105.2585

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Белоцрквани преокретом до победе

14.05.2024. 10:22 10:25
Извор: pixabay.com

БАК - Бегеј 3:2 (0:1) БЕЛА ЦРКВА: Гледалаца 150. Судија: Радуловић (Елемир). СтрелциЖ: Симић у 52. Секуловић у 60. Моторов у 78. за БАК, а Николић у 26. Рапаић у 57. минуту за Бегеј.

БАК: И. Андрејић 7, Бекировски 6,5 (Секуловић 7), М. Јожић 7, Марић 6,5 (А. Јунгић 7), Старовић 6,5, Анђелић 7, Крачуњел 7 Ж(Трифуновић), Милковић 6,5 (Црногорац), Моторов 7,5, Симић 7, Чолак 6,5 (Д. Јунгић 7).

БЕГЕЈ: Миљевић 6,5, Мијатовић 6,5, Зекић 6,5, Умићевић 6,5, Новак 6,5, Рапаић 7, Голијанин 6,5, Николић 7, Чабрило 6,5, Обренић 6,5, Новаковић 7.

Домаћини су после добре игре у другом полувремену савладали госте из Житишта који су повели голом Николића после добре акције у првом полувремену.

После седам минута игре у наставку Симић је изједначио, да би гостујући играч Рапаић поново довео свој тим у вођство. До краја меча још две лопте у мрежи иза голмана Миљевића.

Д. П.

Козара - ЖАК 8:2 (5:1)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца 100, судија: Димитријевски (Зрењанин). Стрелци: Петровић у 24. (из пенала) и у 85. Француски у 29. и 44. Мисић у 31. Зељковић у 42. Спахић у 65. и 90. за Козару, а Важић у 35. и Петровић у 57. минуту за ЖАК.

КОЗАРА: Шево 7, Спахић 8, М. Бунић 7 (Детари 7), Стојков 6,5 (Томић 7), Мисић 7,5 (Латиновић), Пенавски 7 (Рофа), Петровић 7,5, Лајић 7, Карановић 7, Француски 7,5, Зељковић 7 (Кнежевић).

ЖАК: Кузмановски 5 (Кочиш), Баба 5, Зарић 5,5, Раду 5, Петровић 6, Утржен 6, Важић 6, Лабус 5,5, Бербаков 5, Врбашки 5, Лакић 5.

Права голеада у дуелу „фењерџија” и „Великоселаца.

П. Трнић

Војводина - Пролетер 2:0 (прекид у 20. минуту)

ПЕРЛЕЗ: Игралиште Војводине, гледалаца 200, судија: М. Марковић (Панчево), стрелци: Малбашки у 17. и 19. минуту.

ВОЈВОДИНА: Савић, А: Шушар, Јешић, Богдановић, Калајџија, Малбашки, Милановић, Миклић, Илибашић, М. Шушар, Радишић.

ПРОЛЕТЕР: Тешовић, Ковач, Чучак, Чкоњевић, Пивљанин, Јефтић, Нешић, Марковић, Боћин.

Гости су допутовали са деветорицом играча, тројица су се пожалили на повреду, нису могли да наставе утакмицу, па је судија прекинуо меч.  минуту.

Ж. М.

Полет - Јединство (В) 1:2 (0:0)

ИДВОР: Игралиште Полета, гледалаца 100, судија: Д. Стојановић (Зрењанин), стрелци: Милановић у 46. за Полет, а Секулић у 63. (из пенала) и Вранић у 82. минуту за Јединство.

ПОЛЕТ: Томић 7, Танкосић 6,5, Латковић 6,5, Ђуричић 7, Јакимовски 7, Младеновић 6,5, Павловић 7, Страка 6,5 (Јан 7), Милановић 7, Скокна 7, Марковић 7.

ЈЕДИНСТВО: Доновић 7, Нецин 6,5 (Цигановић 7), Којић 7, Милићевић 6,5, Грауре 7, Вранић 7,5, Сткулић 7, Јанков 6,5 (Николић 7), Ћирка 7, Милошевић 6,5 (Петковић), Станисављев 7.

У првом делу гости су имали више прилика, а у наставку Вукашин Милановић утрчао је у празан простор, избио испред голмана и прилику реализовао. У 63. минуту непотребан старт у шеснаестерцу, а са беле тачке Лука Секулић је изједначио. И када су сви очекивали крај утакмице Никола Вранић је зналачки погодио мрежу.

Б. Ст.

