108.1722

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ЈУГ Јарачани све сигурнији

07.11.2023. 09:58 10:02

Младост (БЈ) – Славија 3:1 (2:0)

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, гледалаца: 200, судија: Гвозденов (Вршац), стрелци: Ковачић у 17.  Дмичић у 32. и Антонић у 75. за Младост, а Дражић у 85. за Славију, жути картони: Милош Ковачевић, Антонић, Милан Ковачевић, Јаковљевић (Младост), Ђокић, Тришић, Гајић, Жакула (Славија).

МЛАДОСТ: Пајфер 7, Јокић 7,5, Јаковљевић 8, Милан Ковачевић 7,5 (од 73. Дринић - ), Антонић 8 (од 76. Малбаша - ), Митровић 8,5 (од 73. Вејин - ), Станић 7,5, Кнежевић 7, Милош Ковачевић 7,5, Дмичић 7,5 (од 70. Ћиковић - ), Ковачић 8 (од 70. Ердељан - ).

СЛАВИЈА: Чавић 7,5, Вучковић 6,5, Гајић 7, Стајић 6,5, Дражић 7,5, Батинић 6,5 (од 85. Јовановић - ), Ђокић 6 (од 46. Ђурић 7), Ћеха 6 (од 58. Китић 6,5), Тришић 6,5, Лазаревић 6 (од 46. Жакула 6,5), Бурка 6 (од 58. Ферати 7). Ј

Јарачани су уписали другу узастопну победу идентичним резултатом, а у вођство их је довео Огњен Ковачић (18), одличном реакцијом са петерца, на повратну лопту, после акције Жељка Јокића и Луке Антонића. Није се дуго чекало на нову радост плаво-белих, пошто је Стево Дмичић, још један бонус домаћина, ударцем главом крунисао асистенцију Дејана Митровића, који је prеthodno по десној страни прошао двојицу противничких играча, одрадивши рударски део посла. Највише главобоље Новосађанима, задао је расположени Дејан Митровић, кумовао је и голу запаженог Луке Антонића, полуволејом са десетак метара – 3:0. Пет минута пре краја, леви бек Јокић је краткотрајно отклонио опасност, реагујући на центаршут, лопта се одбила до Уроша Дражића, а капитен гостију је подесио нишан и са ивице казненог простора нациљао малу мрежу.

М. Менићанин

Индекс - Дунав 1:2 (1:1)

НОВИ САД: Игралиште Борца на Клиси, гледалаца: око 100, судија:  Граовац (Рума), Стрелци: Вујић у 35. за Индекс, а Загорац у 13. и Павловић у 63. минуту за Дунав. Жути картони: Акик, Богојевић, Стојановић (Индекс), Николић, Марковић (Дунав).

ИНДЕКС: Секицки 6, Акик 6 (Д. Рађеновић 6), Богојевић 6 (Живановић), Стојановић 6 (Варга), Радмиловић 7, Вујић 6 (Грубовић 7), Ђурић 6, Марић 6, Зоговић 6, Клаић 7, Балетић 5.

ДУНАВ: Петровић 8, Зорић 7 (Лабовић 7), Рађеновић 7 (М. Петровић 7), Загорац 7, М. Николић 7,5, Р. Николић 7, Марковић 7 (Зоговић 7), Павловић 7,5, Стокић 7, Ивановић 7, Мачинковић 7.

„Студенти” су заслужили барем бод али гости из Старих Бановаца показали да знају играти у гостима. Поклонила је одбрана Индекса корнер у 13. минуту гостима после којег је Загорац главом у скоку донео вођство свом тиму. У 25. минуту Дунав је преко Марковића запретио али је лопта прошла поред стативе. У 26. минуту Индекс је извео лепу акцију по десној страни, Марић је слабо тукао, голман је одбио кратко лопту,  а Вујић лоше реаговао. Девет минута касније Вујић се искупио, искористио је грешку играча Дунава, шутирао са око 18 метара и погодио мрежу. У 43. минуту Дунав је извео брз напад по десној страни Стокић је тукао а Секицки одбранио шут, да би Павловић погодио пречку.

