Војвођанска лига – Исток: Чекић зауставио Перлежане

26.03.2019. 10:44 10:48
Извор: Екипа Козаре из Банатског Великог Села, фото: Приватна архива

​​​​​​​Козара - Војводина (П) 1:0 (1:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца 700, судија: Петровић (Вршац). Стрелац: Чекић у 5. минуту. Жути картони: М. Зечевић, Т. Бјелановић, Ма. Зечевић, И. Кнежевић, Вељковић, М. Ђаковић (Козара), а Шемић, Станојевић, Ранков (Војводина).

КОЗАРА: М. Ђаковић 7, Ми. Зечевић 8, И. Кнежевић 7, Т. Бјелановић 7, Чекић 8, Зељковић 7, Мисић 7 (Мирчета), Д. Бјелановић 7 (Рељић 7), Ма. Зечевић 7, Лисица 7 (А. Петровић 7).

ВОЈВОДИНА: Магда 8, Шемић 7, Рудић 7, Јешић 7, Станојевић 6, Кнежевић 6 (Дачај), Минић 7, Јевтић 6 (Ранков), Живанов 7, Лаучин 6, Џајски 7.

Дерби меч у Банатском Великом Селу одигран је у правој фудбалској атмосфери. Домаћин је већ у 5. минуту имао прилику да поведе али је голман гостију Магда био на висини задатка и у тој намери осујетио најбољег стрелца домаћина Милана Мисића. Минут касније Великоселци су повели.  Набачане је лопта у казнени простор гостију, а најспретнији је био Армадо Чекић и сјајним ударцем са ивице шеснаестерца погодио мрежу. У првом делу истакао се голман гостију Магда.

У другом полувремену забележили смо неколико прилика које нису домаћини претворили у гол. Најсјајнија је била 10 минута пре краја, када је  Дејан Рељић из идеалне позиције потпуно сам са 8 метара промашио циљ.

М. С.

БегејРаднички (К) 3:1 (2:0)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 250. Судија:Радуловић (Ковин). Стрелци: Зорић у 17. Тројановић у 45. и О. Умићевић у 60. за Бегеј, а Голубовић у 75. минуту за Раднички. Жути картон: Дробњак (Раднички).

БЕГЕЈ: Тривуновић -, Д. Мијатовић 7, Ј. Мијатовић 7, Самарџић 7, Баришић 7, С. Умићевић 7, Зорић 7, (од 59. О. Умићевић 7), Новак 8 (од 80. Ристић) -, Шћепановић 8, Тројановић 8 (од 65. Марић) 7, Грбић 8.

РАДНИЧКИ: Алавања 6, Стаменовић 6 (од 53. Ђорђевић) 6, Рађеновић 6, Дробњак 6, Маринковић 7, Дивнић 6, Бицуљевић 7, Симић 6 (од 67. Костић) 6, Драгић 6 (од 59. Шарановић) 6, Пејић 7 и Голубовић 7.

Житиштани играју добро овог пролећа , па су остварили и трећу узастопну победу уз стопостотни учинак. Међутим, од свега највише радује добра и квалитетна представа. Постигли су играчи Бегеја три лепа поготка преко Зорића, Тројановића и О. Умићевића.У 17. минуту Зорић је искористио неспоразум у одбрани гостију за вођство домаћих.

У последњим тренуцима првог дела Тројановић је главом послао лопту у мрежу глмана Алавање. Занимљиво је да је тек што је ушао у игру Огњен Умићевић први контакт с лоптом претворио у погодак. Могли су домаћи и до убедљивије победе, јер су Грбић у 21.и Д. Мијатовић у 25, погодили пречке, а Новак у 48. стативу. После једне грешке гости су ублажили пораз, а да до тада ниједном нису угрозили гол Тривуновића.

Д. Милићев

Будућност (СЦ) - Младост (О) 0:2 (0:1)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, гледалаца око 100, судија: Бибин (Зрењанин). Стрелци: Лазиница у 23. и Ђукановић у 89. минуту.

БУДУЋНОСТ: Марић 6, Васиљевић 7, Перин 6, Аранитовић 7, Вукоје 6, З. Спахић 6, Јовандић 7, Ђукић 7, Прпа 6 (Зоретић), Стојчић 6 (Манојловић 7), Крџалин 7.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Живановић 6, Челин 7, Лазиница 7, Савков 7, Ђукановић 8, Пештерац 7, Додић 7, Каранфиловић 7, Топић 7, Лукић 6 (Антић 7).

Будућност је на првој премијери пред својим навијачима остварила и трећи пораз и то против екипе Младости из Омољице. Гости су повели лепим погодком Лазинице у 23. минуту и са овим резултатом се отишло на одмор. Сва настојања екипе домаћег тренера Слободана Живкова да се поравна резултат остала су без успеха.

У самом финишу сусрета гости су постигли преко Ђукановића и други гол и тако са собом понели три велика бода.

М. С.

Јединство (НБ) – Слобода 0:0

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца: 300. Судија: Бунчић (Панчево). Жути картони: Петров, Њагрин (Јединство).

ЈЕДИНСТВО (НБ): Весков 7, Петров 6, Њагрин 7,  М. Матић 7, Перуничић 7, Бабић 7, (Врањеш -), Дражић 6,  Дрљача 7, Перендић 7 (Лалић - ), Ћулум 6, Кнежевић 6.

