108.4794

Војвођанска лига – Југ: Клисани победом до опстанка

05.06.2018. 11:31 11:34

Индекс – Борац (НС) 0:3 (0:1)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца 150, судија: Стојић (Нови Сад). Стрелци: Бичкеи у 18. и  81. и Богавац у 65. минуту.  Жути картони: Кисић, Божић (Индекс), Јашовић (Борац).

ИНДЕКС: Опарница 6, Кисић 7, Мрђеновић 6, Ђекић 6, Сендерак 7, Ковачевић 6, Божић 6, Покрајац 7 ( Пешевић 6), Кнежевић 6 (Варга 6), Станковић 6,5 (Златковић 7), Стојановић 6.

БОРАЦ: Закарија 7, Ђукановић 7, Ћук 7, Томић 7, Јашовић 7 (Блажић 7), Вујовић 8, Богавац 8, Samaryija 7 (Стојановић -), Крајновић 7, Бичкеји 8, Субошић 7.

Победом против Индекса фиудбалери Борца успели су да овере опстанак. Имали су момци тренера Васе Орловића теренску иницијативу коју су успели да крунишу вођством. На 20 метара од гола одлични судија Урош Стојић свирао је прекршај за госте. Марко Бичкеи је прецизним ударцем крај зида савладао Опарницу.

Све до 60 минута играло се између два шеснаестерца. Колосалну прилику за изједначење имао је Покрајац, шутирао је са неколико метара, Закарија  успео да одбије лопту на коју је натрчао Сендерак, погодио је пречку. Пет минута касније  Борац је успео да повећа резултат. Бичкеи је искоса са леве стране извео прекид, на другој страни нашао се Милош Богавац и прецизним ударцем погодио мрежу. Најбољи актер Марко Бичкеји је у финишу утакмице из слободног ударца по други пут преварио голмана Индекса.

М. Ковачевић

Борац (Ш) - Сремац 1:1 (0:1)

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца 300, судија: Нинаковић (Нови Сад), стрелци: Стеванчевић у 79. за Борац, а Скоко у 1. минуту (аутогол) за Сремац.

БОРАЦ: Субашић 6, Стеванчевић 7, Макивић 7, Живанов 7, Скоко 7, Кнежевић 7, Мијић 7, Божић 7 (Ђорђевић 7), Миловац 7, Suvajyić 7, Ђурић 7.

СРЕМАЦ: Старчевић 8, Кубуровић 7, Радивојевић 7, Драгановић 7, Грујин 6 (Гаћеша), Поповић 7, Бабић 6, Грујић 6, Пепић 6, Боснић 7, Вукопсављевић 7.

Потпуно неочекивано већ у 1. минуту голман домаћих Марку Субашић у намери да испуца лопту погодио је Скока за неочекивано вођство екипе из Војке. Све до 79. минута гости су захваљујући изванредним одбранама Стачевића одолевали, имали су и пуно среће јер су нападачи екипе из Шајкаша погодили пречке и стативе, а онда је Ђура Стеванчевић упутио прецизан шут са ивице шеснаестерца, лопта је на путу закачила неког из одбране гостију, променила правац и завршила у мрежи  голмана Сремца.

М. По.

Хајдук (Ч) - Јединство 2:0 (2:0)

ЧУРУГ: Стадион Хајдука, гледалаца 200, судија: Калафат (Нови Сад), стрелци: Кобиљски у 12. и Д. Марков у 44. минуту.

ХАЈДУК: Шарић 8, М. Марков 7, Паповић 7, Бубања 7, Докић 7, Бајат 7, Стјепановић 7 (Срећков), Симић 7, Д. Марков 8, Кобиљски 7, Марић 7 (Вујчић).

ЈЕДИНСТВО: Тодоровић 7, Живковић 6, Диздаревић 6 (Бугарин 6), Бојбаша 7, Матовић 6, Цвејић 7, Ребић 6 (Миленковић), Атанацковић 6, Булат 6, Стојаковић 7 (Ивковић), Милиновић 7.

Чуружани су победом у последњем колу отклонили све дилеме око  опстанка у овом рангу такмичење.. Све вредно помена одиграло се у првом делу сусрета када је домаћин стекао два гола предности.

Колико је Жаре Кобиљски непредвидив и прецизан стрелац видело се и у мечу са Пазовчанима. Постигао је погодак директно из корнера. Да би предност дуплирао у самој завршници седамнаестогодишњи Драган Марков који је игром, головима а и понашањем скренуо овог пролећа пажњу на себе.

Прилика у наставку је било на обе стране али резултат се није променило.

П. Бундало

ЛСК - Слога (Т) 3:3 (1:2)

ЛАЋАРАК: Стадион ЛСК-а, гледалаца 100, судија Илић (Нова Пазова). Стрелци: Вукотић у 27, 67. и 78. за ЛСК,  а Ђорђевић у 17. и 45. и Панић у 88. минуту за Слогу. Жути картони: Стојчић (ЛСК), Мијајиловић (Слога).

ЛСК: Овшек 7, Ђилас 7, Вулетић 7 (Босанчић 6), Трубић 7, Радуловић 8, Дронић 7, Бојић 8, Ђукић 8, Вукотић 9, Морак 7 (Опарушић 6), Стојчић 7.

