VOJVOĐANSKA LIGA – ISTOK Velikoselci dva puta vodili

22.08.2023. 15:59 16:01
Izvor: pixabay.com

Rusanda - Kozara 2:2 (1:1)

MELENCI: Stadion Rusande, gledalaca 120, sudija: N. Santrač (Pavliš), strelci: Kvrgić u 45. Oljača u 81. za Rusandu, a Kočiš u 30. i B. Bunić u 49. minutu za Kozaru. Žuti kartoni: Ma. Francuski, M. Bunić (Kozara). Crveni kartoni: Janković (Rusanda), Terzin (Kozara).

RUSANDA: Mijatov 7,5, Petrov 7, Oljača 7, Janković 6, Kozlovački 6 (Šarenac 6,5), Vinović 6,5, Vukoje 6,5 (Češljarov), S. Stanković 7, Stevanov 6,5, Kvrgić 7,5 (U. Stanković), Rdovanović 6 (Pecarski 6,5).

KOZARA: Mi. Francuski 6,5, Jelača 7, Terzin 6, Lisica 7 (Đaković 6,5), Rofa 6 (Ma. Francuski 6,5), B. Bunić 7,5, Jovandić 6, Spahić 6,5, Misić 7, Petrović 6, Kočiš 7 (M. Bunić 6).

Posle 19 godina Melenčani su se vratili na vojvođanski istok i osvojili prvi bod. Dva puta su Velikoselci imali prednost i nisu uspeli da je zadrže pa je remi realan ishod zanimljivog duela.

Posle greške u odbrani Danijel Kočiš doveo je goste u vođstvo, da bi u nadoknadi prvog dela Boško Kvrgić lob udarcem izjednačio.

U nastavku gosti su došli do prednosti u 49. minutu, Bojan Bunić iz slobodnjaka pogodio je iza leđa golmana Aleksandra Mijatovića. Konačan rezultat postavio je defanzivac Nemanja Oljača. Posle centaršuta, udarcem glavom savladao je Mihajla Francuskog.

Posle drugog žutog kartona u finišu prvog dela, Milan Janković oslabio je tim Rusande, a u 71. minutu crveni karton zaradio je i Nikola Terzin iz redova gostiju.

A. V.

Borac (S) - Polet (I) 4:1 (1:0)

STARČEVO: Igralište Borca, gledalaca 500, sudija: V. Gvozdenov (Vršac), strelci:Gigović u 23. Đurković u 59. Marković u 79. Jankulov u 84. za Borac, Kovačević u 85. minutu za Polet. Crveni karton: trener Tekijaški (Borac).

BORAC: Lapić 7, Arsenijević 7 (Jankulov 7), Markov 7, Đuričić 7, Ivanović 7, Josimov 7 (Mačkić), Jovašević 7, Lukić 7, Gigović 7,5 (Vuković), Đurković 7 (Marković 7), Graovac 7,5.

POLET: Tomić 6,5, Đukanović 6,5, Sanader 6,5 (Simonović 6,5), Vasić 6,5 (Brajković 6,5), Turkalj 6,5, Jaćimovski 6,5 (Pavlović 6,5), Kovačević 7, Petrović 6,5, Pavlovski 6 (Novakov 6,5), Skokna 7, Mladenović 6,5 (Tanasković 6,5).

Domaćini su pred punim tribinama imali motiv više i krenuli su ofanzivno. U prvom poluvremenu gol za Starčevce postigao je Slobodan Gigović i otvorio put ka pobedi. U nastavku dobra igra domaćina krunisana je sa tri lopte u mreži iza Tomića, a čast gostiju uspasao je Kovačević.

B. St.

Vojvodina - Mladost 2:0 (1:0)

PERLEZ: Stadion Vojvodine, gledalaca 200, sudija: S. Paunović (Žitište), strelci: Radišić u 12. Kozić u 66. minutu.

