VOJVOĐANSKA LIGA JUG Jaračani sve sigurniji

07.11.2023. 09:58 10:02

Mladost (BJ) – Slavija 3:1 (2:0)

BAČKI JARAK: Sportski centar Livadica, gledalaca: 200, sudija: Gvozdenov (Vršac), strelci: Kovačić u 17.  Dmičić u 32. i Antonić u 75. za Mladost, a Dražić u 85. za Slaviju, žuti kartoni: Miloš Kovačević, Antonić, Milan Kovačević, Jakovljević (Mladost), Đokić, Trišić, Gajić, Žakula (Slavija).

MLADOST: Pajfer 7, Jokić 7,5, Jakovljević 8, Milan Kovačević 7,5 (od 73. Drinić - ), Antonić 8 (od 76. Malbaša - ), Mitrović 8,5 (od 73. Vejin - ), Stanić 7,5, Knežević 7, Miloš Kovačević 7,5, Dmičić 7,5 (od 70. Ćiković - ), Kovačić 8 (od 70. Erdeljan - ).

SLAVIJA: Čavić 7,5, Vučković 6,5, Gajić 7, Stajić 6,5, Dražić 7,5, Batinić 6,5 (od 85. Jovanović - ), Đokić 6 (od 46. Đurić 7), Ćeha 6 (od 58. Kitić 6,5), Trišić 6,5, Lazarević 6 (od 46. Žakula 6,5), Burka 6 (od 58. Ferati 7). J

Jaračani su upisali drugu uzastopnu pobedu identičnim rezultatom, a u vođstvo ih je doveo Ognjen Kovačić (18), odličnom reakcijom sa peterca, na povratnu loptu, posle akcije Željka Jokića i Luke Antonića. Nije se dugo čekalo na novu radost plavo-belih, pošto je Stevo Dmičić, još jedan bonus domaćina, udarcem glavom krunisao asistenciju Dejana Mitrovića, koji je prethodno po desnoj strani prošao dvojicu protivničkih igrača, odradivši rudarski deo posla. Najviše glavobolje Novosađanima, zadao je raspoloženi Dejan Mitrović, kumovao je i golu zapaženog Luke Antonića, poluvolejom sa desetak metara – 3:0. Pet minuta pre kraja, levi bek Jokić je kratkotrajno otklonio opasnost, reagujući na centaršut, lopta se odbila do Uroša Dražića, a kapiten gostiju je podesio nišan i sa ivice kaznenog prostora naciljao malu mrežu.

M. Menićanin

Indeks - Dunav 1:2 (1:1)

NOVI SAD: Igralište Borca na Klisi, gledalaca: oko 100, sudija:  Graovac (Ruma), Strelci: Vujić u 35. za Indeks, a Zagorac u 13. i Pavlović u 63. minutu za Dunav. Žuti kartoni: Akik, Bogojević, Stojanović (Indeks), Nikolić, Marković (Dunav).

INDEKS: Sekicki 6, Akik 6 (D. Rađenović 6), Bogojević 6 (Živanović), Stojanović 6 (Varga), Radmilović 7, Vujić 6 (Grubović 7), Đurić 6, Marić 6, Zogović 6, Klaić 7, Baletić 5.

DUNAV: Petrović 8, Zorić 7 (Labović 7), Rađenović 7 (M. Petrović 7), Zagorac 7, M. Nikolić 7,5, R. Nikolić 7, Marković 7 (Zogović 7), Pavlović 7,5, Stokić 7, Ivanović 7, Mačinković 7.

„Studenti” su zaslužili barem bod ali gosti iz Starih Banovaca pokazali da znaju igrati u gostima. Poklonila je odbrana Indeksa korner u 13. minutu gostima posle kojeg je Zagorac glavom u skoku doneo vođstvo svom timu. U 25. minutu Dunav je preko Markovića zapretio ali je lopta prošla pored stative. U 26. minutu Indeks je izveo lepu akciju po desnoj strani, Marić je slabo tukao, golman je odbio kratko loptu,  a Vujić loše reagovao. Devet minuta kasnije Vujić se iskupio, iskoristio je grešku igrača Dunava, šutirao sa oko 18 metara i pogodio mrežu. U 43. minutu Dunav je izveo brz napad po desnoj strani Stokić je tukao a Sekicki odbranio šut, da bi Pavlović pogodio prečku.