Индекс је преко Марића у 47. минуту имао шансу, тукао је поред стативе. У 62. минуту голман Петровић на време је затворио одличну прилику коју Вујић није искористио. Минут касније, играча Дунава Стокић прошао је по десној страни и снажним ударцем под пречку донео је свом тиму три бода. У последњих 15 минута снажна олуја надвила се над Новим Садом али је утакмица ипак завршена у регуларним условима.

М. Ковачевић

Раднички (НП) – ТСК 0:1 (0:1)

НОВА ПАЗОВА: Стадион Радничког, гледалаца: 200, судија: Неговановић (Сремска Митровица), стрелац: Јовановић у 14. минуту, жути картони: Шормаз, Живковић, Бјелобрк, Коштић (Раднички), Илеш, Марковић, Ергарац, Свитић (ТСК).

РАДНИЧКИ: Трифуновић 7, Плавшић 5,5 (од 46. Бошњак 7), Живковић 6,5, Вујасиновић 7, Цвјетиновић 6,5, Рогановић 6,5, Шормаз 6, Смиљанић 5,5 (од 46. Дујић 6), Коштић 7, Цветковић 6,5, Бјелобрк 6,5.

ТСК: Недељковић 7,5, Марковић 7, Лахош 7, Радичић 7, Илеш 7 (од 54. Пашка 7), Стјепановић 6,5 (од 46. Прибић 7), Илић 7, Јовановић 7,5, Остојић 7,5, Ергарац 8, Свитић 7,5.

Темеринци су били тврд орах, а ветар у једра дало им је рано вођство, када је Милан Јовановић ударио печат на акцију Страхиње Илића и асистента Милоша Ергарца. Финиш је донео доста узбуђења на обе стране. Страхиња Илић је сервирао лопту, Милош Ергарац изашао испред Мијата Трифуновића, који је одбранио ударац, док играч гостију одбитак није успео да убаци у празну мрежу.  Казна за промашај из рубрике веровали или не, могла је стигне три минута касније, али намеру Стефана Шормаза осујетио је млади голман Растко Недељковић, па су гости сачували стечени капитал.

М. Мен.

Цемент - Хајдук (Д) 0:6 (0:4)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца око 50, судија: Јованка Шијан (Нови Сад), стрелци: Кудрић у 16. и 34. Јуришић у 28. Нађ у 40. Миленковић у 83. Херцег у 86. минуту.

ЦЕМЕНТ: Божић 5,5, Пековић 5,5 (Илић 5), Миливојевић 5,5, Чампар 6 (Вукобратовић 6), Боровница 5,5, Полумента 5,5, Вучковић 5, Н. Сапунџић 6,5, Каписода 6, Ружин 5,5 (Солдат 5), Јеремић 6,5, Хорват 5,5 (В. Сапунџић 5,5).

ХАЈДУК: Тојагић 7,5, Џибрић 7 (Херцег 7,5), Јелић 7,5, Мандић 7,5, Цвијић 8, Нађ 8, Јурић 7 (Угљешић 7), Јуришић 7,5 (Томас 6,5), Маловић 8, М. Јуришић 8 (Бајуновић 6,5), Кудрић 9 (Миленковић 6,5).

Фудбалери Цемента само на моменте успели су да парирају фудбалерима Хајдука, квалитет и искуство било је на страни Дивошана.

Серију голова почео је двоструки стрелац Кудрић већ у 16. минуту, па су се стрелци уписивали у листу стрелаца још три пута у првом полувремену.

У другом делу Цементаши су успели да успсотве  равнотежу, али без већег успеха. У финишу утакмице одбрана Цемента још два пута је капитулирала. Тачку на ову утакмицу ставио је поготком у 86. минуту Херцег.

Б. Старчевић

Јединство – Слога (Т) 4:0(2:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 150, судија: Чурчић (Тител), стрелци: Паповић у 26. Јањић у 34. и 66. и Трпчевић у 63. минуту. Жути картони: Учур, Трпчевић (Јединство), Крајиновић, Полић (Слога).

