Војвођанска лига – Исток: Великоселци славили пред 1.000 гледалаца

28.08.2018. 09:37 09:40
Извор: Детаљ с утакмице Козара - Слобода, фото: Приватна архива

​​​​​​​Козара - Слобода 3:2 (1:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца око 1000, судија: Радуловић (Елемир), стрелци: Рељић у 42. Мишић у 90. и Јеличић у 92. за Козару, а Гавриловић у 48. и Галић у 71. минуту за Слободу. Жути картони: И. Кнежевић, Т. Бјелановић, М. Бунић, Д. Кнежевић, Атлагић, Ђаковић (Козара), Цвијановић, Јовандић, Галић, Лолић (Слобода).

КОЗАРА: Атлагић 7, И. Кнежевић 7, Д. Кнежевић 7 (Јеличић 8), Т. Бјелановић 7, М. Бунић 7, Рељић 8, Б. Бунић 7, Чекић 7 (Зељковић 7), Мисић 8, Петровић 7, Ђаковић 7 (Д. Бјелановић).

СЛОБОДА: Ковач 7, Радивојац 7, О. Ћулибрк 7, Јовандић 7, С. Ћулибрк, Галић 8, Цвијановић 7, Гавриловић 8, Коцкар 7 (Лолић), Попов 7, Ђ. Поповић 7.

Фудбалери Козаре у самом финишу комшијског дербија против Слободе из Нових Козараца успели су пораз да претворе у победу. Дерби је оправдао очекивања играло се отворено, истина мало оштрије, а око 1000 навијача аплаузима је награђивала потезе својих љубимаца. Домаћин је повео непуна пре три минутута пре краја првог дела, а стрелац је био Дејан Рељић.

У наставку гостујући тим је преузео теренску иницијативу и након три минута лепим поготком Неђе Гавриловића успео је да изјдначи. Мало касније Козарчани су и повели. У самом финишу драма. Козара је за само два минута преокренула меч. После корнера, лопту је голман Ковач кратко одбио, Милан Мишић пласирао у мрежу, а потом у другом минуту надокнаде резервиста Јеличић постигао је победоносни погодак за Великоселце.

М. Секулић

Будућност - Кикинда 5:2 (4:0)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, гледалаца око 200, судија: Домазетовски (Панчево). Стрелци: Стојковић у 1. Кораћ у 10. и 65. (из пенала) Лаништанин у 30. и 45. за Будућност, а Спахић у 70. (из пенала) и Красин у 82. минуту за Кикинду.

БУДУЋНОСТ: Марић 7, Васиљевић 8, Тошић 8, Стојковић 8, Вукоје 7, Војводић 7, Јовандић 7, Кораћ 8, Богић 8 (Аранитовић 8), Стојчић 7 (Прпа 8), Лаништанин 8 (Ђукић 8).

КИКИНДА: М. Вукобрат 6, Зорић 6 (Кукић 6), Спахић 7, Кнежевић 6, Илић 7, Утржан 6, Радак 6 (Станковић), Красин 7, Бабић 7, Грујић 6, Кењало 7.

Црњани су под вођством новог тренера Слободана Живкова забележили и другу узастопну победу. Само што је почео меч Будућност је повела лепим погодком Стојковића који је искористо набачену лопту. Кораћ је у 10. минуту постигао свој први погодак. До краја првог дела Црњани су постигли још три гола. У 65. минуту Кораћ је повисио резултат,а у финишу када су се домаћи опустили Кикинђани су два пута погодили мрежу.

М. С.

БегејМладост (О) 0:0

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 230. Судија: Бибин (Зрењанин). Жути картони: Николић (Бегеј), Додић (Младост).

БЕГЕЈ: Тривуновић 8, Д. Мијатовић 7, Ј. Мијатовић 7, Прошић 8, Новак 8, Грбић 7 (од 88. Свјетлица -), О. Умићевић 7, Ћурчија 7 (од 79. Вучуревић -), Николић 7, Живковић 7 и С. Умићевић 7.

