105.2585

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Прва победа Долова

03.09.2024. 12:29 12:31
Извор: Dnevnik.rs

У првом мечу пред својим навијачима фудбалери Долова остварили су победу и показали да имају тим за добре резултате.

Долово - Козара 2:0 (1:0)

ДОЛОВО: Игралиште Долова, гледалаца 150, судија: Д. Стојановић (Зрењанин), стрелци: Гиговић у 6. Пештерац у 84. минуту. Црвени картон: Обрадовић (Долово).

ДОЛОВО: Томић 7, Гиговић 7,5 (Цветковић), Ђорђевић 7, Каранфиловски 5, Пештерац 7,5, Савков 7 (Лекић 7), Недучић 7, Обрадовић 6, Шево 7, Јаћимовски 7, Адвигов 7 (Радовић).

КОЗАРА: Шево 6,5, Миркоњ 6, Кнежевић 6, Бајић 6, М. Бунић 6,5, Латиновић 6 (Б. Бунић 6), Лабус 6, Пенавски 6,5, Карановић 6 (Спахић 6), Зељковић 6.

Б. Ст.

БАК - Црвена звезда 0:2 (0:1)

БЕЛА ЦРКВА: Стадион БАК-а, гледалаца 100, судија: Д. Живаљевић (Панчево), стрелци: Коцкар у 27. и Попесков у 62. минуту.

БАК: Ировић 6,5, Коци 6, Старовић 6 (Анка Давид 6), Јожић 6,5, Марић 6 (Секуловић 6), Симић 6, Анђелић 6,5, Крачуњел 6,5, Милковић 6, Моторов 6,5, Д. Јунгић 6 (Недељковић 6).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мијатов 7, Латковић 6,5 (Барбул 6,5), Рељић 7, Адамовић 6,5, Коцкар 7,5, Ђорић 7, Попесков 7,5, Чубрило 7, Кнежевић 6,5 (Војводић 6,5), Чуданов 7, Кресоја 7.

Гости из Руског Села заслужено су освојили три бода после боље игре у којој су искористили своје прилике. Коцкар је успео да савлада голмана Ировића за вођство.

М. П.

Борац (С) - Бегеј 3:0 (2:0)

СТАРЧЕВО:  Игралиште Борца, гледалаца 100, судија: И. Стојадинов (Кикинда), стрелци: Мађаров у 2. У. Лукић у 24. и Поповић у 91. минуту.

БОРАЦ:  Лапић 7, Делић 7 (Ђукановић 7), Трајковић 7,5, Митић 7 (Раконић 7), Милић 7 (Петковић 7), Поповић 7,5, У. Лукић 7,5, Мађаров 7,5 (Јовановић 7), Аламадине 7, Туркаљ 7,5, С. Лукић 7 (Живковић7).

БЕГЕЈ: Тривуновић 6, Рапић 6, Мијатовић 6, Чубрило 6, Умићевић 6, Грбић 6, Вукоје 6, Николић 6, Дарабош 6 (Новковић 6), Обренић 6, Штрбац 6.

После два минута Мађаров је погодио мрежу иза голмана Тривуновића. После добре акције и центаршута Поповића, Урош Лукић је удвостручио предност. У наставку домаћи фудбалери наставили су са добром игром, а Поповић је поставио коначан резултат.

Б. Ст.

Напредак  - Младост  0:1  (0:0)

ЧЕСТЕРЕГ: Игралиште Напретка, гледалаца  500. Судија:  К . Ковач (Мокрин ). стрелац: Мишовић у 85. минуту. Жути картони: Татић (Напредак),  а Кљештан (Младост) .

НАПРЕДАК:  Магда 7, Митровић 7 (Грујић 7),  Ружић 7,  Богић 7, 5 (Мирчетић 7),  Вујиновић  6, Татић 7,  Пека 7 (Оташевић 7),  Станић 7,  Јевремов 8, 5, Ољача 7 , Чокулов 7.

МЛАДОСТ: Тодоровић 7, Точиловац 7 (Максимовић  7),  Лукић 7,5 ,  Лунц 7,  Старчевић 7, Целин  6 (Радисављевић 7),  Мишовић 8 ( Ковачевић  7),  Кљештан 7,  Петковић 7,  Ђукић 7 (Станковић 7),  Ергарац 7 (Ивановић 7) .

Напредак је нападао и стварао шансе, али лопта никако није хтела у мрежу. Гости из Омољице су  играли добро, чврто издржали све нападе и у финишу утакмице стигли до победе. Урош Мишовић је топовским ударцем са 18 метара савладао искусног Магду.

П. Станић

Јединство (БК) - Русанда 5:1 (4:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Јединства, гледалаца 150, судија: М. Божић (Панчево), стрелци: М. Шушњар у 13. и 21. Кујунџић у 15. Богдановић у 26. и Попов у 63. (аутогол) за Јединство, а Ковачевић у 51. минуту за Русанду.

ЈЕДИНСТВО: Кашлик (Савков),Тома (Стојисављевић 7), Кораћ 7, Кујунџић 8 (А. Шушњар 7), Шер 7,5 (Војновић), Јефтић 7, Богдановић 7,5 (Ковачевић), Туркуљ 7,5, М. Шушњар 8,5, Дучић 7,5, Бабић 7.

РУСАНДА: Матковић 6, Давидов 5,5, Шкондрић 5 (Ковачевић 7), Попов 6,5, Чешљаров 6 (Маринац), Оџин 5,5, Видић 6 (Шаргин), Јоксимовић 5,5, Трајковић 5 (Субић 5,5), Адамов 6 (Јанковић 5,5), Стеванов 6.

Карађорђевчани су улогу фаворита оправдали у размаку од 13. минута првог полувремена, кад су четири лопте завршиле иза леђа талентованог голмана Алексе Матковића.

Полет (Н) - Полет (И) 4:2 (3:1)

НАКОВО: Стадион “Барселона”, гледалаца 150,

судија: Д. Родеан (Зрењанин), стрелци: Кочиш у 2. и 29. Ђукић у 31. и Радловић у 88. за Полет (Н), а Санадер у 6. и Скокна у 53. минуту за Полет (И).

ПОЛЕТ (Н): Глишин 6, Надлачки 7, Детари 7, Будаи 7 (Буцало), Кочиш 8 (Радловић 7), Бабић 7,5, Лакић 7 (Драганов), Ђукић 8 (Вукобрат), Зорић 7, Кењало 8, Нешић 6,5 (Крнић).

ПОЛЕТ (И): Јан 6,5, Танасковић 6, Ратковић 6, Ђуричић 7, Басић 7, Јосимов 7, Марковић 6, Скокна 7, Ковачевић 6, Санадер 7 (Стаменковић 6), Младеновић 6,5.

Наковчани, који су после више година се обрели поново на војвођанском истоку показали су да ће ове јесени бити за све непремостива препрека на свом игралиштиу.

Резултати и табела:

Слобода (НК) - Будућност (СЦ), Пролетер (БК) - Јединство (В) 2:4, Напредак (Ч) - Младост (О) 0:1, БАК - Црвена звезда 0:2, Полет (Н) - Полет (И) 4:2, Борац (С) - Бегеј 3:0, Јединство (БК) - Русанда 5:1, Долово - Козара 2:0,  Слобода (НК) - Будућност (СЦ) синоћ.