108.4794

Суботичка лига: Врбашани преокретом до другог места

05.06.2018. 11:46 11:48

​​​​​​​Хоргош – Врбас  2:3 (2:1)

ХОРГОШ: Стадион Хоргоша, гледалаца 120. Судија: М. Нешић (Суботица). Стрелци. Хокса у 11. и 35. за Хоргош, а Савић у 42. (из једанаестерца), Радовић у 50. и Јанковић у 75. минуту за Врбас.

ХОРГОШ: Бенде 7, Г. Бохата 7, Лобозар 6 (Д. Макра -), Сабо 8, Е. Бохата 7, Веселинов 8, Бате 6 (Хусар -), Фодор 7, Хокса 8 (И. Макра -), Добо 7, Коломпар 7.

ВРБАС: Дангубић 7, Ћирић 7, Брезовац 8, Савић 8, Комазец 7, Јакић, Суботић 8, Анђелић 7 (Кусарић -), Васиљевић 7 (Радовић 7), Мушикић 7, Јанковић 8.

Хоргошани су повели са два гола Хоксе, али је онда дошло до преокрета. У 42. минуту судија Нешић је досудио најстрожу казну за госте, а сигуран реализатор био је Савић. После одмора, Врбашани су имали среће јер је Добо погодио пречку, а из контре Радовић је изједначио. Јанковић је у 75. минуту постигао гол одлуке, који пуно значи Врбашанима, јер су овом победом задржали другу позицију на табели, што им обезбеђује учешће у баражу за пласман у покрајински ранг такмичења.

М. Митровић

Искра - Пролетер (Њ) 6:1 (4:0)

КУЦУРА: Стадион Искре, гледалаца:400, судија: Љ.БЕРЕЊИ (Суботица), стрелци: Радуловић у 5. и 25., Сердар у 35. и  40. и Шанта у 76. и 78. минуту за Искру, а Мартиновић у 47. минуту за Пролетер.

ИСКРА (К): Филеп, Иван, Делић, Дамир Губаш (Перовић), Сталевић, Маројевић, Малацко, Радуловић (Шанта), Дамјан Губаш , Сердар, Вајагић.

ПРОЛЕТЕР (Њ): Шимшић, Цурновић, Петковић, Буквић, Пановић, Стоиловић, Цветичанин (Чолић), Бакић (Малић), Мартиновић, Дуљај (Деак), Демоњић.

Двоструки стрелци Данијел Радуловић, Зоран Сердар и млађани Ненад Шанта крунисали су врло добру партију Куцурана. У исто време, они су Искру усмерили на Црвенчане, у предстојећа два полуфинална окршаја баража за улазак у Војвођанску лигу - север.

Ово била је опроштајна утакмица дугогодишњег првотимца и капитена Искре Дамира Губаша, који је одиграо својих последњих 40 минута за куцурански клуб.

Ђ. Штрбац

Бајша - Пролетер (РС) 6:0 (4:0)

БАЈША: Стадион Бајше, гледалаца 300, судија: Бедић (Ђурђин), стрелци: Готовац у 3. (аутогол), Жмукић у 15. Михалес у 25. и 88. Латак у 37. и Маријановић у 83. минуту.

БАЈША: Дамјановић, Жембери 7 (Будаји 6), Мајкић 7, Кривокапић 7, Борош 7, Латак 8, Михалес 8, Драшковић 8 (Матић 6), Мајорош 7, Жмукић 8, Хорват 7 (Маријановић 7).

ПРОЛЕТЕР: Огризовић 5, Величковић 5, Готовац 5, Ери 6, Мачижански 5, Осмајић 6, Барања 5, Gayić 5, Бојчић 5.

Бајша  нови члан Војвођанске лиге убедљиво је победила екипу Пролетера из Равног Села. Гости су допутовали само са девет играча, па су домаћини имали лаган посао.

С. Ст.

НапредакСутјеска  3:2 (2:2)

НАДАЉ: Игралиште Напретка,  гледалаца: 100, судија: Изабела Ковач (Кањижа), стрелци: Дабижљевић у 27. и 29, Наумов у 54. за Напредак, Пејић у 32. и З. Бајић у 45. за Сутјеску.

НАПРЕДАК: Ђукић 6, Матић 6 (Вендер - ), Обренић 7, Дабижљевић 8 (Мажић - ), Мрђан 7, Грујић 7, Ковачев 6, Савков 6, Јојкић 7, Наумов 7, Кихут 6 (Шућов - ).

СУТЈЕСКА: И. Бајић 6, Тадић 6 (Глумац 6), З. Бајић 7, Дринчић 7, Делић 6, Дакић 6, Лопушина 7 (Костић - ), Пековић 7, Голубовић 6, Пејић 7, М. Бајић 6.

Занимљиву представу у Надаљу, обележио је Лазар Дабижљевић, за непуних 120 секунди, два пута се уписао у листу стрелаца. После вођства од 2:0, чинило се да ће играчи Напретка лако уписати бодове, али гости из Бачког Доброг Поља нису истакли белу заставу. До одласка на одмор, вратили су се у игру головима Бојана Пејића и Здравка Бајића. Почетком другог дела, Петар Наумов, режирао је победу домаћина

М. М.

Његош - Раднички , Напредак - Сутјеска 3:2, Хоргош - Врбас 2:3, Искра - Пролетер (Њ) 6:1, Бајша - Пролетер (РС) 6:0, Виноградар - Обилић 1:0, Панонија ИМ - Сента 5:4. Слободан је тим: Јадран.

1. Бајша           28     21     3      4      98:24        66

2. Врбас             28     18     6      4      52:19        60

3. Искра              28     18     4      6      85:32        58

4. Обилић           28     17     4      7      61:37        55

5. Виноградар    28     14     4      10     47:48        46

6. Јадран   28     12     5      11     57:58        41

7. Његош  28     10     8      10     43:46        38

8. Сутјеска        28     10     6      12     57:66        36