ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА, ИСТОК Лидер заустављен

07.09.2021. 10:28 10:33
Извор: pixabay.com

Козара - Нафтагас 1:1 (1:1)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Игралиште Козаре, гледалаца око 300, судија: Цвитак (Панчево). Стрелци: Чуданов у 16. за Козару, а Миливојев у 45. минуту за Нафтагас. Жути картони: Чуданов (Козара) и Грбан, Дабић и Козловачки (Нафтагас).

КОЗАРА: М. Ђаковић 7,5, Лабус 7 (Д. Бјелановић 6,5), Кнежевић 6,5, Т. Бјелановић 7, Станаћев 8, Бунић 6,5 (Зечевић 7), Терзин 6,5 (Н. Ђаковић), Мисић 7, Петровић 7,5 (Детари), Јовандић 7, Чуданов 7.

НАФТАГАС: Мијатов 6, Петров 7, Грбић 7, Грбан 6,5, Дабић 6,5, Петров 7, Миливојев 7,5 (Панић 6), Красић 6,5, Самарџић 7,5, Видић 6 (Попов 7), Козловачки 6 (Милошевић 6).

Два сасвим различита полувремена у дуелу „фењерџије” и лидера. Након поклон гола у 16. минуту домаћин је до краја првог дела игре имао још две стопостотне прилике које Бојан Бунић није искористио.

У последњим тренуцима првог полувремена Миљан Миливојев је упутио први ударац ка голу домаћина и на ефектан начин погодио из слободњака са двадесетак метара. Лопта је погодила место где се спајају статива и пречка и одсела у мрежи домаћина.

У наставку су гости имали неколико правих прилика али Попов, Милошевић нису искористили нешто што је било теже промашити, мада се у неколико наврата истакао голман Милан Ђаковић.

П. Трнић

Црвена звезда - Младост 1:0 (1:0)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 250, судија: Мијатовић (Житиште), стрелац: Петровић у 20. минуту.  Црвени картон: Цвијановић (Црвена звезда).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Хајровић, Јовановић, Кнежевић, Јанков, Коцкар (Војводић), Цвијановић, Петровић, Кресоја (Д. Кресоја), Попеску (М. Узелац), Чубрило (Чуданов), Вокић.

МЛАДОСТ: Топић, Војновић, Јованов, Лазиница, Савков, Целин, Радисављев, Нешић, Павлов, Црномарковић, Бодловић (Митровић).

Рускоселци су играли са 0 играча цело друго полувреме, јер је судија искључио Цвијановића због два жута картона. Гол одлуке постигао је главом одлични Петровић у 20. минуту.

М. Рачић

Црвена звезда (ВС) - Омладинац ФАМ 0:1 (0:0)

ВОЈВОДА СТЕПА: Игралиште Црвене звезде , судија: Раковић (Вршац). Стрелац: Кондић у 57. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 6,5 (Јованић), Комненовић 6,5, Томас 6,5, Кубуровић 7, Ковачевић 7, Раденковић 6,5 (Неђић 6,5), Прошић 7, Секереш 6, Утржен 6, Кнежевић 6,5 (Брајић), Бичанин 6,5.

ОМЛАДИНАЦ: Матковић 7, Квргић 6,5, Тањга 7, Стошић 6,5, Тркуља 6 (Делић 6,5), Новковић 6,5 (Сремац), Бркић 6,5 (Мишић), Кубуровић 7, Кондић 7,5, Шемић 6,5 (Стојковић 6,5), Вукоје 6,5 (Јованов 7).

Ботошани су одиграли смело и са много самопуздања, а млади Данило Кондић донео је три бода. После напада по десном боку и центаршута, прихватио је лопту у срцу казненог простора и погодио угао.

С. Ж.

Јединство (БК) - Бегеј 3:1 (1:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Јединства, гледалаца 250. Судија: Б. Миливојев (Алибунар). Стрелци: Зекановић у 36. и 71. и Матић у 75. за Јединство, а Умићевић у 81. минуту за Бегеј.

ЈЕДИНСТВО (БК): Магда 7, Земунски 7,5, Кораћ 7, Радишић 7,5 (Бабић), Кујунџић 7 (Јефтенић), Вукоје 7 (Нинић), Зекановић 8, Татић 7,5, Ановић 7,5, Ђокић 7, Матић 8.

ОФК БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Кондић 6 (Понорац 6), Бајић 7, Ердељан 6,5, Хованец 6 (Лисица), Грбић 7, Мл. Новак 6 (Умићевић 7), Николић 6, Јевремов 6,5 (Рапаић), Косовић 6,5, Ма. Новак 6,5.

У 36. минуту, после дуплог паса, Матић је оставио петом лопту Зекановићу, који је, са ивице казненог простора, погодио - 1:0. Зекановић се реванширао, прошао је по левом крилу и центрирао, а Матић је захватио волеј и са десетак метара удвостручио предност.

После продора Ђорђа Кораћа у 71. минуту, Зекановић је прихватио лопту и снажним ударацем, погодио угао - 3:0. Резервиста гостију, Огњен Умићевић, у 81. минуту ублажио је пораз.

М. К.

Полет (И) - Војводина 0:0

ИДВОР: Игралиште  Полета, гледалаца 300. судија: Н. Домазетовски (Панчево).

ПОЛЕТ: Н. Радивојев 7, Рашић 7, Николајев 6,5 (Д. Аћимовић 7), Бартош 7, Костадиновић 7, Дивљачки 7 (А. Аћимовић), Митић 6,5, Голе 7, Дуњић 6,5 (Тома 7,5), Аврамовић 6,5 (Симоновић 6,5), Станић 6,5 (М. Радивојев 7).

ВОЈВОДИНА: Младеновић 7, Рудић 7, Богдановић 7, Јешић 7, Калајџија 7, Кнежевић 7, Попов 6,5, Живанов 7, Малбашки 7, Јованов 6,5 (Михајловић 7), Џајски 7,5.

У комшијском одмеравању снага гости из Перлеза су били конкретнији у првом делу и имали су покушаје, али без реализације. У наставку сусрета домаћини су имали већи посед лопте, више покушаја, међутим мреже су остале нетакнуте.

Б. Ст.

БАК - Јединство (Вл) 2:2 (1:1)

БЕЛА ЦРКВА: Игралиште БАК -а, гледалаца 200. Судија: Ковач (Мокрин). Стрелци: Анђелић у 45. Секуловић у 58. за БАК, а Вукајловић у 78. Богдановић у 81. минуту за Јединство.

БАК: Андрејић 7, Шинзар 6,5, Јожић 6,5 (Бекировски 6,5), Савић 7, Милковић 7, Јовановић 7,5, Васиљевић 6,5 (Мадић 6,5), Стајић 7, Михајловић 6,5 (Старовић 6,5), Анђелић 7,5, Секуловић 7,5.

ЈЕДИНСТВО (ВЛ): Доновић 7, Миошко 6,5, Текијашки 7, Пештерац 7,5, Ћирка 6,5 (Ранисављевић 6,5), Богдановић 7,5, Моторов 7,5, Живанов 6,5 (Савић 6,5), Станков 6,5, Јанковић 7, Панчевац 6,5 (Вукајловић 7).