СЛОБОДА: Ковач 7, Штеванов 6, Јовановић 7, Ћулибрк 6, Галић 6 (Ловрић -), Цвијановић 6, Спахић 7, Гавриловић 6, Коцкар 6 (Мајкић 6), Попов 7, Војводић 6.

Мреже су мировале крај Тисе, пошто су оба ривала имали исту жељу, да сачувају сопствени гол. У таквој позиционој игри, домаћи могу да жале за пропуштеним приликама које су имали Бабић, Перуничић и Њагрин, док је за госте зицер промашио Спахић.

Остаће дилема да ли су домаћи оштећени у 86. минуту, када је у казненом простору, после корнера гостујућег играча лопта погодила у руку, међутим судија Немања Бунчић је само одмахнуо руком, па су се оба ривала морала задовољити једним бодом.

Ст. Давидовић

БАКРаднички (С)  1:0 (0:0)

БЕЛА ЦРКВА: Стадион: БАК, гледалаца: 200. Судија: Милошевић (Банатски Брестовац). Стрелац: Симић у 51. минуту. Црвени картон: Загорац (Раднички).

БАК: Милојевић 7, Петковић 6,5, (Јовановић -)  Шинзар 7,  Југа 7, Митревски 7, Милковић 7, Ђуркин 6,5 (Јарковачки 6,5), Батори 7, Симић 7 (Деспотовић -), Вељковић 7,5, Анђелић 7.

РАДНИЧКИ: Загорац -, Мирков 6, Лојпур 6, Н.Маговчевић 6 (Козић -), Огњеновић 6,5, Ковачевић 6,5, Станић 6 (Росић -), Милош 6,5, Радуловић 6,5, Унгур – (Суч 6,5), М.Маговчевић 6,5.

Домаћи фудбалери били су бољи ривал током целог сусрета и на крају славили пред својим навијачима и освојили вредна три бода. Гости из Сутјеске остали су у 26 минуту са десеторицом на терену када је голман Загорац ван шеснаестерца срушио Вељковића који је био у изгледној прилици.

Домаћи фудбалери имали су инцијативу и прилике пред голом гостију, а гол одлуке после шест минута игре у другом полувремену постигао је Симић.

Б. Ст.

Крајина - Кикинда 1:0 (1:0)

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, гледалаца око 200, судија: Јачимовски (Качарево). Стрелац: Вукоје у 25. минуту. Црвени картон: Т. Важић (два жута) (ОФК Кикинда 1909).

КРАЈИНА: Ђ. Родић 8, Зорић 7 (Грубор 7), Кукољ 7, Грмуша 7, Ковачевић 8, Јухас 7, Милошевић 8, П. Вукоје 8, Богић 7, Живојиновић 7, Мирчетић 7 (Б. Вучковић 7).

КИКИНДА: М. Вукобрат 7, Т. Важић 6, Нешић 6 (Киурски), Кнежевић 6, Утржен 6, Кресоја 7, Красин 7, Рељић 7 (В. Китановић), Стоисављевић 6 (Г. Грујић 6), Црномарковић 7, Кењало 7.

Домаћи тим Крајине постигао је и другу узастопну победу овог пролећа пред својим навијачима, пошто је са 1:0 савладао гостујући тим.  Заслуге за победу припала Петру Вукоји који је у 25. минуту са неких 16 метара, након изведеног корнера погодио мрежу гостујућег голмана Марка Вукобрата.

Део меча Кикинђани су одиграли без искљученог Важића, који је упарио жуте картоне.

М. С.

Слога - Јединство (БК) 2:1 (0:1)

ПЛАНДИШТЕ: Стадион Слоге, гледалаца око 100, судија: Попов (Зрењанин). Стрелци: Лазаревић у 55. и Спремо у 75. за Слогу, а Радишић у 29. минуту за Јединство.

СЛОГА: Стевановић 7, Тачевски 7, Борић 7 (Спасовски 7), Прица 7, Недимовић 7 (Коруга), Селаковић 8, Црногорац 7, Лазаревић 8, Спремо 8, Стефановски 7, Радић 7.

ЈЕДИНСТВО: Медић 7, Грбан 7, Мартиновић 7 (Зекановић 7), Радишић 8, Ружић 7, Живанов 7 (М. Кнежевић 7), Ђорић 7, Кораћ 7, Јаворина 6, Р. Кнежевић 6, Иванчевић 6.

М. С.

Крајина - Кикинда 1:0, Будућност - Младост (О) 0:2, Бегеј - Раднички (К) 3:1, Јединство (НБ) - Слобода 0:0, Козара - Војводина 1:0, Слога - Јединство (БК) 2:1, БАК - Раднички (С) 1:0, Пролетер - ЖАК 4:0.

1. Козара            18     13     3      2      29:9  42

2. Слобода         18     11     6      1      34:8  39

3. Војводина       18     12     2      4      40:12        38

4. Јединст. (БК)  18     9      4      5      41:26        31

5. Јединст. (НБ)  18     8      3      7      40:21        27

6. Младост (О)   18     8      2      8      27:25        26

7. Будућност      18     7      4      7      29:27        25

8. Бегеј               18     6      7      5      17:15        25