Војвођанска лига–исток: Вршчани поново воде

27.04.2018. 10:23 10:25
Извор: Dnevnik.rs

Козара - Вршац 0:1 (0:1)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО:  Стадион Козаре, гледалаца 1100, судија: Матић (Нови Сад), стрелац: Крачуњев у 15. минуту. Жути картони: Бељин, Радосављев, Војводић, Белић, Ранков (Вршац). Црвени картон: Чекић (Козара), одстрањен тренер Вршца Мијатовић.

КОЗАРА: Атлагић 7, И. Кнежевић 7, Т. Бјелановић 7, М. Бунић 6, Рељић 6, Б. Бунић 7, Чекић, Зељковић 6 (Момчилов 6), Мирчета 6 (Мисић 6), Д. Кнежевић 6, Чуданов 6 (Иветић 7).

ВРШАЦ: Чулчић 7, Б. Благојевић 7, Лукић 7, Бељин 7, Ранков 8, Радосављев 8, Војводић 7, В. Благојевић 7, Крачуњев 8 (Белић), Тошић 7 (Радак), Балан 8 (Станковић). Дерби је завршен минималном победом гостију, који су поново преузели вођство на табели. У 15. минуту Сава Балан набацио је употребљиву лопту до Тихомира Крачуњева који је неометан послао у мрежу капитена домаћина Ђорђа Атлагића.

У 17. минуту домаћи играч Армадо Чекић је на средини терена поред, где су седели резервни играчи начинио оштрији прекршај . У том тренутку утрчао је тренер гостију Ненад Мијатовића епилог тога је  црвени картон Чекићу и искључење гостујућег тренера.

На почетку другог дела Милан Мисић је избио  сам испред голмана гостију, заобишао га је и са пет-шест метара сраховитим шутем уместо мреже погодио је стативу.

М. Секулић

БегејСлобода 1:1 (1:0)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 150. Судија:Мрђа (Панчево). Стрелци: Вукоје у 40. за Бегеј, а Марков (аутогол) у 58.минуту за Слободу. Жути картони: Вукоје, Д. Мијатовић и Марков (Бегеј), а Јовандић (Слобода).

БЕГЕЈ: Давидовић 7, Д. Мијатовић 8, Матић 6 (од 60. Грбић) 7, Баришић 7, Тањга 8, Марков 7, Јањанин 7, Умићевић 7 (од 74.Милаковић -), Вукоје 7, Шаренац 7, Раденковић 7 (од 84. Нинковић -).

СЛОБОДА: Митровић 7, О. Ћулибрк 7, Јовандић 6, С. Ћулибрк 7, Радивојац 8, Цвијановић 6, Гавриловић 6 (од 86. Ђурђевић -) Коцкар 6 (од 46. Пашић 7), Попов 7, Вокић 7 и Поповић 6.

Нарочито су домаћи били доминатни у првом делу када су најпре Умићевић у 9. минуту , а потом Матић у 38. минуту пропустили две изгледне прилике. Ипак, у 40. минуту ефектан гол постигао је Вукоје на центаршут Мијатовића.

У наставку слаби судија Мрђа је својим одлукама иритирао све на терену. Сецкао је игру и имао различити аршин у пресуђивању. Директно је утицао на резултат.

Д. Милићев

Кикинда - Јединство (НБ) 1:3 (0:0)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 100, судија: С. Бјелош (Зрењанин), стрелци: Д. Вукобрат у 80. за Кикинду, а Стојков у 52. Пецарски у 59. и Терзин у 64. минуту за Јединство.

КИКИНДА: М. Вукобрат 6, Кукић 6, Кнежевић 7, Бугарски 7, Нешић 6 (Ћирић), Утржен 6, Кресоја 6, Красин 6 (Цвијан), Јухик 7 (Радаковић), Црномарковић 7, Д. Вукобрат 7.

ЈЕДИНСТВО: Весков 7, Проданов 7, Лалић 7, Перуничић 7, Кораћ (Синђи 6), Терзин 7, Пецарски 7, Дрљача 7, Стојков 7, Марчић 7, Ловре 6.

Потпуно неочекивано домаћа екипа поражена је на свом терену од Јединства из Новог Бечеја.

У првом полувремену ни једна екипа није успела да постигне гол мада је шансе за то било. У 52. минуту повели су гости лепим поготком Стојкова, а седам минута касније већ је било 2:0 а стрелац је био Пецарски.

Још се није стишала радост гостију који су пет минута касније имали вођство од 3:0 и то голом Терзина. Част домаћина спасио је искусни Данило Вукобрат десет минута пре краја.

М. С.

Козара-  Вршац 0:1, Будућност - Јединство (БК) 2:1, Раднички (К) - Војводина 3:4, Раднички (С) - ЖАК 3:0, Младост (О) - Слога 2:0, Полет - Пролетер 5:4, Кикинда - Јединство (НБ) 1:3, Бегеј - Слобода (НК) 1:1.

1. Вршац                23     15     6      2      48:17        51

2. Козара                23     15     4      4      48:12        49

3. Слобода (НК)    23     12     7      4      45:23        43

4. Кикинда             23     12     6      5      59:31        42

5. Млад. (О)           23     11     5      7      42:27        38

6. Војводина          23     11     5      7      32:26        38

7. Једин.(БК)          23     10     3      10     43:40        33

8. Једин. (НБ)        23     10     2      11     29:40        32