Војвођанска лига – исток: Кораћ за славље

11.09.2018. 12:17 12:21
Извор: Детаљ с утакмице у Кикинди, фото: Приватна архива

Јединство (НБ) – Војводина (П) 1:0 (1:0)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца  200. Судија: Д. Јаћимовски (Качарево). Стрелац: Кораћ у 33. минуту (из једанаестерца). Жути картони: Лалић, Весков (Јединство). Црвени картони: М. Матић (Јединство), Јешић (Војводина).

ЈЕДИНСТВО (НБ): Весков 8, Петров 7, Њагрин 7,  Перуничић - (Лалић 7, Месарошки -), Виновић 7, Бабић 7, (М. Матић -) Н. Пецарски 7, Дражић 7, Дрљача 7, Марчић 7, Кораћ 8

ВОЈВОДИНА: Магда 7, Јешић 6, Шемић 6 (Кнежевић 6), Станојевић 6, Рудић 7, Калајџија 7, Минић 7 (Срданов-), Малбашки 7, Живанов 7, Влаучин 6, Џајски 7

Новобечејци су до друге победе дошли после тешке и исцрпљујуће борбе, против квалитетног састава из Перлеза. Свакако да је повреда, у 20. минуту, најбољег стрелца домаћих Николе Перуничића, утицала на игру домаћих, али су изабраници тренера Страхиње Васковића, после жестоке борбе, изашли као победници. Велике заслуге за то припадају расположрном голману Борису Вескову, који је са неколико сјајних интервенција сачувао минимално вођство.

Гол одлуке постигнут је у 33. минуту, из једанаестреца, пошто је после центаршута Исе Лалића лопта погодила у руку неког од гостујућих играча, а сигуран реализатор казненог ударца био је Стефан Кораћ.

Утисак је на крају покварило непотребно кошкање Матића и Јешића, који су зарадили искључење.

Ст. Давидовић

Кикинда - Младост (О) 1:1 (0:1)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 150, судија: Ћировић (Вршац). Стрелци: Красин у 93. за Кикинду, а Гиговић у 45. минуту за Младост. Жути картони: Каранфиловић и Антић (Младост). Црвени картон: Луковић (Младост).

КИКИНДА: Хајровић 7, М. Спахић 8, Кнежевић 7, Утржен 7, Илић 7, Кресоја 7, Красин 8, Црномарковић 7, Радак 7 (Бугарски 7), Кењало 7, Грујић 7.

МЛАДОСТ: Луковић 8, Николић 7 (Јовковић), Шљивић 7 (Антић 6), Јаковљевић 7, Гиговић 7, Ђукановић 7, Пештерац 6, Вукајловић 6 (Лукић), Додић 6, Каранвиловић 7, Терзић 6.

Фудбалери ОФК Кикинде колом у надокнади времена успели су да  изједначе и тако на крају освоје бод. Кикинђани су у првом полувремену имали шест-седам идеалних прилика, међутим стативе, пречке и одличне интервенције голмана гостију Стефана Луковића су их зауставили.

У 45. минуту хладан туш за домаће играче и навијаче јер су гости повели. Испред свог казненог простора оборен је домаћи играч Милан Кењало, а у наставку акције искусни Слободан Гиговић затресао је мрежу голмана домаћина Илије Хајровића.

У наставку Омољичани су одуговлачили игру, па је због тога на крају меч продужен на пет минута. У трећем минуту надокнаде Кењало је набацио лопту у казнени простор гостију из Омољице, одлично се снашао његов саиграч Андреј Красин и погодио мрежу.

М. С.

Козара - Јединство (БК) 2:0 (0:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца 200, судија: Јоцић (Книћанин). Стрелци: Чекић у 56. и Зељковић у 82. минуту (из пенала). Црвени картони: Грбан у 75. и Томић у 82. минуту (Јединство).

КОЗАРА: М. Ђаковић 7, И. Кнежевић 7 (Д. Кнежевић), Т. Бјелановић 7, М. Бунић 7, Рељић 7, Б. Бунић 7, Чекић 8 (Д. Бјелановић), Зељковић 8, Мисић 7, Петровић 7 (Јеличић), Н. Ђаковић 7.

ЈЕДИНСТВО: Томић 8, Грбан 6, Радишић 7, Живанов 6 (Бицок 6), Ђорић 6 (М. Бабић 6), Зекановић 7, Шаренац 6, Јаворина 6 (Ђукић 7), Ановић 6, Панић 6, В. Бабић 6.

