Vojvođanska liga – Istok: Čekić zaustavio Perležane

26.03.2019. 10:44 10:48
Izvor: Ekipa Kozare iz Banatskog Velikog Sela, foto: Privatna arhiva

​​​​​​​Kozara - Vojvodina (P) 1:0 (1:0)

BANATSKO VELIKO SELO: Stadion Kozare, gledalaca 700, sudija: Petrović (Vršac). Strelac: Čekić u 5. minutu. Žuti kartoni: M. Zečević, T. Bjelanović, Ma. Zečević, I. Knežević, Veljković, M. Đaković (Kozara), a Šemić, Stanojević, Rankov (Vojvodina).

KOZARA: M. Đaković 7, Mi. Zečević 8, I. Knežević 7, T. Bjelanović 7, Čekić 8, Zeljković 7, Misić 7 (Mirčeta), D. Bjelanović 7 (Reljić 7), Ma. Zečević 7, Lisica 7 (A. Petrović 7).

VOJVODINA: Magda 8, Šemić 7, Rudić 7, Ješić 7, Stanojević 6, Knežević 6 (Dačaj), Minić 7, Jevtić 6 (Rankov), Živanov 7, Laučin 6, Džajski 7.

Derbi meč u Banatskom Velikom Selu odigran je u pravoj fudbalskoj atmosferi. Domaćin je već u 5. minutu imao priliku da povede ali je golman gostiju Magda bio na visini zadatka i u toj nameri osujetio najboljeg strelca domaćina Milana Misića. Minut kasnije Velikoselci su poveli.  Nabačane je lopta u kazneni prostor gostiju, a najspretniji je bio Armado Čekić i sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio mrežu. U prvom delu istakao se golman gostiju Magda.

U drugom poluvremenu zabeležili smo nekoliko prilika koje nisu domaćini pretvorili u gol. Najsjajnija je bila 10 minuta pre kraja, kada je  Dejan Reljić iz idealne pozicije potpuno sam sa 8 metara promašio cilj.

M. S.

BegejRadnički (K) 3:1 (2:0)

ŽITIŠTE: Igralište Begeja, gledalaca 250. Sudija:Radulović (Kovin). Strelci: Zorić u 17. Trojanović u 45. i O. Umićević u 60. za Begej, a Golubović u 75. minutu za Radnički. Žuti karton: Drobnjak (Radnički).

BEGEJ: Trivunović -, D. Mijatović 7, J. Mijatović 7, Samardžić 7, Barišić 7, S. Umićević 7, Zorić 7, (od 59. O. Umićević 7), Novak 8 (od 80. Ristić) -, Šćepanović 8, Trojanović 8 (od 65. Marić) 7, Grbić 8.

RADNIČKI: Alavanja 6, Stamenović 6 (od 53. Đorđević) 6, Rađenović 6, Drobnjak 6, Marinković 7, Divnić 6, Biculjević 7, Simić 6 (od 67. Kostić) 6, Dragić 6 (od 59. Šaranović) 6, Pejić 7 i Golubović 7.

Žitištani igraju dobro ovog proleća , pa su ostvarili i treću uzastopnu pobedu uz stopostotni učinak. Međutim, od svega najviše raduje dobra i kvalitetna predstava. Postigli su igrači Begeja tri lepa pogotka preko Zorića, Trojanovića i O. Umićevića.U 17. minutu Zorić je iskoristio nesporazum u odbrani gostiju za vođstvo domaćih.

U poslednjim trenucima prvog dela Trojanović je glavom poslao loptu u mrežu glmana Alavanje. Zanimljivo je da je tek što je ušao u igru Ognjen Umićević prvi kontakt s loptom pretvorio u pogodak. Mogli su domaći i do ubedljivije pobede, jer su Grbić u 21.i D. Mijatović u 25, pogodili prečke, a Novak u 48. stativu. Posle jedne greške gosti su ublažili poraz, a da do tada nijednom nisu ugrozili gol Trivunovića.

D. Milićev

Budućnost (SC) - Mladost (O) 0:2 (0:1)

SRPSKA CRNJA: Stadion Budućnosti, gledalaca oko 100, sudija: Bibin (Zrenjanin). Strelci: Lazinica u 23. i Đukanović u 89. minutu.

BUDUĆNOST: Marić 6, Vasiljević 7, Perin 6, Aranitović 7, Vukoje 6, Z. Spahić 6, Jovandić 7, Đukić 7, Prpa 6 (Zoretić), Stojčić 6 (Manojlović 7), Krdžalin 7.

MLADOST: Luković 7, Živanović 6, Čelin 7, Lazinica 7, Savkov 7, Đukanović 8, Pešterac 7, Dodić 7, Karanfilović 7, Topić 7, Lukić 6 (Antić 7).

Budućnost je na prvoj premijeri pred svojim navijačima ostvarila i treći poraz i to protiv ekipe Mladosti iz Omoljice. Gosti su poveli lepim pogodkom Lazinice u 23. minutu i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor. Sva nastojanja ekipe domaćeg trenera Slobodana Živkova da se poravna rezultat ostala su bez uspeha.

U samom finišu susreta gosti su postigli preko Đukanovića i drugi gol i tako sa sobom poneli tri velika boda.

M. S.

Jedinstvo (NB) – Sloboda 0:0

NOVI BEČEJ: Stadion kraj Tise, gledalaca: 300. Sudija: Bunčić (Pančevo). Žuti kartoni: Petrov, Njagrin (Jedinstvo).

