Vojvođanska liga – istok: Korać za slavlje

11.09.2018. 12:17 12:21
Izvor: Detalj s utakmice u Kikindi, foto: Privatna arhiva

Jedinstvo (NB) – Vojvodina (P) 1:0 (1:0)

NOVI BEČEJ: Stadion kraj Tise, gledalaca  200. Sudija: D. Jaćimovski (Kačarevo). Strelac: Korać u 33. minutu (iz jedanaesterca). Žuti kartoni: Lalić, Veskov (Jedinstvo). Crveni kartoni: M. Matić (Jedinstvo), Ješić (Vojvodina).

JEDINSTVO (NB): Veskov 8, Petrov 7, Njagrin 7,  Peruničić - (Lalić 7, Mesaroški -), Vinović 7, Babić 7, (M. Matić -) N. Pecarski 7, Dražić 7, Drljača 7, Marčić 7, Korać 8

VOJVODINA: Magda 7, Ješić 6, Šemić 6 (Knežević 6), Stanojević 6, Rudić 7, Kalajdžija 7, Minić 7 (Srdanov-), Malbaški 7, Živanov 7, Vlaučin 6, Džajski 7

Novobečejci su do druge pobede došli posle teške i iscrpljujuće borbe, protiv kvalitetnog sastava iz Perleza. Svakako da je povreda, u 20. minutu, najboljeg strelca domaćih Nikole Peruničića, uticala na igru domaćih, ali su izabranici trenera Strahinje Vaskovića, posle žestoke borbe, izašli kao pobednici. Velike zasluge za to pripadaju raspoložrnom golmanu Borisu Veskovu, koji je sa nekoliko sjajnih intervencija sačuvao minimalno vođstvo.

Gol odluke postignut je u 33. minutu, iz jedanaestreca, pošto je posle centaršuta Ise Lalića lopta pogodila u ruku nekog od gostujućih igrača, a siguran realizator kaznenog udarca bio je Stefan Korać.

Utisak je na kraju pokvarilo nepotrebno koškanje Matića i Ješića, koji su zaradili isključenje.

St. Davidović

Kikinda - Mladost (O) 1:1 (0:1)

KIKINDA: Gradski stadion, gledalaca 150, sudija: Ćirović (Vršac). Strelci: Krasin u 93. za Kikindu, a Gigović u 45. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Karanfilović i Antić (Mladost). Crveni karton: Luković (Mladost).

KIKINDA: Hajrović 7, M. Spahić 8, Knežević 7, Utržen 7, Ilić 7, Kresoja 7, Krasin 8, Crnomarković 7, Radak 7 (Bugarski 7), Kenjalo 7, Grujić 7.

MLADOST: Luković 8, Nikolić 7 (Jovković), Šljivić 7 (Antić 6), Jakovljević 7, Gigović 7, Đukanović 7, Pešterac 6, Vukajlović 6 (Lukić), Dodić 6, Karanvilović 7, Terzić 6.

Fudbaleri OFK Kikinde kolom u nadoknadi vremena uspeli su da  izjednače i tako na kraju osvoje bod. Kikinđani su u prvom poluvremenu imali šest-sedam idealnih prilika, međutim stative, prečke i odlične intervencije golmana gostiju Stefana Lukovića su ih zaustavili.

U 45. minutu hladan tuš za domaće igrače i navijače jer su gosti poveli. Ispred svog kaznenog prostora oboren je domaći igrač Milan Kenjalo, a u nastavku akcije iskusni Slobodan Gigović zatresao je mrežu golmana domaćina Ilije Hajrovića.

U nastavku Omoljičani su odugovlačili igru, pa je zbog toga na kraju meč produžen na pet minuta. U trećem minutu nadoknade Kenjalo je nabacio loptu u kazneni prostor gostiju iz Omoljice, odlično se snašao njegov saigrač Andrej Krasin i pogodio mrežu.

M. S.

Kozara - Jedinstvo (BK) 2:0 (0:0)

BANATSKO VELIKO SELO: Stadion Kozare, gledalaca 200, sudija: Jocić (Knićanin). Strelci: Čekić u 56. i Zeljković u 82. minutu (iz penala). Crveni kartoni: Grban u 75. i Tomić u 82. minutu (Jedinstvo).

KOZARA: M. Đaković 7, I. Knežević 7 (D. Knežević), T. Bjelanović 7, M. Bunić 7, Reljić 7, B. Bunić 7, Čekić 8 (D. Bjelanović), Zeljković 8, Misić 7, Petrović 7 (Jeličić), N. Đaković 7.

JEDINSTVO: Tomić 8, Grban 6, Radišić 7, Živanov 6 (Bicok 6), Đorić 6 (M. Babić 6), Zekanović 7, Šarenac 6, Javorina 6 (Đukić 7), Anović 6, Panić 6, V. Babić 6.