СЛОГА: Станивук 7, Д. Вукаљевић 7, Ловрић 6, Радаковић 7, Немања Томић 7 (Панић 7), С. Вукаљевић 6, Мијаиловић 7, Никола Томић 6, Ђорђевић 8, Свитић 7, Бајић 6 (Л. Томић).

И поред неколико пропуштених шанси гости су брзо повели преко Ђорђевића. А, после изједначења домаћих на 1:1, Ђорђевић је био поново био стрелац, за госте. Домаћи, су били много ефикаснији  и бољи у наставку игре.Преокренули су резултат у своју корист, али, Панић, је искористио грешку одбране домаћих, који нису избили лопту на време, и изједначио  резултат.

Л. Милојевић

Хајдук (Д) - Слога (Е) 1:1 (0:0)

ДИВОШ: Стадион Хајдука, гледалаца 200, судија Максимовић (Инђија). Стрелци: Јефтић у 51. за Хајдук, а Грковић у 78. минуту за Слогу. Жути картон: М. Петровић, Јефтић, Ветеха, Новаковић (Hajdduk), Симеуновић, Шарић, Бојанић (Слога).

ХАЈДУК: Д. Петровић 7, Симић 7, Сремац 7, Шућак 7, Јефтић 8, М. Петровић 7, Ристић 7, Ветеха 7, Савићевић 7 (Новаковић 7), Совиљ 7 (Остојић), Савић 7 (Дармановић).

СЛОГА: Илић 7, Ђуркић 7, Џибрић 7, Б. Поважан 7, Смиљанић 7 (Бојанић 7), Грковић 8, Цвијић 7, Симеуновић 7, Д. Поважан 7 (Шарић), Микић 7 (Ковачевић 7), Ловрић 7.

У Дивошу, виђен је динамичан и борбен фудбал. Још у првом полувремену домаћини су изненадили госте, добром игром. Али, тек су у наставку повелуи преко Јефтића, који маказицама са осам метара лопту спровео у мрежу гостију. Ердевичани су агресивном и пресинг игром, дошли до изједначења. И то је било све од гостију, од којих се много више очекивало.

Р. Маричић

Подунавац - Хајдук (Б) 4:3 (3:1)

БЕЛЕГИШ: Стадион Подунавца, гледалаца 150, судија Пјевац (Темерин). Стрелци: Јакшић 4. и у 13, Вукмировић у 32. и Пунишић у 78. за Подунавац, Живановић у 45. и М. Митровић у 57. и 76. за Хајдук. Жути картони:  Вукмировић, Мандић (Подунавац).

ПОДУНАВАЦ: Ћировић 7, Васиљевић 7, Шолаја 7, Вујасиновић 7, Пунишић 8, Јакшић 8, Вукмировић 7,  Балешевић 7, Милановић 6 (Неорочић 7), Травица 8 (Каназир), Мандић 6 (Паклар 7).

ХАЈДУК: Шовљански 7, М. Гавриловић 7, Суботин 7, Петровић 7 (Орошић), Ж. Митровић 7, М. Митровић 7,  Мутић 7 (Благојевић), Живановић 7, Мачак 6, Цураковић 6, С. Гавриловић 6.

И у последњој утакмици пред својом публиком домаћини су показали лепу и динамичну игру. А, гост из Бешке је од првог минута, прихватио надигравање, и гледацоци су зато и могли да уживају у игри ривала. А, победио, је, за мало, срећнији тим. Уз све то голман домаћих Ћировић је одбранио пенал Цураковићу.

М. Радаковић

ДИВОШ: Хајдук - Слога (Е) 1:1, НОВИ САД: Индекс - Борац (НС) 0:3, ШАЈКАШ: Борац - Сремац 1:1, ЛАЋАРАК: ЛСК - Слога (Т) 3:3, КАЋ: Југовић -Купиново 5:2, ЧУРУГ: Хајдук - Јединство (СП) 2:0, БЕЛЕГИШ: Подунавац -Хајдук (Б) 4:3, НОВИ САД: Славија - Кабел 0:3 (није играно).

16. Индекс        30     3      6      21     22:51        15

Кабел из Новог Сада, од јесењи ће играти у Српској лиги-група Војводина. Из лиге су испали, Индекс и Славија из Новог Сада, Купиново, ЛСК из Лаћарака и Сремац из Војке. Нови чалови су Раднички из Шида, Раднички из Сремске Митровице и Дунав из Старих Бановаца (сва три клуба ispalla из Српске лиге-група Војводина), Подриње из Мачванске Митровице (првак Сремске Лиге) и Татра из Кисача (првак Новосаске лиге).У баражу за попуну Војвођанске лиге учестоваће Слобода из Доњег Товарника (другопласирана екипа у Сремској лиги) и Јединство из Руменке (трећепласирана екипа у Новосадској лиги) и Први мај из Руме (трећепласирана екипа Сремске лиге) и ТСК из Темерина (другопласирана екипа у Новосадској лиги).

Војвођанска лига - југ: Важна победа тима из Каћа

29.05.2018. 13:32 13:34