu.A, imali, su i na svom, golu odličnog golmana D. Petrovića, koji je bio nesavladiv. Izvrsno je čuvao svoju mrežu.

A, pobedonosni gol, je postigao Savićević.Miloš Petrović je loptu ubacio, iz auta, rukama, pred gol domaćina.Lopta je išla od noge do noge, domaćini nisu na vreme izbili loptu, prikrao se Savićević, i lako matirao golmana Ilića.Samo je Savićević, ćušnuo lopu u nezaštićeni deo mreže.

R. Maričić

Borac - Indeks 2:0 (2:0)

NOVI SAD: Igralište Borca, gledalaca 100, sudija: Marčeta (Bački Jarak), strelac: Stojšić u 10. i 45. minutu. Žuti karton: Jašović (Borac).

BORAC: Ćirić 7, Tomić 8, Paprić 7, Kočiš 8, Jašović 7, Jeremić 7, Stojšić 8, Vujović 7, Bičkei 7, Gojković 7 (Salić), Dobrinjac 7 (Blažić 7).

INDEKS: Oparnica 7, Kosec 7, Mrđenović 7, Starovlah 6, Senderak 6, Pokrajac 7, Božić 7, Kisić 7 (Stojanović 7), Banjac 7 (Zirić), Knežević 7, Varga 7.

Najveći deo posla do sedme pobede ove jeseni momci trenera Krtolice obavili su u prvom poluvremenu. Najbolji strelac Borca Nemanja Stojšić bio je raspoložen, pa je u 10. minutu uspeo prvi put da savlada Oparnicu. U poslednjim trenucima prvog dela na idealnu nabačenu loptu Kočiša, pravovremeno je u prostor utrčao Stojšić, postigao je 11 prvenstveni gol u 10 utakmica.

U nastavku su izglednu priliku da barem postignu počasni gol imali studenti. Banjac je sa nekoliko metara uputio udarac, a golman Ćirić čudesnom intervencijom spasao je mrežu.

M. Po.

Kabel - Slavija 2:0 (1:0)

NOVI SAD: Igralište Kabela, gledalaca 100, sudija: Radović (Veternik), strelci: Topolić u 34. Tubić u 82. minutu. Žuti kartoni: Medić (Kabel), Gligorić, Stojičić, Ubiparip (Slavija).

KABEL: Sakić 7, Joksimović 8, Ostojić 7, Zorić 7, Vučković 7, Topolić 8, Bogavac 7 (Tubić 8), Medić 7, Trivunović 7 (Radaković), Bogdanić 7 (Mitrović), Đurić 7.

SLAVIJA: Glišić 7, Paunić 7, Gligorić 6, Stojanović 7, Markov 6, Čiča 6, Kuzmanović 7 (Todorović), Petrović 6, Stojičić 7, Radovanović 7, Ubiparip 6 (Gvozdenović 6).

Derbi gradskih rivala imao je svoj ubod. Naime, fudbaleri Kabela istrčali su na teren sa majicama na kojima je bio lik nedavno osuđenog generala Ratka Mladića.

Nadmoćnu igru Kabelovci su krunisali golom kapitena Duška Topolića, koji je preciznim udarcem sa distance savladao nemoćnog Glišića. Do poluvremena je Aljoša Zorić dobro zagrejao dlanove golmana Slavije.

U nastavku nakon lepe akcije i centaršuta Joksimovića rezervista Tubić je šutirao kraj gola. Isti tandem bio je u glavnim ulogama kod gola za konačan epilog. Ponovo je po desnom boku probio Uglješa Joksimović, a ovoga puta Mihajlo Tubić je bio neumoljiv. Imali su Salajčani priliku da postignu gol nakon akcije Paunića i Kuzmanovića, Radovanović se nije snašao u izglednoj poziciji.

M. Po.

ERDEVIK: Sloga - Hajduk (D) 0:1, NOVI SAD: Borac - Indeks 2:0, Kabel - Slavija 2:0, VOJKA: Sremac - Borac (Š) 0:3, TEMERIN: Sloga - LSK 1:0, KUPINOVO: Kupinovo - Jugović 1:0, STARA PAZOVA: Jedinstvo - Hajduk (Č) 3:0, BEŠKA: Hajduk - Podunavac 2:1.