Indeks je preko Marića u 47. minutu imao šansu, tukao je pored stative. U 62. minutu golman Petrović na vreme je zatvorio odličnu priliku koju Vujić nije iskoristio. Minut kasnije, igrača Dunava Stokić prošao je po desnoj strani i snažnim udarcem pod prečku doneo je svom timu tri boda. U poslednjih 15 minuta snažna oluja nadvila se nad Novim Sadom ali je utakmica ipak završena u regularnim uslovima.

M. Kovačević

Radnički (NP) – TSK 0:1 (0:1)

NOVA PAZOVA: Stadion Radničkog, gledalaca: 200, sudija: Negovanović (Sremska Mitrovica), strelac: Jovanović u 14. minutu, žuti kartoni: Šormaz, Živković, Bjelobrk, Koštić (Radnički), Ileš, Marković, Ergarac, Svitić (TSK).

RADNIČKI: Trifunović 7, Plavšić 5,5 (od 46. Bošnjak 7), Živković 6,5, Vujasinović 7, Cvjetinović 6,5, Roganović 6,5, Šormaz 6, Smiljanić 5,5 (od 46. Dujić 6), Koštić 7, Cvetković 6,5, Bjelobrk 6,5.

TSK: Nedeljković 7,5, Marković 7, Lahoš 7, Radičić 7, Ileš 7 (od 54. Paška 7), Stjepanović 6,5 (od 46. Pribić 7), Ilić 7, Jovanović 7,5, Ostojić 7,5, Ergarac 8, Svitić 7,5.

Temerinci su bili tvrd orah, a vetar u jedra dalo im je rano vođstvo, kada je Milan Jovanović udario pečat na akciju Strahinje Ilića i asistenta Miloša Ergarca. Finiš je doneo dosta uzbuđenja na obe strane. Strahinja Ilić je servirao loptu, Miloš Ergarac izašao ispred Mijata Trifunovića, koji je odbranio udarac, dok igrač gostiju odbitak nije uspeo da ubaci u praznu mrežu.  Kazna za promašaj iz rubrike verovali ili ne, mogla je stigne tri minuta kasnije, ali nameru Stefana Šormaza osujetio je mladi golman Rastko Nedeljković, pa su gosti sačuvali stečeni kapital.

M. Men.

Cement - Hajduk (D) 0:6 (0:4)

BEOČIN: Stadion Cementa, gledalaca oko 50, sudija: Jovanka Šijan (Novi Sad), strelci: Kudrić u 16. i 34. Jurišić u 28. Nađ u 40. Milenković u 83. Herceg u 86. minutu.

CEMENT: Božić 5,5, Peković 5,5 (Ilić 5), Milivojević 5,5, Čampar 6 (Vukobratović 6), Borovnica 5,5, Polumenta 5,5, Vučković 5, N. Sapundžić 6,5, Kapisoda 6, Ružin 5,5 (Soldat 5), Jeremić 6,5, Horvat 5,5 (V. Sapundžić 5,5).

HAJDUK: Tojagić 7,5, Džibrić 7 (Herceg 7,5), Jelić 7,5, Mandić 7,5, Cvijić 8, Nađ 8, Jurić 7 (Uglješić 7), Jurišić 7,5 (Tomas 6,5), Malović 8, M. Jurišić 8 (Bajunović 6,5), Kudrić 9 (Milenković 6,5).

Fudbaleri Cementa samo na momente uspeli su da pariraju fudbalerima Hajduka, kvalitet i iskustvo bilo je na strani Divošana.

Seriju golova počeo je dvostruki strelac Kudrić već u 16. minutu, pa su se strelci upisivali u listu strelaca još tri puta u prvom poluvremenu.

U drugom delu Cementaši su uspeli da uspsotve  ravnotežu, ali bez većeg uspeha. U finišu utakmice odbrana Cementa još dva puta je kapitulirala. Tačku na ovu utakmicu stavio je pogotkom u 86. minutu Herceg.

