Vojvođanska liga – Jug: Klisani pobedom do opstanka

05.06.2018. 11:31 11:34

Indeks – Borac (NS) 0:3 (0:1)

NOVI SAD: Đačko igralište, gledalaca 150, sudija: Stojić (Novi Sad). Strelci: Bičkei u 18. i  81. i Bogavac u 65. minutu.  Žuti kartoni: Kisić, Božić (Indeks), Jašović (Borac).

INDEKS: Oparnica 6, Kisić 7, Mrđenović 6, Đekić 6, Senderak 7, Kovačević 6, Božić 6, Pokrajac 7 ( Pešević 6), Knežević 6 (Varga 6), Stanković 6,5 (Zlatković 7), Stojanović 6.

BORAC: Zakarija 7, Đukanović 7, Ćuk 7, Tomić 7, Jašović 7 (Blažić 7), Vujović 8, Bogavac 8, Samaryija 7 (Stojanović -), Krajnović 7, Bičkeji 8, Subošić 7.

Pobedom protiv Indeksa fiudbaleri Borca uspeli su da overe opstanak. Imali su momci trenera Vase Orlovića terensku inicijativu koju su uspeli da krunišu vođstvom. Na 20 metara od gola odlični sudija Uroš Stojić svirao je prekršaj za goste. Marko Bičkei je preciznim udarcem kraj zida savladao Oparnicu.

Sve do 60 minuta igralo se između dva šesnaesterca. Kolosalnu priliku za izjednačenje imao je Pokrajac, šutirao je sa nekoliko metara, Zakarija  uspeo da odbije loptu na koju je natrčao Senderak, pogodio je prečku. Pet minuta kasnije  Borac je uspeo da poveća rezultat. Bičkei je iskosa sa leve strane izveo prekid, na drugoj strani našao se Miloš Bogavac i preciznim udarcem pogodio mrežu. Najbolji akter Marko Bičkeji je u finišu utakmice iz slobodnog udarca po drugi put prevario golmana Indeksa.

M. Kovačević

Borac (Š) - Sremac 1:1 (0:1)

ŠAJKAŠ: Igralište Borca, gledalaca 300, sudija: Ninaković (Novi Sad), strelci: Stevančević u 79. za Borac, a Skoko u 1. minutu (autogol) za Sremac.

BORAC: Subašić 6, Stevančević 7, Makivić 7, Živanov 7, Skoko 7, Knežević 7, Mijić 7, Božić 7 (Đorđević 7), Milovac 7, Suvajyić 7, Đurić 7.

SREMAC: Starčević 8, Kuburović 7, Radivojević 7, Draganović 7, Grujin 6 (Gaćeša), Popović 7, Babić 6, Grujić 6, Pepić 6, Bosnić 7, Vukopsavljević 7.

Potpuno neočekivano već u 1. minutu golman domaćih Marku Subašić u nameri da ispuca loptu pogodio je Skoka za neočekivano vođstvo ekipe iz Vojke. Sve do 79. minuta gosti su zahvaljujući izvanrednim odbranama Stačevića odolevali, imali su i puno sreće jer su napadači ekipe iz Šajkaša pogodili prečke i stative, a onda je Đura Stevančević uputio precizan šut sa ivice šesnaesterca, lopta je na putu zakačila nekog iz odbrane gostiju, promenila pravac i završila u mreži  golmana Sremca.

M. Po.

Hajduk (Č) - Jedinstvo 2:0 (2:0)

ČURUG: Stadion Hajduka, gledalaca 200, sudija: Kalafat (Novi Sad), strelci: Kobiljski u 12. i D. Markov u 44. minutu.

HAJDUK: Šarić 8, M. Markov 7, Papović 7, Bubanja 7, Dokić 7, Bajat 7, Stjepanović 7 (Srećkov), Simić 7, D. Markov 8, Kobiljski 7, Marić 7 (Vujčić).

JEDINSTVO: Todorović 7, Živković 6, Dizdarević 6 (Bugarin 6), Bojbaša 7, Matović 6, Cvejić 7, Rebić 6 (Milenković), Atanacković 6, Bulat 6, Stojaković 7 (Ivković), Milinović 7.

Čuružani su pobedom u poslednjem kolu otklonili sve dileme oko  opstanka u ovom rangu takmičenje.. Sve vredno pomena odigralo se u prvom delu susreta kada je domaćin stekao dva gola prednosti.

Koliko je Žare Kobiljski nepredvidiv i precizan strelac videlo se i u meču sa Pazovčanima. Postigao je pogodak direktno iz kornera. Da bi prednost duplirao u samoj završnici sedamnaestogodišnji Dragan Markov koji je igrom, golovima a i ponašanjem skrenuo ovog proleća pažnju na sebe.

Prilika u nastavku je bilo na obe strane ali rezultat se nije promenilo.

P. Bundalo

LSK - Sloga (T) 3:3 (1:2)

LAĆARAK: Stadion LSK-a, gledalaca 100, sudija Ilić (Nova Pazova). Strelci: Vukotić u 27, 67. i 78. za LSK,  a Đorđević u 17. i 45. i Panić u 88. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Stojčić (LSK), Mijajilović (Sloga).

LSK: Ovšek 7, Đilas 7, Vuletić 7 (Bosančić 6), Trubić 7, Radulović 8, Dronić 7, Bojić 8, Đukić 8, Vukotić 9, Morak 7 (Oparušić 6), Stojčić 7.