ЈЕДИНСТВО: Тојзан, Учур, Шавија, Балаш, Топић, Паповић (Малиновић), Самарџић, Јањић (Зирић), Бошњак, Џарић, Трпчевић (Иван).

СЛОГА: Танкосић, Марић (Гогић), Томић, Сендерак (Боро Пролић), Бановић, Крајиновић, Ђорђе Пролић (Букић), Борић, Марјановић (Богавац), Грујић (Радонић), Јованов.

Руменчани су наставили са добрим играма. Без проблема су савалдали Темеринце. Нарочито расположен је био Јањић који је два пута погодио мрежу голмана Танкосића. Овом победом фудбалери Јединства задржали су шансу за висок пласман.

М. П.

Слобода - Доњи Срем 2:1 (0:1)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца 100, судија Радић (Тител), стрелци: Јосимов у 77. и Петровић у 81. за Слободу, а Љубојевић у 27. минуту за Доњи Срем. Жути картони: Чолић(Слобода), Конестабо, Кокир, Видић (Доњи Срем), црвени картон: Конестабо, Радивојевић, на клупи (Доњи Срем).

СЛОБОДА:  Јагодић, Чолић, Кубуровић, Јосимов, Степановић (М. Јанковић), Барић (Милинковић), Милојевић(Ђорђевић), Вукотић(Вукотић), Л. Јанковић(Пилиповић), Ђуричић, Перовић.

ДОЊИ СРЕМ: Девић, Ребић, Конестабо, Крнета (Девић), Љубојевић (Вукомановић), Кокир (Видић), Јуришић, Шавија, Суботић, Вуколић (Халајзен), Јешић.

У занимљивој уткамици фудбалери Слободе успели су да савладају Пећинћане. Додуше гости су водили пред сам крај меча. Међутим, пред крај сусрета понестало им је снаге па су преокренули резултат.

Б. Р.

Хајдук (Б) – Јадран 3:0(2:0)

БЕШКА: Игралиште Хајдука, гледалаца 100, судија: Скакавац (Рума), стрелци: Матић у 10. Смиљанић у 35. и Вујовић у 84. минуту.  Жути картони: Вујовић, Јокић (Хајдук), Булатовић, Балешевић (Јадран).

ХАЈДУК: Слијепчевић, Гавриловић (Прица), Тодоровски, Вујовић, Јокић (Марковић), Матић, Смиљанић, Грубјешић, Десанчић (Митровић), Татић.

ЈАДРАН: Јовишић, Продановић (Којчиновић), Булатовић, Балешевић, Милаковић, Букат, Пејић, Бранковић, Суџум, Јеловић, Умићевић (Георгиев).

Није било дилеме у Бешки. После неколико слабих партија домаћи фудбалери су заиграли добро и без проблема стигли до сигурне победе у мечу са Голубинчанима.

Ветерник – Раднички (Ш) 5:3(2:1)

ВЕТЕРНИК: Стадион Ветерника, гледлаца 100, судија_ Ђурић (Нови сад), стрели: Галић у 36. 54. 68. и 82. и Печић у 50. за Ветерник, а Боројевић у 3. Шуша у 59. и Шуша у 86. минуту за Раднички. Жути картони: Зличић, Зељковић (Ветерник), а Малић (Раднички).

ВЕТЕРНИК: Ђурикин, Кисић(Михајловић)и, Швоња, Зличић, Чалија, Чворо (Лепојевић), Печић (Гвозден), Галић (Радосвљевић), Грујић, Вуковић, Зељковић.

РАДНИЧКИ: Новаковић, Боројевић, Аперлић, Дрча, Стојшић, Пурић, Мијатовић, Шуша (С. Субић), Грмић, М. Субић, Малић.

Права ревија голова у Ветернику, а истакао се четвороструки стрелац Малден Галић. Гости из Шајкаша су се одлично држали до средине другог дела сусрета када им је нестало снаге и Ветерничани су на крају славили трећу узастопну победу  са новим тренером Савом Ковачевићем.