VOJVODINA: Savić 7, A. Šušnjar 7, Ješić 7, Bogdanović 7, Kalajyija 7 (Malek), Radišić 8, Malbaški 7, Čićkik 6 (Kozić 7), Padejski 6 (Mišević), Mišić 7, M. Šušnjar 7.

MLADOST: Todorović 6, Potkonjak 6 (Lukić), Rakonjac 6, Stanojević 6 (Maksimović), Stošić 7, Celin 7, Starčević 7, Radosavljević 6, Stanković 6 (Vukajlović 7), Vojinović 7,5, Đeri 6.

U veoma korektnoj igri već u 12. minutu Goran Radišić se izborio za lepu poziciju i sa ivice šesnaesterca pogodio dalji ugao za vođstvo domaćih. Imali su domaći još prilika, a onda u 66. minutu posle odbitka snalažljivi Jovan Kozić udvostručuje prednost i osigurava pobedu.

Ž. M.

Crvena zvezda (RS) - Jedinstvo (V) 2:1 (1:1)

RUSKO SELO: Stadion Crvene zvezde, gledalaca 150, sudija: M. Marković (Pančevo), strelci: Vojvodić u 36. i Laništanin u 90 3. za Crvenu zvezdu, a Sekulić u 5. minutu za Jedinstvo.

CRVENA ZVEZDA: Miškov 7, Mirkonj 7, Jankov 7, Cvijanović 7 (Laništain 7), Novković 7 (Kovačević), Vojvodić 7 (I. Bajić), Čudanov 7, Zečević 7, Čubrilo 7, Kresoja 6 (Simić 7), P. Bajić 6.

JEDINSTVO: Donović 8, Tešić 7 (Nikolić), Moskić 6 (Jevtić 6,5), Milićević 7, Kojić 7, Vranić 6,5 (Graure), Sekulić 7, Jankov 6, Ćirka 7, Necin 7, Petrović 7 (Stanisavljev).

Na startu nove sezone Ruskoselci su  pred svojim navijačima savladali goste iz Vlajkovca. Utakmicu u Ruskom Selu odlučio je rezervista Laništanin lepim golom u 93. minutu.

M. Račić

Sloboda - Proleter 1:3 (1:1)

NOVI KOZARCI: Stadion „Ilija Pantelić”, gledalaca 150, sudija: S. Pjevač (Zrenjanin), strelci: Kovačević u 35. (iz penala) za Slobodu, a Mišović u 30. i 59. i Ilić u 82. minutu za Proleter.

SLOBODA: Ćirić 5, Bogojević 6, Labus 6 (Radulaški), Marković 6, Ćulibrk 6,5,  Galić 6, Vokić 6, Lisica 6 (Milošević 6), Stanaćev 6, D. Ćosić 6 (Stupar), Kovačević 6,5.

PROLETER: Lukić 7, Laka 7, Đorđević 7 (Jeftić 6,5), Tomić 6,5, Čučak 7, Ivljanin 7, Mišović 8, Demonja 7 (Ilić 6), Bogojević 6,5, Nešić 7, Božin 6,5 (Kovačević 6,5).

Nakon što su uvodnom delu meča Novokozarčani propustili dve dobre prilike da savladaju Lukića i jednom pogodili stativu usledila je kazna posle pola sata igre , kada je iznenađen golman domaćina Ćirić. Međutim, Novokozarčani su vrlo brzu uspeli preko mlađanog Kovačevića nad kojim je dosuđen prekršan u kaznenom prostoru i bio siguran sa bele tačke. Međutim, u nastakvu momci iz Banatskog Karlovca, izuzetno raspoloženi za igru postigli dva gola i na kraju radovali.

P. Trnić

Begej - Radnički (K) 2:0 (2:0)

ŽITIŠTE: Stadion Begeja, gledalaca 200, sudija: I. Stojadinov (Kikinda), strelci: Mijatović u 7. i Milin u 25. minutu.

BEGEJ: Trivunović 7, Milin 8, Mijatović 7,5, Zekić 7,5, Čabrilo 7 (M. Novak 7), Umićević 7,5, Grbić 7,5 (Novaković), Ml. Novak 7 (Mirčetić), Golijanin 7,5, Nikolić 7, Rapaić 7 (Obrenić 7).

