VOJVOĐANSKA LIGA, ISTOK Lider zaustavljen

07.09.2021. 10:28 10:33
Izvor: pixabay.com

Kozara - Naftagas 1:1 (1:1)

BANATSKO VELIKO SELO: Igralište Kozare, gledalaca oko 300, sudija: Cvitak (Pančevo). Strelci: Čudanov u 16. za Kozaru, a Milivojev u 45. minutu za Naftagas. Žuti kartoni: Čudanov (Kozara) i Grban, Dabić i Kozlovački (Naftagas).

KOZARA: M. Đaković 7,5, Labus 7 (D. Bjelanović 6,5), Knežević 6,5, T. Bjelanović 7, Stanaćev 8, Bunić 6,5 (Zečević 7), Terzin 6,5 (N. Đaković), Misić 7, Petrović 7,5 (Detari), Jovandić 7, Čudanov 7.

NAFTAGAS: Mijatov 6, Petrov 7, Grbić 7, Grban 6,5, Dabić 6,5, Petrov 7, Milivojev 7,5 (Panić 6), Krasić 6,5, Samardžić 7,5, Vidić 6 (Popov 7), Kozlovački 6 (Milošević 6).

Dva sasvim različita poluvremena u duelu „fenjerdžije” i lidera. Nakon poklon gola u 16. minutu domaćin je do kraja prvog dela igre imao još dve stopostotne prilike koje Bojan Bunić nije iskoristio.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena Miljan Milivojev je uputio prvi udarac ka golu domaćina i na efektan način pogodio iz slobodnjaka sa dvadesetak metara. Lopta je pogodila mesto gde se spajaju stativa i prečka i odsela u mreži domaćina.

U nastavku su gosti imali nekoliko pravih prilika ali Popov, Milošević nisu iskoristili nešto što je bilo teže promašiti, mada se u nekoliko navrata istakao golman Milan Đaković.

P. Trnić

Crvena zvezda - Mladost 1:0 (1:0)

RUSKO SELO: Stadion Crvene zvezde, gledalaca 250, sudija: Mijatović (Žitište), strelac: Petrović u 20. minutu.  Crveni karton: Cvijanović (Crvena zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Hajrović, Jovanović, Knežević, Jankov, Kockar (Vojvodić), Cvijanović, Petrović, Kresoja (D. Kresoja), Popesku (M. Uzelac), Čubrilo (Čudanov), Vokić.

MLADOST: Topić, Vojnović, Jovanov, Lazinica, Savkov, Celin, Radisavljev, Nešić, Pavlov, Crnomarković, Bodlović (Mitrović).

Ruskoselci su igrali sa 0 igrača celo drugo poluvreme, jer je sudija isključio Cvijanovića zbog dva žuta kartona. Gol odluke postigao je glavom odlični Petrović u 20. minutu.

M. Račić

Crvena zvezda (VS) - Omladinac FAM 0:1 (0:0)

VOJVODA STEPA: Igralište Crvene zvezde , sudija: Raković (Vršac). Strelac: Kondić u 57. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Ćirković 6,5 (Jovanić), Komnenović 6,5, Tomas 6,5, Kuburović 7, Kovačević 7, Radenković 6,5 (Neđić 6,5), Prošić 7, Sekereš 6, Utržen 6, Knežević 6,5 (Brajić), Bičanin 6,5.

OMLADINAC: Matković 7, Kvrgić 6,5, Tanjga 7, Stošić 6,5, Trkulja 6 (Delić 6,5), Novković 6,5 (Sremac), Brkić 6,5 (Mišić), Kuburović 7, Kondić 7,5, Šemić 6,5 (Stojković 6,5), Vukoje 6,5 (Jovanov 7).

Botošani su odigrali smelo i sa mnogo samopuzdanja, a mladi Danilo Kondić doneo je tri boda. Posle napada po desnom boku i centaršuta, prihvatio je loptu u srcu kaznenog prostora i pogodio ugao.

S. Ž.

Jedinstvo (BK) - Begej 3:1 (1:0)

BANATSKO KARAĐORĐEVO: Igralište Jedinstva, gledalaca 250. Sudija: B. Milivojev (Alibunar). Strelci: Zekanović u 36. i 71. i Matić u 75. za Jedinstvo, a Umićević u 81. minutu za Begej.

JEDINSTVO (BK): Magda 7, Zemunski 7,5, Korać 7, Radišić 7,5 (Babić), Kujundžić 7 (Jeftenić), Vukoje 7 (Ninić), Zekanović 8, Tatić 7,5, Anović 7,5, Đokić 7, Matić 8.

OFK BEGEJ: Trivunović 7, Kondić 6 (Ponorac 6), Bajić 7, Erdeljan 6,5, Hovanec 6 (Lisica), Grbić 7, Ml. Novak 6 (Umićević 7), Nikolić 6, Jevremov 6,5 (Rapaić), Kosović 6,5, Ma. Novak 6,5.

U 36. minutu, posle duplog pasa, Matić je ostavio petom loptu Zekanoviću, koji je, sa ivice kaznenog prostora, pogodio - 1:0. Zekanović se revanširao, prošao je po levom krilu i centrirao, a Matić je zahvatio volej i sa desetak metara udvostručio prednost.

Posle prodora Đorđa Koraća u 71. minutu, Zekanović je prihvatio loptu i snažnim udaracem, pogodio ugao - 3:0. Rezervista gostiju, Ognjen Umićević, u 81. minutu ublažio je poraz.

M. K.

Polet (I) - Vojvodina 0:0

IDVOR: Igralište  Poleta, gledalaca 300. sudija: N. Domazetovski (Pančevo).

POLET: N. Radivojev 7, Rašić 7, Nikolajev 6,5 (D. Aćimović 7), Bartoš 7, Kostadinović 7, Divljački 7 (A. Aćimović), Mitić 6,5, Gole 7, Dunjić 6,5 (Toma 7,5), Avramović 6,5 (Simonović 6,5), Stanić 6,5 (M. Radivojev 7).

VOJVODINA: Mladenović 7, Rudić 7, Bogdanović 7, Ješić 7, Kalajdžija 7, Knežević 7, Popov 6,5, Živanov 7, Malbaški 7, Jovanov 6,5 (Mihajlović 7), Džajski 7,5.

U komšijskom odmeravanju snaga gosti iz Perleza su bili konkretniji u prvom delu i imali su pokušaje, ali bez realizacije. U nastavku susreta domaćini su imali veći posed lopte, više pokušaja, međutim mreže su ostale netaknute.

B. St.

BAK - Jedinstvo (Vl) 2:2 (1:1)

BELA CRKVA: Igralište BAK -a, gledalaca 200. Sudija: Kovač (Mokrin). Strelci: Anđelić u 45. Sekulović u 58. za BAK, a Vukajlović u 78. Bogdanović u 81. minutu za Jedinstvo.

BAK: Andrejić 7, Šinzar 6,5, Jožić 6,5 (Bekirovski 6,5), Savić 7, Milković 7, Jovanović 7,5, Vasiljević 6,5 (Madić 6,5), Stajić 7, Mihajlović 6,5 (Starović 6,5), Anđelić 7,5, Sekulović 7,5.

JEDINSTVO (VL): Donović 7, Mioško 6,5, Tekijaški 7, Pešterac 7,5, Ćirka 6,5 (Ranisavljević 6,5), Bogdanović 7,5, Motorov 7,5, Živanov 6,5 (Savić 6,5), Stankov 6,5, Janković 7, Pančevac 6,5 (Vukajlović 7).