SLOGA: Stanivuk 7, D. Vukaljević 7, Lovrić 6, Radaković 7, Nemanja Tomić 7 (Panić 7), S. Vukaljević 6, Mijailović 7, Nikola Tomić 6, Đorđević 8, Svitić 7, Bajić 6 (L. Tomić).

I pored nekoliko propuštenih šansi gosti su brzo poveli preko Đorđevića. A, posle izjednačenja domaćih na 1:1, Đorđević je bio ponovo bio strelac, za goste. Domaći, su bili mnogo efikasniji  i bolji u nastavku igre.Preokrenuli su rezultat u svoju korist, ali, Panić, je iskoristio grešku odbrane domaćih, koji nisu izbili loptu na vreme, i izjednačio  rezultat.

L. Milojević

Hajduk (D) - Sloga (E) 1:1 (0:0)

DIVOŠ: Stadion Hajduka, gledalaca 200, sudija Maksimović (Inđija). Strelci: Jeftić u 51. za Hajduk, a Grković u 78. minutu za Slogu. Žuti karton: M. Petrović, Jeftić, Veteha, Novaković (Hajdduk), Simeunović, Šarić, Bojanić (Sloga).

HAJDUK: D. Petrović 7, Simić 7, Sremac 7, Šućak 7, Jeftić 8, M. Petrović 7, Ristić 7, Veteha 7, Savićević 7 (Novaković 7), Sovilj 7 (Ostojić), Savić 7 (Darmanović).

SLOGA: Ilić 7, Đurkić 7, Džibrić 7, B. Považan 7, Smiljanić 7 (Bojanić 7), Grković 8, Cvijić 7, Simeunović 7, D. Považan 7 (Šarić), Mikić 7 (Kovačević 7), Lovrić 7.

U Divošu, viđen je dinamičan i borben fudbal. Još u prvom poluvremenu domaćini su iznenadili goste, dobrom igrom. Ali, tek su u nastavku povelui preko Jeftića, koji makazicama sa osam metara loptu sproveo u mrežu gostiju. Erdevičani su agresivnom i presing igrom, došli do izjednačenja. I to je bilo sve od gostiju, od kojih se mnogo više očekivalo.

R. Maričić

Podunavac - Hajduk (B) 4:3 (3:1)

BELEGIŠ: Stadion Podunavca, gledalaca 150, sudija Pjevac (Temerin). Strelci: Jakšić 4. i u 13, Vukmirović u 32. i Punišić u 78. za Podunavac, Živanović u 45. i M. Mitrović u 57. i 76. za Hajduk. Žuti kartoni:  Vukmirović, Mandić (Podunavac).

PODUNAVAC: Ćirović 7, Vasiljević 7, Šolaja 7, Vujasinović 7, Punišić 8, Jakšić 8, Vukmirović 7,  Balešević 7, Milanović 6 (Neoročić 7), Travica 8 (Kanazir), Mandić 6 (Paklar 7).

HAJDUK: Šovljanski 7, M. Gavrilović 7, Subotin 7, Petrović 7 (Orošić), Ž. Mitrović 7, M. Mitrović 7,  Mutić 7 (Blagojević), Živanović 7, Mačak 6, Curaković 6, S. Gavrilović 6.

I u poslednjoj utakmici pred svojom publikom domaćini su pokazali lepu i dinamičnu igru. A, gost iz Beške je od prvog minuta, prihvatio nadigravanje, i gledacoci su zato i mogli da uživaju u igri rivala. A, pobedio, je, za malo, srećniji tim. Uz sve to golman domaćih Ćirović je odbranio penal Curakoviću.

M. Radaković

DIVOŠ: Hajduk - Sloga (E) 1:1, NOVI SAD: Indeks - Borac (NS) 0:3, ŠAJKAŠ: Borac - Sremac 1:1, LAĆARAK: LSK - Sloga (T) 3:3, KAĆ: Jugović -Kupinovo 5:2, ČURUG: Hajduk - Jedinstvo (SP) 2:0, BELEGIŠ: Podunavac -Hajduk (B) 4:3, NOVI SAD: Slavija - Kabel 0:3 (nije igrano).

16. Indeks        30     3      6      21     22:51        15

Kabel iz Novog Sada, od jesenji će igrati u Srpskoj ligi-grupa Vojvodina. Iz lige su ispali, Indeks i Slavija iz Novog Sada, Kupinovo, LSK iz Laćaraka i Sremac iz Vojke. Novi čalovi su Radnički iz Šida, Radnički iz Sremske Mitrovice i Dunav iz Starih Banovaca (sva tri kluba ispalla iz Srpske lige-grupa Vojvodina), Podrinje iz Mačvanske Mitrovice (prvak Sremske Lige) i Tatra iz Kisača (prvak Novosaske lige).U baražu za popunu Vojvođanske lige učestovaće Sloboda iz Donjeg Tovarnika (drugoplasirana ekipa u Sremskoj ligi) i Jedinstvo iz Rumenke (trećeplasirana ekipa u Novosadskoj ligi) i Prvi maj iz Rume (trećeplasirana ekipa Sremske lige) i TSK iz Temerina (drugoplasirana ekipa u Novosadskoj ligi).

Vojvođanska liga - jug: Važna pobeda tima iz Kaća

29.05.2018. 13:32 13:34