ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Великоселци два пута водили

22.08.2023. 15:59 16:01
Извор: pixabay.com

Русанда - Козара 2:2 (1:1)

МЕЛЕНЦИ: Стадион Русанде, гледалаца 120, судија: Н. Сантрач (Павлиш), стрелци: Квргић у 45. Ољача у 81. за Русанду, а Кочиш у 30. и Б. Бунић у 49. минуту за Козару. Жути картони: Ма. Француски, М. Бунић (Козара). Црвени картони: Јанковић (Русанда), Терзин (Козара).

РУСАНДА: Мијатов 7,5, Петров 7, Ољача 7, Јанковић 6, Козловачки 6 (Шаренац 6,5), Виновић 6,5, Вукоје 6,5 (Чешљаров), С. Станковић 7, Стеванов 6,5, Квргић 7,5 (У. Станковић), Рдовановић 6 (Пецарски 6,5).

КОЗАРА: Ми. Француски 6,5, Јелача 7, Терзин 6, Лисица 7 (Ђаковић 6,5), Рофа 6 (Ма. Француски 6,5), Б. Бунић 7,5, Јовандић 6, Спахић 6,5, Мисић 7, Петровић 6, Кочиш 7 (М. Бунић 6).

После 19 година Меленчани су се вратили на војвођански исток и освојили први бод. Два пута су Великоселци имали предност и нису успели да је задрже па је реми реалан исход занимљивог дуела.

После грешке у одбрани Данијел Кочиш довео је госте у вођство, да би у надокнади првог дела Бошко Квргић лоб ударцем изједначио.

У наставку гости су дошли до предности у 49. минуту, Бојан Бунић из слободњака погодио је иза леђа голмана Александра Мијатовића. Коначан резултат поставио је дефанзивац Немања Ољача. После центаршута, ударцем главом савладао је Михајла Француског.

После другог жутог картона у финишу првог дела, Милан Јанковић ослабио је тим Русанде, а у 71. минуту црвени картон зарадио је и Никола Терзин из редова гостију.

А. В.

Борац (С) - Полет (И) 4:1 (1:0)

СТАРЧЕВО: Игралиште Борца, гледалаца 500, судија: В. Гвозденов (Вршац), стрелци:Гиговић у 23. Ђурковић у 59. Марковић у 79. Јанкулов у 84. за Борац, Ковачевић у 85. минуту за Полет. Црвени картон: тренер Текијашки (Борац).

БОРАЦ: Лапић 7, Арсенијевић 7 (Јанкулов 7), Марков 7, Ђуричић 7, Ивановић 7, Јосимов 7 (Мачкић), Јовашевић 7, Лукић 7, Гиговић 7,5 (Вуковић), Ђурковић 7 (Марковић 7), Граовац 7,5.

ПОЛЕТ: Томић 6,5, Ђукановић 6,5, Санадер 6,5 (Симоновић 6,5), Васић 6,5 (Брајковић 6,5), Туркаљ 6,5, Јаћимовски 6,5 (Павловић 6,5), Ковачевић 7, Петровић 6,5, Павловски 6 (Новаков 6,5), Скокна 7, Младеновић 6,5 (Танасковић 6,5).

Домаћини су пред пуним трибинама имали мотив више и кренули су офанзивно. У првом полувремену гол за Старчевце постигао је Слободан Гиговић и отворио пут ка победи. У наставку добра игра домаћина крунисана је са три лопте у мрежи иза Томића, а част гостију успасао је Ковачевић.

Б. Ст.

Војводина - Младост 2:0 (1:0)

ПЕРЛЕЗ: Стадион Војводине, гледалаца 200, судија: С. Пауновић (Житиште), стрелци: Радишић у 12. Козић у 66. минуту.

ВОЈВОДИНА: Савић 7, А. Шушњар 7, Јешић 7, Богдановић 7, Kalajyija 7 (Малек), Радишић 8, Малбашки 7, Чићкик 6 (Козић 7), Падејски 6 (Мишевић), Мишић 7, М. Шушњар 7.

МЛАДОСТ: Тодоровић 6, Поткоњак 6 (Лукић), Ракоњац 6, Станојевић 6 (Максимовић), Стошић 7, Целин 7, Старчевић 7, Радосављевић 6, Станковић 6 (Вукајловић 7), Војиновић 7,5, Ђери 6.

У веома коректној игри већ у 12. минуту Горан Радишић се изборио за лепу позицију и са ивице шеснаестерца погодио даљи угао за вођство домаћих. Имали су домаћи још прилика, а онда у 66. минуту после одбитка сналажљиви Јован Козић удвостручује предност и осигурава победу.

Ж. М.

Црвена звезда (РС) - Јединство (В) 2:1 (1:1)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 150, судија: М. Марковић (Панчево), стрелци: Војводић у 36. и Лаништанин у 90+3. за Црвену звезду, а Секулић у 5. минуту за Јединство.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишков 7, Миркоњ 7, Јанков 7, Цвијановић 7 (Лаништаин 7), Новковић 7 (Ковачевић), Војводић 7 (И. Бајић), Чуданов 7, Зечевић 7, Чубрило 7, Кресоја 6 (Симић 7), П. Бајић 6.

ЈЕДИНСТВО: Доновић 8, Тешић 7 (Николић), Москић 6 (Јевтић 6,5), Милићевић 7, Којић 7, Вранић 6,5 (Грауре), Секулић 7, Јанков 6, Ћирка 7, Нецин 7, Петровић 7 (Станисављев).

На старту нове сезоне Рускоселци су  пред својим навијачима савладали госте из Влајковца. Утакмицу у Руском Селу одлучио је резервиста Лаништанин лепим голом у 93. минуту.