B. Starčević

Jedinstvo – Sloga (T) 4:0(2:0)

RUMENKA: Igralište Jedinstva, gledalaca 150, sudija: Čurčić (Titel), strelci: Papović u 26. Janjić u 34. i 66. i Trpčević u 63. minutu. Žuti kartoni: Učur, Trpčević (Jedinstvo), Krajinović, Polić (Sloga).

JEDINSTVO: Tojzan, Učur, Šavija, Balaš, Topić, Papović (Malinović), Samardžić, Janjić (Zirić), Bošnjak, Džarić, Trpčević (Ivan).

SLOGA: Tankosić, Marić (Gogić), Tomić, Senderak (Boro Prolić), Banović, Krajinović, Đorđe Prolić (Bukić), Borić, Marjanović (Bogavac), Grujić (Radonić), Jovanov.

Rumenčani su nastavili sa dobrim igrama. Bez problema su savaldali Temerince. Naročito raspoložen je bio Janjić koji je dva puta pogodio mrežu golmana Tankosića. Ovom pobedom fudbaleri Jedinstva zadržali su šansu za visok plasman.

M. P.

Sloboda - Donji Srem 2:1 (0:1)

DONJI TOVARNIK: Igralište Slobode, gledalaca 100, sudija Radić (Titel), strelci: Josimov u 77. i Petrović u 81. za Slobodu, a Ljubojević u 27. minutu za Donji Srem. Žuti kartoni: Čolić(Sloboda), Konestabo, Kokir, Vidić (Donji Srem), crveni karton: Konestabo, Radivojević, na klupi (Donji Srem).

SLOBODA:  Jagodić, Čolić, Kuburović, Josimov, Stepanović (M. Janković), Barić (Milinković), Milojević(Đorđević), Vukotić(Vukotić), L. Janković(Pilipović), Đuričić, Perović.

DONJI SREM: Dević, Rebić, Konestabo, Krneta (Dević), Ljubojević (Vukomanović), Kokir (Vidić), Jurišić, Šavija, Subotić, Vukolić (Halajzen), Ješić.

U zanimljivoj utkamici fudbaleri Slobode uspeli su da savladaju Pećinćane. Doduše gosti su vodili pred sam kraj meča. Međutim, pred kraj susreta ponestalo im je snage pa su preokrenuli rezultat.

B. R.

Hajduk (B) – Jadran 3:0(2:0)

BEŠKA: Igralište Hajduka, gledalaca 100, sudija: Skakavac (Ruma), strelci: Matić u 10. Smiljanić u 35. i Vujović u 84. minutu.  Žuti kartoni: Vujović, Jokić (Hajduk), Bulatović, Balešević (Jadran).

HAJDUK: Slijepčević, Gavrilović (Prica), Todorovski, Vujović, Jokić (Marković), Matić, Smiljanić, Grubješić, Desančić (Mitrović), Tatić.

JADRAN: Jovišić, Prodanović (Kojčinović), Bulatović, Balešević, Milaković, Bukat, Pejić, Branković, Sudžum, Jelović, Umićević (Georgiev).

Nije bilo dileme u Beški. Posle nekoliko slabih partija domaći fudbaleri su zaigrali dobro i bez problema stigli do sigurne pobede u meču sa Golubinčanima.

Veternik – Radnički (Š) 5:3(2:1)

VETERNIK: Stadion Veternika, gledlaca 100, sudija_ Đurić (Novi sad), streli: Galić u 36. 54. 68. i 82. i Pečić u 50. za Veternik, a Borojević u 3. Šuša u 59. i Šuša u 86. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Zličić, Zeljković (Veternik), a Malić (Radnički).

VETERNIK: Đurikin, Kisić(Mihajlović)i, Švonja, Zličić, Čalija, Čvoro (Lepojević), Pečić (Gvozden), Galić (Radosvljević), Grujić, Vuković, Zeljković.

RADNIČKI: Novaković, Borojević, Aperlić, Drča, Stojšić, Purić, Mijatović, Šuša (S. Subić), Grmić, M. Subić, Malić.

Prava revija golova u Veterniku, a istakao se četvorostruki strelac Malden Galić. Gosti iz Šajkaša su se odlično držali do sredine drugog dela susreta kada im je nestalo snage i Veterničani su na kraju slavili treću uzastopnu pobedu  sa novim trenerom Savom Kovačevićem.