МЛАДОСТ:  Луковић 7, Јовковић 7 (од 80. Антић -), Јаковљевић 7, Гиговић 7, Ђукановић 7 (од 88. Лазиница -), Пештерац 7, Додић 7, Терзић 7, Катанфиловски 7, Тошић 7 и Петровић 7.

Најмлађа екипа у Војвођанској лиги екипа Бегеја заслужила је у веома доброј и борбеној утакмици реми. Момци тренера Милана Будисављевића нису поклекли пред искуснијим гостима који су важили за фаворите.  Домаћи су преко Страхиње Умићевића имали пречку у 18.минуту, а потом је Ћурчија са 25 метара страховитим шутем приморао голмана гостију да се испружи колико је дугачак и да лопту скрене поново на пречку.

У наставку и гости су преко Тошића имали пречку, а онда је Гиговићев шут из изгледне прилике изванредном интервенцијом мрежу спасао Тривуновић.

Д. Милићев

БАКЈединство (БК)  1:1 (1:0)

БЕЛА ЦРКВА: Стадион: БАК, гледалаца: 250. Судија: Габоров (Зрењанин). Стрелци: Милковић у 14 за БАК, аЗекановић у 56 минуту за Јединство.

БАК: Илкић 7, Батори 7, Шинзар 7, Југа 7, Митревски 7, Јовановић 6 (Бобић 6), Јарковачки 7, Милковић 8, Костић 7, Милановић 6, Анђелић 7.

ЈЕДИНСТВО (БК): Томић 7, Дапчевић 7, Бицок 7, Радишић 7, Живанов 6, Зекановић 7, Шаренац 7, Јаворина 6 (М. Бабић 6), Ановић 7, Грујић 6 (Иванчевић 6), Бабић 7.

После лепе акције Милковић ја са неких шеснаест метара лобовао голмана Томића и свој тим довео у вођство. До одмора домаћи фудбалери имали су прилике, али су Милановић и Костић погодили пречку и нису успели да затресу мрежу гостију из Банатског Карађорђева.

У другом полувремену домаћи фудбалери настављају са добром игром, али су гости успели да изједначе голом Зекановића. У 75 минуту после прекршаја над Јарковачким и два минута касније када је гостујући играч играо руком у свом шеснаестерцу судијска пиштаљка се није огласила.

Б. Стојковски

Јединство (НБ) – Раднички (К) 8:0 (5:0)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца 200. Судија: Попов (Зрењанин). Стрелци: Перуничић у 8 (из једанаестерца), 15, 40, 52. и 88, а Виновић у 25, 43. и 86. минуту. Жути картони: Н. Пецарски (Јединство), Рађеновић, Игњатовић (Раднички).

ЈЕДИНСТВО (НБ):  Весков -, Петров 9, Њагрин 9, Лалић 8 (Ћулум 8), Перуничић 9, Виновић 9, Н. Пецарски 8, Дражић 8 (Месарошки 8), Дрљача 9, Марчић 8, Кораћ 8 (Еремић -)

РАДНИЧКИ (К): Алавања 5, Дробњак 5, Дивнић 5, Стојчић 5 (Миленковић -), Рађеновић 5, Ђорђевић 5 (Живић -), Бицуљевић 5, Симић 5 (Раденковић -), Игњатовић 5, Рајић 5, Делиблаћанин 5

Ни најстарији љубитељи фудбала у граду крај Тисе не сећају се овако добре и ефикасне игре својих фудбалера, какву су приказали у првих 45 минута. Само захваљујући голману Алавањи гости могу да захвале што нису изгубили двоцифреним резултатом. Главни актери ове, слободно можемо рећи фудбаласке рапсодије, били су Александар Петров са четири асистенције, неухватљиви и непредвидиви Ненад Виновић и наравно петоструки стрелац Никола Перуничић.

