117.0601
108.4794

Војвођанска лига - југ: Важна победа тима из Каћа

29.05.2018. 13:32 13:34

Шестим узастопним поразом, Темеринци су наставили серију слабих пролећних резултата, док су гости ухватили сламку у борби за опстанак, захваљујући хет-трику Ненада Лалића (18).

Слога (Т) – Југовић 2:3 (0:2)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 120, судија: Димитријевић (Нови Сад), стрелци: Новаковић у 78. и Никола Томић у 89. за Слогу, Лалић у 8, 17. и 83. минуту за Југовић.

СЛОГА (Т): Станивук 6 (Гогић 6), Бабић 6 (Зелић - ), Ловрић 6, Немања Томић 6, Радаковић 6, Бајић 6, Мијаиловић 7, Никола Томић 7, Рајчевић 6, Л. Томић 6, Пастор 6 (Новаковић 7).

ЈУГОВИЋ: Мартиновић 7, Сукара 6 (Пиљак - ), Дуброја 7, Гроздић 7, Чичак 7, Ђекић 6, Остојић 6, Рис 6, Николић 7 (Пејаковић 6), Ђаковић 7, Лалић 8.

Млади офанзивац Каћана, у 8. минуту, елегантно је пребацио лопту преко линије, после акције Петра Чичка и Ненада Николића, а убрзо је удвостручио капитал, пошто је издржао дуел са штопером Николом Радаковићем и изашао испред голмана Радета Станивука. Два пута је Никола Томић опробао ударац са дистанце, али је нишанио преко гола, док је покушај Роберта Пастора осујетио добро постављени Милош Мартиновић.

Један од најмлађих на терену, Предраг Новаковић, прихватио је лопту на ивици казненог простора и милиметарски прецизно је проследио у доњи угао – 1:2. Prеthodno га је у ватру убацио Васо Зелић. Пет минута касније, Сретен Ђаковић је прошао по десној страни и на другој стативи пронашао јунака меча Ненада Лалића, коме је преостало упише трећу рецку у голгетерски салдо. Када се очекивао крај, Алекса Мијаиловић је послао дијагоналу, а Никола Томић је био спретнији од голмана гостију и угурао лопту у мрежу.

М. Менићанин

Борац (НС) - Борац (Ш) 2:1 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Борца, гледалаца 150, судија: Николић (Ловћенац), стрелци: Крајиновић у 19. Ђилас у 79. за Борац (НС), Suvajyić у 89. минуту Борац (Ш). Жути картони: Папрић (Борац НС), Попин, Грбић (Борац Ш).

БОРАЦ: (НС): Закарија 7, Кнежевић 8, Малетић 7, Томић 7 (Ћук 7), Папрић 8, Вујовић 8, Субашић 7, Samaryija 7, Крајиновић 7 (Стојановић 7), Бичкеји 8,. Богавац 7 (Ђилас 8).

БОРАЦ (Ш): Субашић 7, Јашић 7, Макивић 7, Suvajyić 8, Скоко 7, Кнежевић 7, Мијић 7, Божић 7, Миловац 8, Гргић 8, Попин 7.

Млади састав домаћих са чак пет бонуса на старту и шест на клупи превазишао је своје тренутне могућности и успео да савлада одличну екипу из Шајкаша и дође до вредних бодова у борби за опстанак. Расположени Марко Бичкеји идеално је асистирао Крајиновићу и Субашић је био савладан за вођство. Покушавали су домаћи да повећају предност, а гости да дођу до поравнања резултата. Најближи новом голу био је Бичкеји, али је његов ударац са 30 метара само уздрмао пречку. На асистенцију најбољег актера Бикејија Ђилас је повећао вођство а минут пре краја Suvajyić је само голом ублажио пораз.

М. Поповић

Слога (Е) - Индекс 3:0 (2:0)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 150, судија Неговановић (Сремска Митровица).Стрелци: Грковић у 3. и 71. (из пенала) и Ковачевић у 25. минуту (из пенала). Жути картон: Ковачевић (Индекс).

СЛОГА: Илић 7, Ђуркић 7 (Матић), Вуковић 7, Џибрић 7, Бојанић 7, Грковић 8, Цвијић 7 (Симеуновић), Поважан 6 (Шарић), Ковачевић 7, Микић 7, Докнић 7.

ИНДЕКС: Опарница 7, Ковачевић 7, Мрђеновић 6, Ђекић 6, Сендерак 6, Спасојевић 6, Божић 6, Покрајац 6 (Станковић 6), Бањац 6 (Варга), Кнежевић 6, Стојановић 6 (Златковић).

У Ердевику, виђен је динамичан и борбен фудбал. Ердевичани су агресивном и пресинг игром, дошли до резултата од два  гола разлике.И да се нису испромашивали засигурно би резултат био и већи. И у другом полувремену, домаћини, су били бољи ривал. Али, нису успели, поново да реализују многобројне шансе.

А. Кузмић

Сремац (В) - ЛСК 7:2 (4:1)

ВОЈКА: Стадион Сремца, гледалаца 100, судија Матић (Нови Сад).Стрелци: Белак у 5. и 15, Бабић у 30. и 68, Поповић у 40, Рачић у 52. и Антунов у 72. за Сремац, Ђукић у 14.и 65. минуту за ЛСК. Жути картон: Антунов (Сремац).