RADNIČKI: Rnić 6, Biculjević 6, Divnić 5 (Milutinov 6), Đorđević 6, Jovanić 7, Mađarov 6, Kitić 6 (Tajdić 6,5), Vujasinović 5, Ratković 5 (Lazinica), Jakovljević 6 (Sekulić), Azuc 6 (Veičanović).

Fudbaleri Begeja u svim elementima nadmašili su goste iz Kovina. Već u 7. minutu na centaršut iz kornera lepo je reagovao Mijatović i pogodio mrežu gostiju.

U 25. minutu najbolji igrač utakmice Aleksandar Milin je sa 25 metara pogodio za pravi evrogol. Do kraja utakmice domaći su propustili bar još četiri izgledne prilike da ostvare i veći rezultat. Sve u svemu domaći su pokazali da su ostvarili punu formu.

M. B.

Jedinstvo (BK) - Budućnost 2:2 (1:0)

BANATSKO KARAĐORĐEVO: Igralište Jedinstva, gledalaca 200, sudija: V. Dobričić (Banatski Karlovac), strelci: Đorić u 20. Grujić u 81. za Jedinstvo, a Kovačević u 66. i Pekić u 74. minutu za Budućnost.

JEDINSTVO: Nedeljković 6,5, Bajat 6,5, Dapčević 6 (Kujunyić 6), Korać 7, Đorić 7,5, Zekanović 6,5, Jeftić 6, Maljukan 6, Boćić 6 (Grujić 7,5), Trkulj 6,5, Dučić 7.

BUDUĆNOST: Kručev 6,5, Hovanec (Stričević 7), Leđanac 6,5, Markov 7, Vlaučin 7, Ajdarić 6, Kondić 6 (Perin 6,5), Savin 6 (Kovačević 7), Tomin 6 (Pekić 7), Stojičić 6,5, Mastilo 7.

Na centaršut Zekanovića, Đorić je zahvatio volej i poslao loptu u suprotni ugao za vođstvo. U nastavku, Kovačević je izjednačio udarcem iz gužve, da bi u 74. minutu na centaršut Vlaučina, pekić udarcem glavom preokrenuo rezultat 1:2. U 81. minutu na pas Kujunyića, Grujić je poslao loptu iza leđa golmana Kuručeva za konačnih - 2:2.

Z. L.

BAK - ŽAK 0:2 (0:1)

BELA CRKVA: Stadion BAK-a, gledalaca 200, sudija: N. Markov (Zrenjanin), strelci: Radivojac u 23. i 75. minutu.

BAK: Sedljak 7, Bobić 7, T. Kračunjel 7, Starović 6,5 (N. Paunović 6,5), Simić 7, Milaković 7, Jovanović 6,5 (Koci 6,5), M. Paunović 6,5 (Bekirovski 6,5), Anđelić 7, Anka David 7, Sekulović 6,5 (Stjepanović 6,5).

ŽAK: Živkov 7, Knežević 7, Reljić 7, Kockar 7, Utržen 7, Radivojac 7,5, Stojkov 6,5, Penavski 7, Detari 6,5 (Baba 6,5), Lakić 6,5 (Kunić 6,5), Budan 6,5 (Atanasković 6,5).

Gosti iz Kikinde zabeležili su drugu prvenstvenu pobedu, ovaj put su osvojili bodove protiv domaćina u Beloj Crkvi. Domaći fudbaleri pokušavali su da dođu do ozbiljnije prilike pred golom Živkova, dok su gosti uspevali da iz dobrih akcija priprete domaćinima. U 25. minutu Radivojac je iskoristio priliku i doveo goste u vođstvo. Do odlaska na odmor domaći fudbaleri imali su nekoliko prilika, ali je mreža Kikinđana mirovala. U drugom poluvremenu ponovo je Radivojac postigao pogodak i otvorio put ka pobedi svog tima.