Свакако да су и остали изабраници тренера Страхиње Васковића дали пуни допринос овом убедљивом тријумфу, док ће гости из Ковина дуго памтити како су се провели на Великогоспојинским данима у Новом Бечеју.

Ст. Давидовић

Пролетер - Раднички 1:3 (0:2)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Стадион Пролетера, гледалаца 150, судија Милошевић (Банатски Брестовац), стрелци: Ракић у 77. за Пролетер, а Огњеновић у 43, Милошевић у 43. у 90. минуту. Жути картон: Огњеновић, Радуловић ( Раднички), црвени картон Младеновић (Пролетер).

ПРОЛЕТЕР: Живановић 7, Р. Јевтић 6,5 ( Цветковић) , Томић 6,5, С. Јевтић 7, Василић (Стефановић),Петковић 6, Ракић 7,5, Настановић  6,5, Прокић 6, Младеновић 7, Лукић 6,5.

РАДНИЧКИ: Сучу 7, Живојиновић 7, Кукољ 8, Огњеновић 8, Стојаковић 7 (Козић), Зоретић 7, Томин 7, Радуловић 7,  Чонтош 7 (Росић), Милош 7 ( Поповић), Милошевић 8.

Од 22. минута, када је Младеновић искључен из игре због наводног ударања противничког играча Огњеновића, било је јасно да су домаћи осуђени да се бране и изгубе. Гости су завршници првог дали два, а на крају још један погодак. Карловачки голгетер Урош Ракић је поготком из слободног ударца улио наду домаћинима,  али то је било узалуд.

Р. Јовановић

Крајина - ЖАК 1:3 (1:2)

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, гледалаца око 200, судија: Јакимовић (Качарево). Стрелци: Каврић у 2. за Крајину, а Ћирић у 25. и 77. Вокић у 43. минуту за ЖАК. Жути картони: Јухас и Ковачевић (Крајина), а Исток, Фучак, Јанков и Крнић (ЖАК).

КРАЈИНА: Јевремов 6, Грмуша 6 (Косановић 6), Јухас 6, Ковачевић 7, Ољача 6 (Мирчетић 7), Вучковић 6, Цаврић 7, Стојић 6, Иванчевић 7, Вукоје 6, Алексић 7.

ЖАК: Гајинов 9, Ми. Зечевић 7, Јанков 7 (Крнић), Пашић 8 (Месарош), Ћирић 8, Ма. Зечевић 7, Радловић 7, В. Китановић 8, Ратко 7 (Д. Фучак), И. Фучак 7.

Већ на почетку сусрета Давор Цаврић је довео Крајишнике у вођство. Међутим, гости из Кикинде се нису предавали и Борис Ћирић нови члан кикиндских железничара успео је лепим погодком да изједначи. У 43. минуту после неуспеле офсајд замке Душко Вокић је главом из непосредне близине погоди мрежу.

Наставак игре донео је теренску надмоћност домаћина коју су стварали многобројне прилике али им је голман гостијуГајинов бранио сјајно. У 77. минуту поново хладан туш за навијаче и домаће играче, јер је Борис Ћирић искористио контра напад и постигао свој други погодак у овом сусрету.

М. С.

Крајина - ЖАК 1:3, Пролетер - Раднички (С) 1:3, БАК - Јединство (БК) 1:1, Слога - Војводина 2:5, Козара - Слобода 3:2, Јединство (НБ) - Раднички (К) 8:0, Бегеј - Младост (О) 0:0, Будућност - Кикинда 5:2.

1. Раднички (С)       2      2      0      0      7:1    6

2. Будућност           2      2      0      0      7:3    6

3. Војводина           2      2      0      0      6:2    6

4. Једин. (БК)         2      1      1      0      4:1    4

5. Козара                2      1      1      0      6:5    4

6. Младост (О)       2      1      1      0      2:1    4

7. Једин. (НБ)         2      1      0      1      9:2    3

8. Слобода              2      1      0      1      7:3    3