JEDINSTVO (NB): Veskov 7, Petrov 6, Njagrin 7,  M. Matić 7, Peruničić 7, Babić 7, (Vranješ -), Dražić 6,  Drljača 7, Perendić 7 (Lalić - ), Ćulum 6, Knežević 6.

SLOBODA: Kovač 7, Števanov 6, Jovanović 7, Ćulibrk 6, Galić 6 (Lovrić -), Cvijanović 6, Spahić 7, Gavrilović 6, Kockar 6 (Majkić 6), Popov 7, Vojvodić 6.

Mreže su mirovale kraj Tise, pošto su oba rivala imali istu želju, da sačuvaju sopstveni gol. U takvoj pozicionoj igri, domaći mogu da žale za propuštenim prilikama koje su imali Babić, Peruničić i Njagrin, dok je za goste zicer promašio Spahić.

Ostaće dilema da li su domaći oštećeni u 86. minutu, kada je u kaznenom prostoru, posle kornera gostujućeg igrača lopta pogodila u ruku, međutim sudija Nemanja Bunčić je samo odmahnuo rukom, pa su se oba rivala morala zadovoljiti jednim bodom.

St. Davidović

BAKRadnički (S)  1:0 (0:0)

BELA CRKVA: Stadion: BAK, gledalaca: 200. Sudija: Milošević (Banatski Brestovac). Strelac: Simić u 51. minutu. Crveni karton: Zagorac (Radnički).

BAK: Milojević 7, Petković 6,5, (Jovanović -)  Šinzar 7,  Juga 7, Mitrevski 7, Milković 7, Đurkin 6,5 (Jarkovački 6,5), Batori 7, Simić 7 (Despotović -), Veljković 7,5, Anđelić 7.

RADNIČKI: Zagorac -, Mirkov 6, Lojpur 6, N.Magovčević 6 (Kozić -), Ognjenović 6,5, Kovačević 6,5, Stanić 6 (Rosić -), Miloš 6,5, Radulović 6,5, Ungur – (Suč 6,5), M.Magovčević 6,5.

Domaći fudbaleri bili su bolji rival tokom celog susreta i na kraju slavili pred svojim navijačima i osvojili vredna tri boda. Gosti iz Sutjeske ostali su u 26 minutu sa desetoricom na terenu kada je golman Zagorac van šesnaesterca srušio Veljkovića koji je bio u izglednoj prilici.

Domaći fudbaleri imali su incijativu i prilike pred golom gostiju, a gol odluke posle šest minuta igre u drugom poluvremenu postigao je Simić.

B. St.

Krajina - Kikinda 1:0 (1:0)

KRAJIŠNIK: Stadion Krajine, gledalaca oko 200, sudija: Jačimovski (Kačarevo). Strelac: Vukoje u 25. minutu. Crveni karton: T. Važić (dva žuta) (OFK Kikinda 1909).

KRAJINA: Đ. Rodić 8, Zorić 7 (Grubor 7), Kukolj 7, Grmuša 7, Kovačević 8, Juhas 7, Milošević 8, P. Vukoje 8, Bogić 7, Živojinović 7, Mirčetić 7 (B. Vučković 7).

KIKINDA: M. Vukobrat 7, T. Važić 6, Nešić 6 (Kiurski), Knežević 6, Utržen 6, Kresoja 7, Krasin 7, Reljić 7 (V. Kitanović), Stoisavljević 6 (G. Grujić 6), Crnomarković 7, Kenjalo 7.

Domaći tim Krajine postigao je i drugu uzastopnu pobedu ovog proleća pred svojim navijačima, pošto je sa 1:0 savladao gostujući tim.  Zasluge za pobedu pripala Petru Vukoji koji je u 25. minutu sa nekih 16 metara, nakon izvedenog kornera pogodio mrežu gostujućeg golmana Marka Vukobrata.

Deo meča Kikinđani su odigrali bez isključenog Važića, koji je upario žute kartone.

M. S.

Sloga - Jedinstvo (BK) 2:1 (0:1)

PLANDIŠTE: Stadion Sloge, gledalaca oko 100, sudija: Popov (Zrenjanin). Strelci: Lazarević u 55. i Spremo u 75. za Slogu, a Radišić u 29. minutu za Jedinstvo.

SLOGA: Stevanović 7, Tačevski 7, Borić 7 (Spasovski 7), Prica 7, Nedimović 7 (Koruga), Selaković 8, Crnogorac 7, Lazarević 8, Spremo 8, Stefanovski 7, Radić 7.

JEDINSTVO: Medić 7, Grban 7, Martinović 7 (Zekanović 7), Radišić 8, Ružić 7, Živanov 7 (M. Knežević 7), Đorić 7, Korać 7, Javorina 6, R. Knežević 6, Ivančević 6.

M. S.

Krajina - Kikinda 1:0, Budućnost - Mladost (O) 0:2, Begej - Radnički (K) 3:1, Jedinstvo (NB) - Sloboda 0:0, Kozara - Vojvodina 1:0, Sloga - Jedinstvo (BK) 2:1, BAK - Radnički (S) 1:0, Proleter - ŽAK 4:0.

1. Kozara            18     13     3      2      29:9  42

2. Sloboda         18     11     6      1      34:8  39

3. Vojvodina       18     12     2      4      40:12        38

4. Jedinst. (BK)  18     9      4      5      41:26        31

5. Jedinst. (NB)  18     8      3      7      40:21        27

6. Mladost (O)   18     8      2      8      27:25        26

7. Budućnost      18     7      4      7      29:27        25

8. Begej               18     6      7      5      17:15        25