VOJVOĐANSKA LIGA – ISTOK Prva pobeda Dolova

03.09.2024. 12:29 12:31
Izvor: Dnevnik.rs

U prvom meču pred svojim navijačima fudbaleri Dolova ostvarili su pobedu i pokazali da imaju tim za dobre rezultate.

Dolovo - Kozara 2:0 (1:0)

DOLOVO: Igralište Dolova, gledalaca 150, sudija: D. Stojanović (Zrenjanin), strelci: Gigović u 6. Pešterac u 84. minutu. Crveni karton: Obradović (Dolovo).

DOLOVO: Tomić 7, Gigović 7,5 (Cvetković), Đorđević 7, Karanfilovski 5, Pešterac 7,5, Savkov 7 (Lekić 7), Nedučić 7, Obradović 6, Ševo 7, Jaćimovski 7, Advigov 7 (Radović).

KOZARA: Ševo 6,5, Mirkonj 6, Knežević 6, Bajić 6, M. Bunić 6,5, Latinović 6 (B. Bunić 6), Labus 6, Penavski 6,5, Karanović 6 (Spahić 6), Zeljković 6.

B. St.

BAK - Crvena zvezda 0:2 (0:1)

BELA CRKVA: Stadion BAK-a, gledalaca 100, sudija: D. Živaljević (Pančevo), strelci: Kockar u 27. i Popeskov u 62. minutu.

BAK: Irović 6,5, Koci 6, Starović 6 (Anka David 6), Jožić 6,5, Marić 6 (Sekulović 6), Simić 6, Anđelić 6,5, Kračunjel 6,5, Milković 6, Motorov 6,5, D. Jungić 6 (Nedeljković 6).

CRVENA ZVEZDA: Mijatov 7, Latković 6,5 (Barbul 6,5), Reljić 7, Adamović 6,5, Kockar 7,5, Đorić 7, Popeskov 7,5, Čubrilo 7, Knežević 6,5 (Vojvodić 6,5), Čudanov 7, Kresoja 7.

Gosti iz Ruskog Sela zasluženo su osvojili tri boda posle bolje igre u kojoj su iskoristili svoje prilike. Kockar je uspeo da savlada golmana Irovića za vođstvo.

M. P.

Borac (S) - Begej 3:0 (2:0)

STARČEVO:  Igralište Borca, gledalaca 100, sudija: I. Stojadinov (Kikinda), strelci: Mađarov u 2. U. Lukić u 24. i Popović u 91. minutu.

BORAC:  Lapić 7, Delić 7 (Đukanović 7), Trajković 7,5, Mitić 7 (Rakonić 7), Milić 7 (Petković 7), Popović 7,5, U. Lukić 7,5, Mađarov 7,5 (Jovanović 7), Alamadine 7, Turkalj 7,5, S. Lukić 7 (Živković7).

BEGEJ: Trivunović 6, Rapić 6, Mijatović 6, Čubrilo 6, Umićević 6, Grbić 6, Vukoje 6, Nikolić 6, Daraboš 6 (Novković 6), Obrenić 6, Štrbac 6.

Posle dva minuta Mađarov je pogodio mrežu iza golmana Trivunovića. Posle dobre akcije i centaršuta Popovića, Uroš Lukić je udvostručio prednost. U nastavku domaći fudbaleri nastavili su sa dobrom igrom, a Popović je postavio konačan rezultat.

B. St.

Napredak  - Mladost  0:1  (0:0)

ČESTEREG: Igralište Napretka, gledalaca  500. Sudija:  K . Kovač (Mokrin ). strelac: Mišović u 85. minutu. Žuti kartoni: Tatić (Napredak),  a Klještan (Mladost) .

NAPREDAK:  Magda 7, Mitrović 7 (Grujić 7),  Ružić 7,  Bogić 7, 5 (Mirčetić 7),  Vujinović  6, Tatić 7,  Peka 7 (Otašević 7),  Stanić 7,  Jevremov 8, 5, Oljača 7 , Čokulov 7.

MLADOST: Todorović 7, Točilovac 7 (Maksimović  7),  Lukić 7,5 ,  Lunc 7,  Starčević 7, Celin  6 (Radisavljević 7),  Mišović 8 ( Kovačević  7),  Klještan 7,  Petković 7,  Đukić 7 (Stanković 7),  Ergarac 7 (Ivanović 7) .

Napredak je napadao i stvarao šanse, ali lopta nikako nije htela u mrežu. Gosti iz Omoljice su  igrali dobro, čvrto izdržali sve napade i u finišu utakmice stigli do pobede. Uroš Mišović je topovskim udarcem sa 18 metara savladao iskusnog Magdu.

P. Stanić

Jedinstvo (BK) - Rusanda 5:1 (4:0)

BANATSKO KARAĐORĐEVO: Igralište Jedinstva, gledalaca 150, sudija: M. Božić (Pančevo), strelci: M. Šušnjar u 13. i 21. Kujundžić u 15. Bogdanović u 26. i Popov u 63. (autogol) za Jedinstvo, a Kovačević u 51. minutu za Rusandu.

JEDINSTVO: Kašlik (Savkov),Toma (Stojisavljević 7), Korać 7, Kujundžić 8 (A. Šušnjar 7), Šer 7,5 (Vojnović), Jeftić 7, Bogdanović 7,5 (Kovačević), Turkulj 7,5, M. Šušnjar 8,5, Dučić 7,5, Babić 7.

RUSANDA: Matković 6, Davidov 5,5, Škondrić 5 (Kovačević 7), Popov 6,5, Češljarov 6 (Marinac), Odžin 5,5, Vidić 6 (Šargin), Joksimović 5,5, Trajković 5 (Subić 5,5), Adamov 6 (Janković 5,5), Stevanov 6.

Karađorđevčani su ulogu favorita opravdali u razmaku od 13. minuta prvog poluvremena, kad su četiri lopte završile iza leđa talentovanog golmana Alekse Matkovića.

Polet (N) - Polet (I) 4:2 (3:1)

NAKOVO: Stadion “Barselona”, gledalaca 150,

sudija: D. Rodean (Zrenjanin), strelci: Kočiš u 2. i 29. Đukić u 31. i Radlović u 88. za Polet (N), a Sanader u 6. i Skokna u 53. minutu za Polet (I).

POLET (N): Glišin 6, Nadlački 7, Detari 7, Budai 7 (Bucalo), Kočiš 8 (Radlović 7), Babić 7,5, Lakić 7 (Draganov), Đukić 8 (Vukobrat), Zorić 7, Kenjalo 8, Nešić 6,5 (Krnić).

POLET (I): Jan 6,5, Tanasković 6, Ratković 6, Đuričić 7, Basić 7, Josimov 7, Marković 6, Skokna 7, Kovačević 6, Sanader 7 (Stamenković 6), Mladenović 6,5.

Nakovčani, koji su posle više godina se obreli ponovo na vojvođanskom istoku pokazali su da će ove jeseni biti za sve nepremostiva prepreka na svom igralištiu.

Rezultati i tabela:

Sloboda (NK) - Budućnost (SC), Proleter (BK) - Jedinstvo (V) 2:4, Napredak (Č) - Mladost (O) 0:1, BAK - Crvena zvezda 0:2, Polet (N) - Polet (I) 4:2, Borac (S) - Begej 3:0, Jedinstvo (BK) - Rusanda 5:1, Dolovo - Kozara 2:0,  Sloboda (NK) - Budućnost (SC) sinoć.