М. Рачић

Слобода - Пролетер 1:3 (1:1)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, гледалаца 150, судија: С. Пјевач (Зрењанин), стрелци: Ковачевић у 35. (из пенала) за Слободу, а Мишовић у 30. и 59. и Илић у 82. минуту за Пролетер.

СЛОБОДА: Ћирић 5, Богојевић 6, Лабус 6 (Радулашки), Марковић 6, Ћулибрк 6,5,  Галић 6, Вокић 6, Лисица 6 (Милошевић 6), Станаћев 6, Д. Ћосић 6 (Ступар), Ковачевић 6,5.

ПРОЛЕТЕР: Лукић 7, Лака 7, Ђорђевић 7 (Јефтић 6,5), Томић 6,5, Чучак 7, Ивљанин 7, Мишовић 8, Демоња 7 (Илић 6), Богојевић 6,5, Нешић 7, Божин 6,5 (Ковачевић 6,5).

Након што су уводном делу меча Новокозарчани пропустили две добре прилике да савладају Лукића и једном погодили стативу уследила је казна после пола сата игре , када је изненађен голман домаћина Ћирић. Међутим, Новокозарчани су врло брзу успели преко млађаног Ковачевића над којим је досуђен прекршан у казненом простору и био сигуран са беле тачке. Међутим, у настакву момци из Банатског Карловца, изузетно расположени за игру постигли два гола и на крају радовали.

П. Трнић

Бегеј - Раднички (К) 2:0 (2:0)

ЖИТИШТЕ: Стадион Бегеја, гледалаца 200, судија: И. Стојадинов (Кикинда), стрелци: Мијатовић у 7. и Милин у 25. минуту.

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Милин 8, Мијатовић 7,5, Зекић 7,5, Чабрило 7 (М. Новак 7), Умићевић 7,5, Грбић 7,5 (Новаковић), Мл. Новак 7 (Мирчетић), Голијанин 7,5, Николић 7, Рапаић 7 (Обренић 7).

РАДНИЧКИ: Рнић 6, Бицуљевић 6, Дивнић 5 (Милутинов 6), Ђорђевић 6, Јованић 7, Мађаров 6, Китић 6 (Тајдић 6,5), Вујасиновић 5, Ратковић 5 (Лазиница), Јаковљевић 6 (Секулић), Азуц 6 (Веичановић).

Фудбалери Бегеја у свим елементима надмашили су госте из Ковина. Већ у 7. минуту на центаршут из корнера лепо је реаговао Мијатовић и погодио мрежу гостију.

У 25. минуту најбољи играч утакмице Александар Милин је са 25 метара погодио за прави еврогол. До краја утакмице домаћи су пропустили бар још четири изгледне прилике да остваре и већи резултат. Све у свему домаћи су показали да су остварили пуну форму.

М. Б.

Јединство (БК) - Будућност 2:2 (1:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Јединства, гледалаца 200, судија: В. Добричић (Банатски Карловац), стрелци: Ђорић у 20. Грујић у 81. за Јединство, а Ковачевић у 66. и Пекић у 74. минуту за Будућност.

ЈЕДИНСТВО: Недељковић 6,5, Бајат 6,5, Дапчевић 6 (Kujunyić 6), Кораћ 7, Ђорић 7,5, Зекановић 6,5, Јефтић 6, Маљукан 6, Боћић 6 (Грујић 7,5), Тркуљ 6,5, Дучић 7.

БУДУЋНОСТ: Кручев 6,5, Хованец (Стричевић 7), Леђанац 6,5, Марков 7, Влаучин 7, Ајдарић 6, Кондић 6 (Перин 6,5), Савин 6 (Ковачевић 7), Томин 6 (Пекић 7), Стојичић 6,5, Мастило 7.

На центаршут Зекановића, Ђорић је захватио волеј и послао лопту у супротни угао за вођство. У наставку, Ковачевић је изједначио ударцем из гужве, да би у 74. минуту на центаршут Влаучина, пекић ударцем главом преокренуо резултат 1:2. У 81. минуту на пас Kujunyića, Грујић је послао лопту иза леђа голмана Куручева за коначних - 2:2.

З. Л.

БАК - ЖАК 0:2 (0:1)

БЕЛА ЦРКВА: Стадион БАК-а, гледалаца 200, судија: Н. Марков (Зрењанин), стрелци: Радивојац у 23. и 75. минуту.

БАК: Седљак 7, Бобић 7, Т. Крачуњел 7, Старовић 6,5 (Н. Пауновић 6,5), Симић 7, Милаковић 7, Јовановић 6,5 (Коци 6,5), М. Пауновић 6,5 (Бекировски 6,5), Анђелић 7, Анка Давид 7, Секуловић 6,5 (Стјепановић 6,5).

ЖАК: Живков 7, Кнежевић 7, Рељић 7, Коцкар 7, Утржен 7, Радивојац 7,5, Стојков 6,5, Пенавски 7, Детари 6,5 (Баба 6,5), Лакић 6,5 (Кунић 6,5), Будан 6,5 (Атанасковић 6,5).

Гости из Кикинде забележили су другу првенствену победу, овај пут су освојили бодове против домаћина у Белој Цркви. Домаћи фудбалери покушавали су да дођу до озбиљније прилике пред голом Живкова, док су гости успевали да из добрих акција припрете домаћинима. У 25. минуту Радивојац је искористио прилику и довео госте у вођство. До одласка на одмор домаћи фудбалери имали су неколико прилика, али је мрежа Кикинђана мировала. У другом полувремену поново је Радивојац постигао погодак и отворио пут ка победи свог тима.