Козара је остварила и трећу победу. Могли су домаћини врло рано да поведу, када је судија показао на белу тачку. Своју грешку голман Томић је исправио  и одбранио шут Тодора Бјелановића.

Ипак су се домаћи фудбалери радовали на почетком другог дела игре, када је Армадо Чекић постигао погодак. У 75. минуту гости су остали са 10 играча, због искључења Грбина. У 82. минуту поново је голман Томић у свом казненом простору оборио једног домаћег играча, зарадио други жути картон. То је искористио искусни Зељковић и постигао погодак са беле тачке.

М. С.

БегејСлобода 0:0

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 250, судија: Габоров (Зрењанин). Жути картони: Коцкар и Лолић (Слобода).

БЕГЕЈ: Тривуновић 8, Д. Мијатовић 7, Ј. Мијатовић 7, Кулић 8, Самарџић 8, Новак 7, Грбић 7, О. Умићевић 6 (од 61. Ћурчија) 7, Борић 7 (од 84. Свјетлица )-, Николић 7 и С. Умићевић 7.

СЛОБОДА: Ковач 8, Радивојац 7, О. Ћулибрк 7, Јовандић – (од 33. Лолић 7)-, С. Ћулибрк 8, Галић 6, Цвијановић 6,5, Гавриловић 6 (од65.Ђурђевић)-, Коцкар 7, Попов 6 (од 75. Мајкић -) и Поповић 6.

У веома квалитетној представи домаћи могу да жале за победом, јер су пропустили више изгледних прилика.

Гости су важили за фаворита, али се то на терену није приметило. Наиме, млади играчи Бегеја све време играли су борбено и пожртвовано те су и заслужили три бода. Имали су домаћи прилике, Кулић је у 5.минуту из слободног ударца гађао гол, а бек гостију Радивојац са гол линије избацио у поље. У  11.минуту  први стрелац домаћих Слободан Грбић није имао среће да постигне гол, када је са пет метара главом пребацио пречку. Имао је потом Грбић  зреле прилике у три наврата, али је голман гостију био на висини задатка.

Имали су и гости потом прилику преко Гавриловића, а онда у самом финишу домаћи су преко Новака пропустили шансу да забележе прву победу. После четвртог кола Житиштани су без победе, али и без пораза са четири узастопна ремија.

Д. Милићев

Будућност - Раднички 2:0 (0:0)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, гледалаца 200, судија: Радуловић (Елемир). Стрелци: Ђукић у 60. и Богић у 86. минуту (из пенала).

БУДУЋНОСТ: Марић 7, Васиљевић 7, Топић 7, Вукоје 7 (Прпа), Војводић 7, Јовандић 7, Ђукић 8, Кораћ 7, Богић 7, Стојчић 7 (Манојловић), Лаништанин (Ранитовић 8).

РАДНИЧКИ: Алавања 7, Живић 7 (Димић 7), Костић 6, Рађеновић 7, Маринковић 7, Дробњак 6 (Гавриловић), Бицуљевић 7, Симић 7, Игњатовић 6, Делиблаћанин 7, Ђорђевић 7.

Домаћин у првиом делу није искористио неколико прилика, али у наставку су постигли два гола. Нови члан екипе “из Ђуриног села” Небојша Ђукић је из слободног удараца са око 30 метара погодио мрежу. У самом финишу сусрета Ђукић је оборен у казненом простору, а судија Радуловић је показао на белу тачку. Сигуран реализатор био је Богић.

М. С.

Крајина - Пролтер 2:1, БАК - ЖАК 0:1, Слога - Раднички (С) 2:3, Козара - Јединство (БК) 2:0, Јединство (НБ) - Војводина 1:0, Бегеј - Слобода 0:0, Будућност - Раднички (К) 2:0, Кикинда - Младост (О) 1:1.

1. Раднички (С)                4      3      1      0        11:4  10

2. Козара                          4      3      1      0      9:5    10

3. Будућност                     4      3      0      1      9:4    9

4. ЖАК                               4      3      0      1      9:5    9

5. Младост (О)                  4      2      2      0      4:2    8

6. Слобода                        4      2      1      1      8:3    7

7. Јединст.(НБ)                 4      2      0      2      10:3  6

8. Војводина                     4      2      0      2      6:4    6