Kozara je ostvarila i treću pobedu. Mogli su domaćini vrlo rano da povedu, kada je sudija pokazao na belu tačku. Svoju grešku golman Tomić je ispravio  i odbranio šut Todora Bjelanovića.

Ipak su se domaći fudbaleri radovali na početkom drugog dela igre, kada je Armado Čekić postigao pogodak. U 75. minutu gosti su ostali sa 10 igrača, zbog isključenja Grbina. U 82. minutu ponovo je golman Tomić u svom kaznenom prostoru oborio jednog domaćeg igrača, zaradio drugi žuti karton. To je iskoristio iskusni Zeljković i postigao pogodak sa bele tačke.

M. S.

BegejSloboda 0:0

ŽITIŠTE: Igralište Begeja, gledalaca 250, sudija: Gaborov (Zrenjanin). Žuti kartoni: Kockar i Lolić (Sloboda).

BEGEJ: Trivunović 8, D. Mijatović 7, J. Mijatović 7, Kulić 8, Samardžić 8, Novak 7, Grbić 7, O. Umićević 6 (od 61. Ćurčija) 7, Borić 7 (od 84. Svjetlica )-, Nikolić 7 i S. Umićević 7.

SLOBODA: Kovač 8, Radivojac 7, O. Ćulibrk 7, Jovandić – (od 33. Lolić 7)-, S. Ćulibrk 8, Galić 6, Cvijanović 6,5, Gavrilović 6 (od65.Đurđević)-, Kockar 7, Popov 6 (od 75. Majkić -) i Popović 6.

U veoma kvalitetnoj predstavi domaći mogu da žale za pobedom, jer su propustili više izglednih prilika.

Gosti su važili za favorita, ali se to na terenu nije primetilo. Naime, mladi igrači Begeja sve vreme igrali su borbeno i požrtvovano te su i zaslužili tri boda. Imali su domaći prilike, Kulić je u 5.minutu iz slobodnog udarca gađao gol, a bek gostiju Radivojac sa gol linije izbacio u polje. U  11.minutu  prvi strelac domaćih Slobodan Grbić nije imao sreće da postigne gol, kada je sa pet metara glavom prebacio prečku. Imao je potom Grbić  zrele prilike u tri navrata, ali je golman gostiju bio na visini zadatka.

Imali su i gosti potom priliku preko Gavrilovića, a onda u samom finišu domaći su preko Novaka propustili šansu da zabeleže prvu pobedu. Posle četvrtog kola Žitištani su bez pobede, ali i bez poraza sa četiri uzastopna remija.

D. Milićev

Budućnost - Radnički 2:0 (0:0)

SRPSKA CRNJA: Stadion Budućnosti, gledalaca 200, sudija: Radulović (Elemir). Strelci: Đukić u 60. i Bogić u 86. minutu (iz penala).

BUDUĆNOST: Marić 7, Vasiljević 7, Topić 7, Vukoje 7 (Prpa), Vojvodić 7, Jovandić 7, Đukić 8, Korać 7, Bogić 7, Stojčić 7 (Manojlović), Laništanin (Ranitović 8).

RADNIČKI: Alavanja 7, Živić 7 (Dimić 7), Kostić 6, Rađenović 7, Marinković 7, Drobnjak 6 (Gavrilović), Biculjević 7, Simić 7, Ignjatović 6, Deliblaćanin 7, Đorđević 7.

Domaćin u prviom delu nije iskoristio nekoliko prilika, ali u nastavku su postigli dva gola. Novi član ekipe “iz Đurinog sela” Nebojša Đukić je iz slobodnog udaraca sa oko 30 metara pogodio mrežu. U samom finišu susreta Đukić je oboren u kaznenom prostoru, a sudija Radulović je pokazao na belu tačku. Siguran realizator bio je Bogić.

M. S.

Krajina - Prolter 2:1, BAK - ŽAK 0:1, Sloga - Radnički (S) 2:3, Kozara - Jedinstvo (BK) 2:0, Jedinstvo (NB) - Vojvodina 1:0, Begej - Sloboda 0:0, Budućnost - Radnički (K) 2:0, Kikinda - Mladost (O) 1:1.

1. Radnički (S)                4      3      1      0        11:4  10

2. Kozara                          4      3      1      0      9:5    10

3. Budućnost                     4      3      0      1      9:4    9

4. ŽAK                               4      3      0      1      9:5    9

5. Mladost (O)                  4      2      2      0      4:2    8

6. Sloboda                        4      2      1      1      8:3    7

7. Jedinst.(NB)                 4      2      0      2      10:3  6

8. Vojvodina                     4      2      0      2      6:4    6