СРЕМАЦ: Старчевић 7, Кубуровић 7, Милојевић 7, Драгановић 7, Грујин 7, Поповић 7, Штетић 7, Бабић 7, Антунов 7 (Ковачевић 7), Рачић 7 (Боснић 7), Белак 7.

ЛСК: Васиљевић 6, Босанчић 6, Трубић 6, Радуловић 6, Рокса 6 (Дронић), Бојић 6, Ђукић 7, Вукотић 6, Морак 6, Опарушић 6 (Вулетић), Стојчић 6 (Ђилас).

И поред неколико пропуштених шанси Војчани су брзо повели преко Белака. А, после изједначења гостију на 1:1, Белак је поново био стрелац, и домаћи, су били много ефикаснији  и бољи у наставку игре. Бабић је само наставио серију од још пет гола. Тако су Војчани дошли до убедљиве победе.

Л. Ковачевић

Купиново - Хајдук (Ч) 2:1 (0:1)

КУПИНОВО: Игралиште Купинова, гледалаца 50, судија Пјевац (Темерин).Стрелци: Јерковић у 74. (из пенала) и 80. за Купиново, а Симић у 19. минуту за Хајдук. Жути картони: Недељковић, Рашковић (Купиново), Докић, Бубоња (Хајдук).

КУПИНОВО: Sayak 7, Ристивојевић 7 (Ђуричић), Недељковић 7, Најдановић 7 (Лекић 7), Јерковић 8, Јуришић 7, Рашковић 7, Драча 7, Вујчић 8 (Живановић 6), Ољача 7, Матић 7.

ХАЈДУК: Љ. Шарић 7, Стјепановић 7, Паповић 6, Бубоња 7, Докић 7, Бајат 7, Симић 7, Јовић – (Марић 6), Јовановић 6, Кобиљски 7, Марков 6 (М. Шарић).

Гости, су показали да знају да играју фудбал, и у првих 45.минута, имали су гости неколико лепих прилика да поведу. Али, у наставку, домаћини, су кренули много агресивније. И плод такве игре је прво изједначење са пенала.

Вујчић је заустављен недозвољеним стартом, када је био у прилици да постигне гол. Јерковић је био прво стрелац с пенала, а потом и  из игре. Искористио је центаршут Рашковића и са пет метара је матирао Шарића.

Н. Радановић

Јединство (СП) - Подунавац 1:4 (0:1)

СТАРА ПАЗОВА: Стадио  Јединство, гледалаца 150, судија Ранисавић (Сремска Митровица).Стрелци: Вуковић у 68. за Јединство, а Вукмировић у 28, 66. и 87. и Пунишић у 78. минуту за Подунавац. Жути картони: Бојбаша, Јеловић, Ребић, Вуковић (Јединство), Паклар, Пунишић (Подунавац).

ЈЕДИНСТВО: Тодоровић 6, Милнковић 7, Бојбаша 6, Ребић 7, Јеловић 7 (Атанацковић), Матовић 7, Миленковић 7, Вуковић 7, Цвејић 7 (Васиљевић), Денић 7 (Ивковић 7), Стојаковић 6.

ПОДУНАВАЦ: Ћировић 7, Васиљевић 7, Вујасиновић 7, Пунишић 8, Б. Радаковић 7, Вукмировић 9,  Балешевић 7 (М.Радаковић), Милановић 7 (П. Радаковић 7), Травица 7, Мандић 7, Паклар 7.

И у последњој утакмици пред својом публиком домаћини су доживели још једну бламажу. Додуше играли су у комбинованом саставу. А, гост из комшилука је од првог минута, показао шта хоће.

М. Бзовски

Хајдук (Б) - Славија 4:2 (1:0)

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 250, судија Станојчев (Ириг). Стрелци: С. Гавриловић у 4. и 58, Цураковић у 48.(из пенала) и Суботин у 80. за Хајдук, Марков у 61.и Јашовић у 90. минуту за Славију.

ХАЈДУК: Шовљански 9, Суботин 9, Петровић 8 (Орошић), Ж. Митровић 8, М. Митровић 8 (Николић), Мутић 8, М. Гавриловић 8 (Звекан), Живановић 7, Мачак 8, Цураковић 9, С. Гавриловић 8.

СЛАВИЈА: Глишић 6, Стојановић 7, Марков 7, Чичић 6, Рис 7, Галић 6, Ушћумлић 6 (Божић), Јашовић 7, Бубњевић 6, Асани 6 (Гвозденовић), Радовановић 6 (Петровић).

Славко Гавриловић је постигао водећи гол за Бешчане после соло акције.Кренуо је ка голу гостију и лако изблизине матирао Глишића.Чим је почело друго полувреме пенал за домаћине искористио је  Цураковић.

Предходно је Ж. Митровић покошен са леђа. И Суботин је постигао ефектан гол из слободног ударца с 20 метара. Голман Глишић је лопту испратио, у мрежу, само погледом.

М. Батало

НОВИ САД: Кабел - Хајдук (Д) 2:1, БЕШКА: Хајдук  - Славија 4:2, СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Подунавац 1:4, КУПИНОВО: Купиново - Хајдук (Ч) 2:1, ТЕМЕРИН: Слога - Југовић 2:3, ВОЈКА: Сремац - ЛСК 7:2, НОВИ САД: Борац - Борац (Ш) 2:0, ЕРДЕВИК: Слога - Индекс 3:0.