VOJVOĐANSKA LIGA – ISTOK Belocrkvani preokretom do pobede

14.05.2024. 10:22 10:25
Izvor: pixabay.com

BAK - Begej 3:2 (0:1) BELA CRKVA: Gledalaca 150. Sudija: Radulović (Elemir). StrelciŽ: Simić u 52. Sekulović u 60. Motorov u 78. za BAK, a Nikolić u 26. Rapaić u 57. minutu za Begej.

BAK: I. Andrejić 7, Bekirovski 6,5 (Sekulović 7), M. Jožić 7, Marić 6,5 (A. Jungić 7), Starović 6,5, Anđelić 7, Kračunjel 7 Ž(Trifunović), Milković 6,5 (Crnogorac), Motorov 7,5, Simić 7, Čolak 6,5 (D. Jungić 7).

BEGEJ: Miljević 6,5, Mijatović 6,5, Zekić 6,5, Umićević 6,5, Novak 6,5, Rapaić 7, Golijanin 6,5, Nikolić 7, Čabrilo 6,5, Obrenić 6,5, Novaković 7.

Domaćini su posle dobre igre u drugom poluvremenu savladali goste iz Žitišta koji su poveli golom Nikolića posle dobre akcije u prvom poluvremenu.

Posle sedam minuta igre u nastavku Simić je izjednačio, da bi gostujući igrač Rapaić ponovo doveo svoj tim u vođstvo. Do kraja meča još dve lopte u mreži iza golmana Miljevića.

D. P.

Kozara - ŽAK 8:2 (5:1)

BANATSKO VELIKO SELO: Stadion Kozare, gledalaca 100, sudija: Dimitrijevski (Zrenjanin). Strelci: Petrović u 24. (iz penala) i u 85. Francuski u 29. i 44. Misić u 31. Zeljković u 42. Spahić u 65. i 90. za Kozaru, a Važić u 35. i Petrović u 57. minutu za ŽAK.

KOZARA: Ševo 7, Spahić 8, M. Bunić 7 (Detari 7), Stojkov 6,5 (Tomić 7), Misić 7,5 (Latinović), Penavski 7 (Rofa), Petrović 7,5, Lajić 7, Karanović 7, Francuski 7,5, Zeljković 7 (Knežević).

ŽAK: Kuzmanovski 5 (Kočiš), Baba 5, Zarić 5,5, Radu 5, Petrović 6, Utržen 6, Važić 6, Labus 5,5, Berbakov 5, Vrbaški 5, Lakić 5.

Prava goleada u duelu „fenjerdžija” i „Velikoselaca.

P. Trnić

Vojvodina - Proleter 2:0 (prekid u 20. minutu)

PERLEZ: Igralište Vojvodine, gledalaca 200, sudija: M. Marković (Pančevo), strelci: Malbaški u 17. i 19. minutu.

VOJVODINA: Savić, A: Šušar, Ješić, Bogdanović, Kalajdžija, Malbaški, Milanović, Miklić, Ilibašić, M. Šušar, Radišić.

PROLETER: Tešović, Kovač, Čučak, Čkonjević, Pivljanin, Jeftić, Nešić, Marković, Boćin.

Gosti su doputovali sa devetoricom igrača, trojica su se požalili na povredu, nisu mogli da nastave utakmicu, pa je sudija prekinuo meč.  minutu.

Ž. M.

Polet - Jedinstvo (V) 1:2 (0:0)

IDVOR: Igralište Poleta, gledalaca 100, sudija: D. Stojanović (Zrenjanin), strelci: Milanović u 46. za Polet, a Sekulić u 63. (iz penala) i Vranić u 82. minutu za Jedinstvo.

POLET: Tomić 7, Tankosić 6,5, Latković 6,5, Đuričić 7, Jakimovski 7, Mladenović 6,5, Pavlović 7, Straka 6,5 (Jan 7), Milanović 7, Skokna 7, Marković 7.

JEDINSTVO: Donović 7, Necin 6,5 (Ciganović 7), Kojić 7, Milićević 6,5, Graure 7, Vranić 7,5, Stkulić 7, Jankov 6,5 (Nikolić 7), Ćirka 7, Milošević 6,5 (Petković), Stanisavljev 7.

U prvom delu gosti su imali više prilika, a u nastavku Vukašin Milanović utrčao je u prazan prostor, izbio ispred golmana i priliku realizovao. U 63. minutu nepotreban start u šesnaestercu, a sa bele tačke Luka Sekulić je izjednačio. I kada su svi očekivali kraj utakmice Nikola Vranić je znalački pogodio mrežu.