Црвена звезда - Борац 0:2 (0:1)

РУСКО СЕЛО:  Стадион Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Б. Миливојев (Алибунар), стрелац: У. Лукић у 27. и 89. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Сикимић, Миркоњ, Јанков, Новковић, Попесков, Кресоја, Јарић, Зечевић, Кнежевић (Чуданов), Бајић (Ковачевић), Терзин.

БОРАЦ: Лапић, Петковић, Ивановић, Туркаљ, Јанкулов, Јосимов (Делић), Гиговић Стевовић), У. Лукић, Јурковић, Јовановић (С. Лукић), Петровић.

Нападач гостију Урош Лукић пресудио је домаћину, два пута је погодио мрежу, младог и неискусног голмана Сикимића. Гостима је исплатила офанзивна игра. Истина, имали су и домаћини неколико прилика, али лопта једноставно није хтела у мрећу.

М. Рачић

Русанда - Раднички 3:0 (1:0)

МЕЛЕНЦИ: Игралиште Русанде, гледалаца 150, судија: К. Ковач (Мокрин), стрелци: Руњевац у 39. Попов у 83. и Митровић у 90. минуту. Жути картони: Руњевац (Русанда), Роберц (Раднички).

РУСАНДА: Мијатов 7,5, Петров 7,5, Давидов 7, Ољача 7, Митровић 7,5, Станковић 8 (Јанковић), Козловачки 7 (Чешљаров 7), Лисица 7 (Зорић 7), Рућић 7,5, Стеванов 7 (Попов 7,5), Руњевац 7,5.

РАДНИЧКИ: Л. Рнић 7, А. Рнић 6, Јованов 5,5 (Милутинов 6), Ћирић 6, Буцуљевић 7, Суботић 5,5, Китић 6 (Миленковић), Роберц 5,5, Бабић 6, Миланковић 6, Ратковић 6.

Меленчани су у одличној серији и три лопте завршиле су у мрежи гостију из Ковина.

В. П.

Младост - Будућност 0:1 (0:0)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца 100, судија: Вања Филиповић (Суботица), стрелац: Влаучин у 76. минуту.

МЛАДОСТ: Тодоровић 7, Мићић 6,5, Лунц 6,5 (Стошић 6,5), Старчевић 6,5 (Вукајловић 7), Додић 6,5, Максимовић 6,5, Вучинић 6,5 (В. Лукић 7), Кљештан 7, Поткоњак 6,5 (Точиловац 7), Јеремић 6,5, Л. Лукић, (Ковачевић 6,5).

БУДУЋНОСТ: Живков 7, Кондић 6,5 (Ајдарић 6,5), Станић 7, Терзин 7, М. Томин 6,5 (Стојичић 6,5), Радивојац 7 (Радојичић 6,5), Ковачевић 6,5 (Хованец 6,5), Влаучин 7,5, Мастило 7, Марков 6,5, Ј. Томин 6,5 (Перин 6,5).

Фудбалери Младости после 13 кола поражени су. А једини погодак  постигао је полсе гужве Влалучин .

Б. Ст.

Јединство - Слобода 3:2 (2:1)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО:  Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија: Б. Џафић (Панчево), стрелци: Коцкар у 12. Зекановић у 45. Туркуљ у 72. за Јединство, а Ковачевић у 35. и 65. минуту за Слободу. Жути картон: Вукојевић (Јединство).

ЈЕДИНСТВО: Савков 6,5, Грбан 7, Коцкар 7,5 (Војновић 7), Маринац 6,5, Зекановић 7,5 (Бабић 7), Јефтић 7, Митровић 7, Пушкаш 6,5, Туркуљ 8, Дучић 7, Вукојевић 6,5.

СЛОБОДА: Ђаковић 7,5, Радулашки 6, Лисица 6,5, Ћулибрк 7 (Поповић 7), Вокић 7, Цвијатновић 6,5, Ђорић 7, Ковачевић 8, Марковић (Галић 7), Ћосић 6,5, Благојевић 6.

На идеалан пас Дучића, Коцкар је изашао испред голмана Ђаковића и донео предност. Ковачевић је изједначио у 35. минуту са 18 метара снажно је опалио и лопта се од стативе одбила иза леђа голмана Савкова. Пред одлазак на одмор, одлични Зекановић добро је прихватио повратни пас Туркуња и послао лопту под печку за 2:1.  У наставку гости из Нових Козараца успели су да изједначе, а у финишу Туркуљ, најзапаженији на терену је са 20 метара снажним ударцем донео  победу домаћину.