Vojvođanska liga–istok: Vrščani ponovo vode

27.04.2018. 10:23 10:25
Izvor: Dnevnik.rs

Kozara - Vršac 0:1 (0:1)

BANATSKO VELIKO SELO:  Stadion Kozare, gledalaca 1100, sudija: Matić (Novi Sad), strelac: Kračunjev u 15. minutu. Žuti kartoni: Beljin, Radosavljev, Vojvodić, Belić, Rankov (Vršac). Crveni karton: Čekić (Kozara), odstranjen trener Vršca Mijatović.

KOZARA: Atlagić 7, I. Knežević 7, T. Bjelanović 7, M. Bunić 6, Reljić 6, B. Bunić 7, Čekić, Zeljković 6 (Momčilov 6), Mirčeta 6 (Misić 6), D. Knežević 6, Čudanov 6 (Ivetić 7).

VRŠAC: Čulčić 7, B. Blagojević 7, Lukić 7, Beljin 7, Rankov 8, Radosavljev 8, Vojvodić 7, V. Blagojević 7, Kračunjev 8 (Belić), Tošić 7 (Radak), Balan 8 (Stanković). Derbi je završen minimalnom pobedom gostiju, koji su ponovo preuzeli vođstvo na tabeli. U 15. minutu Sava Balan nabacio je upotrebljivu loptu do Tihomira Kračunjeva koji je neometan poslao u mrežu kapitena domaćina Đorđa Atlagića.

U 17. minutu domaći igrač Armado Čekić je na sredini terena pored, gde su sedeli rezervni igrači načinio oštriji prekršaj . U tom trenutku utrčao je trener gostiju Nenad Mijatovića epilog toga je  crveni karton Čekiću i isključenje gostujućeg trenera.

Na početku drugog dela Milan Misić je izbio  sam ispred golmana gostiju, zaobišao ga je i sa pet-šest metara srahovitim šutem umesto mreže pogodio je stativu.

M. Sekulić

BegejSloboda 1:1 (1:0)

ŽITIŠTE: Igralište Begeja, gledalaca 150. Sudija:Mrđa (Pančevo). Strelci: Vukoje u 40. za Begej, a Markov (autogol) u 58.minutu za Slobodu. Žuti kartoni: Vukoje, D. Mijatović i Markov (Begej), a Jovandić (Sloboda).

BEGEJ: Davidović 7, D. Mijatović 8, Matić 6 (od 60. Grbić) 7, Barišić 7, Tanjga 8, Markov 7, Janjanin 7, Umićević 7 (od 74.Milaković -), Vukoje 7, Šarenac 7, Radenković 7 (od 84. Ninković -).

SLOBODA: Mitrović 7, O. Ćulibrk 7, Jovandić 6, S. Ćulibrk 7, Radivojac 8, Cvijanović 6, Gavrilović 6 (od 86. Đurđević -) Kockar 6 (od 46. Pašić 7), Popov 7, Vokić 7 i Popović 6.

Naročito su domaći bili dominatni u prvom delu kada su najpre Umićević u 9. minutu , a potom Matić u 38. minutu propustili dve izgledne prilike. Ipak, u 40. minutu efektan gol postigao je Vukoje na centaršut Mijatovića.

U nastavku slabi sudija Mrđa je svojim odlukama iritirao sve na terenu. Seckao je igru i imao različiti aršin u presuđivanju. Direktno je uticao na rezultat.

D. Milićev

Kikinda - Jedinstvo (NB) 1:3 (0:0)

KIKINDA: Gradski stadion, gledalaca 100, sudija: S. Bjeloš (Zrenjanin), strelci: D. Vukobrat u 80. za Kikindu, a Stojkov u 52. Pecarski u 59. i Terzin u 64. minutu za Jedinstvo.

KIKINDA: M. Vukobrat 6, Kukić 6, Knežević 7, Bugarski 7, Nešić 6 (Ćirić), Utržen 6, Kresoja 6, Krasin 6 (Cvijan), Juhik 7 (Radaković), Crnomarković 7, D. Vukobrat 7.

JEDINSTVO: Veskov 7, Prodanov 7, Lalić 7, Peruničić 7, Korać (Sinđi 6), Terzin 7, Pecarski 7, Drljača 7, Stojkov 7, Marčić 7, Lovre 6.

Potpuno neočekivano domaća ekipa poražena je na svom terenu od Jedinstva iz Novog Bečeja.

U prvom poluvremenu ni jedna ekipa nije uspela da postigne gol mada je šanse za to bilo. U 52. minutu poveli su gosti lepim pogotkom Stojkova, a sedam minuta kasnije već je bilo 2:0 a strelac je bio Pecarski.

Još se nije stišala radost gostiju koji su pet minuta kasnije imali vođstvo od 3:0 i to golom Terzina. Čast domaćina spasio je iskusni Danilo Vukobrat deset minuta pre kraja.

M. S.

Kozara-  Vršac 0:1, Budućnost - Jedinstvo (BK) 2:1, Radnički (K) - Vojvodina 3:4, Radnički (S) - ŽAK 3:0, Mladost (O) - Sloga 2:0, Polet - Proleter 5:4, Kikinda - Jedinstvo (NB) 1:3, Begej - Sloboda (NK) 1:1.

1. Vršac                23     15     6      2      48:17        51

2. Kozara                23     15     4      4      48:12        49

3. Sloboda (NK)    23     12     7      4      45:23        43

4. Kikinda             23     12     6      5      59:31        42

5. Mlad. (O)           23     11     5      7      42:27        38

6. Vojvodina          23     11     5      7      32:26        38

7. Jedin.(BK)          23     10     3      10     43:40        33

8. Jedin. (NB)        23     10     2      11     29:40        32