B. St.

Crvena zvezda - Borac 0:2 (0:1)

RUSKO SELO:  Stadion Crvene zvezde, gledalaca 100, sudija: B. Milivojev (Alibunar), strelac: U. Lukić u 27. i 89. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Sikimić, Mirkonj, Jankov, Novković, Popeskov, Kresoja, Jarić, Zečević, Knežević (Čudanov), Bajić (Kovačević), Terzin.

BORAC: Lapić, Petković, Ivanović, Turkalj, Jankulov, Josimov (Delić), Gigović Stevović), U. Lukić, Jurković, Jovanović (S. Lukić), Petrović.

Napadač gostiju Uroš Lukić presudio je domaćinu, dva puta je pogodio mrežu, mladog i neiskusnog golmana Sikimića. Gostima je isplatila ofanzivna igra. Istina, imali su i domaćini nekoliko prilika, ali lopta jednostavno nije htela u mreću.

M. Račić

Rusanda - Radnički 3:0 (1:0)

MELENCI: Igralište Rusande, gledalaca 150, sudija: K. Kovač (Mokrin), strelci: Runjevac u 39. Popov u 83. i Mitrović u 90. minutu. Žuti kartoni: Runjevac (Rusanda), Roberc (Radnički).

RUSANDA: Mijatov 7,5, Petrov 7,5, Davidov 7, Oljača 7, Mitrović 7,5, Stanković 8 (Janković), Kozlovački 7 (Češljarov 7), Lisica 7 (Zorić 7), Rućić 7,5, Stevanov 7 (Popov 7,5), Runjevac 7,5.

RADNIČKI: L. Rnić 7, A. Rnić 6, Jovanov 5,5 (Milutinov 6), Ćirić 6, Buculjević 7, Subotić 5,5, Kitić 6 (Milenković), Roberc 5,5, Babić 6, Milanković 6, Ratković 6.

Melenčani su u odličnoj seriji i tri lopte završile su u mreži gostiju iz Kovina.

V. P.

Mladost - Budućnost 0:1 (0:0)

OMOLJICA: Igralište Mladosti, gledalaca 100, sudija: Vanja Filipović (Subotica), strelac: Vlaučin u 76. minutu.

MLADOST: Todorović 7, Mićić 6,5, Lunc 6,5 (Stošić 6,5), Starčević 6,5 (Vukajlović 7), Dodić 6,5, Maksimović 6,5, Vučinić 6,5 (V. Lukić 7), Klještan 7, Potkonjak 6,5 (Točilovac 7), Jeremić 6,5, L. Lukić, (Kovačević 6,5).

BUDUĆNOST: Živkov 7, Kondić 6,5 (Ajdarić 6,5), Stanić 7, Terzin 7, M. Tomin 6,5 (Stojičić 6,5), Radivojac 7 (Radojičić 6,5), Kovačević 6,5 (Hovanec 6,5), Vlaučin 7,5, Mastilo 7, Markov 6,5, J. Tomin 6,5 (Perin 6,5).

Fudbaleri Mladosti posle 13 kola poraženi su. A jedini pogodak  postigao je polse gužve Vlalučin .

B. St.

Jedinstvo - Sloboda 3:2 (2:1)

BANATSKO KARAĐORĐEVO:  Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudija: B. Džafić (Pančevo), strelci: Kockar u 12. Zekanović u 45. Turkulj u 72. za Jedinstvo, a Kovačević u 35. i 65. minutu za Slobodu. Žuti karton: Vukojević (Jedinstvo).

JEDINSTVO: Savkov 6,5, Grban 7, Kockar 7,5 (Vojnović 7), Marinac 6,5, Zekanović 7,5 (Babić 7), Jeftić 7, Mitrović 7, Puškaš 6,5, Turkulj 8, Dučić 7, Vukojević 6,5.

SLOBODA: Đaković 7,5, Radulaški 6, Lisica 6,5, Ćulibrk 7 (Popović 7), Vokić 7, Cvijatnović 6,5, Đorić 7, Kovačević 8, Marković (Galić 7), Ćosić 6,5, Blagojević 6.

Na idealan pas Dučića, Kockar je izašao ispred golmana Đakovića i doneo prednost. Kovačević je izjednačio u 35. minutu sa 18 metara snažno je opalio i lopta se od stative odbila iza leđa golmana Savkova. Pred odlazak na odmor, odlični Zekanović dobro je prihvatio povratni pas Turkunja i poslao loptu pod pečku za 2:1.  U nastavku gosti iz Novih Kozaraca uspeli su da izjednače, a u finišu Turkulj, najzapaženiji na terenu je sa 20 metara snažnim udarcem doneo  pobedu domaćinu.