Subotička liga: Vrbašani preokretom do drugog mesta

05.06.2018. 11:46 11:48

​​​​​​​Horgoš – Vrbas  2:3 (2:1)

HORGOŠ: Stadion Horgoša, gledalaca 120. Sudija: M. Nešić (Subotica). Strelci. Hoksa u 11. i 35. za Horgoš, a Savić u 42. (iz jedanaesterca), Radović u 50. i Janković u 75. minutu za Vrbas.

HORGOŠ: Bende 7, G. Bohata 7, Lobozar 6 (D. Makra -), Sabo 8, E. Bohata 7, Veselinov 8, Bate 6 (Husar -), Fodor 7, Hoksa 8 (I. Makra -), Dobo 7, Kolompar 7.

VRBAS: Dangubić 7, Ćirić 7, Brezovac 8, Savić 8, Komazec 7, Jakić, Subotić 8, Anđelić 7 (Kusarić -), Vasiljević 7 (Radović 7), Mušikić 7, Janković 8.

Horgošani su poveli sa dva gola Hokse, ali je onda došlo do preokreta. U 42. minutu sudija Nešić je dosudio najstrožu kaznu za goste, a siguran realizator bio je Savić. Posle odmora, Vrbašani su imali sreće jer je Dobo pogodio prečku, a iz kontre Radović je izjednačio. Janković je u 75. minutu postigao gol odluke, koji puno znači Vrbašanima, jer su ovom pobedom zadržali drugu poziciju na tabeli, što im obezbeđuje učešće u baražu za plasman u pokrajinski rang takmičenja.

M. Mitrović

Iskra - Proleter (NJ) 6:1 (4:0)

KUCURA: Stadion Iskre, gledalaca:400, sudija: LJ.BERENJI (Subotica), strelci: Radulović u 5. i 25., Serdar u 35. i  40. i Šanta u 76. i 78. minutu za Iskru, a Martinović u 47. minutu za Proleter.

ISKRA (K): Filep, Ivan, Delić, Damir Gubaš (Perović), Stalević, Marojević, Malacko, Radulović (Šanta), Damjan Gubaš , Serdar, Vajagić.

PROLETER (NJ): Šimšić, Curnović, Petković, Bukvić, Panović, Stoilović, Cvetičanin (Čolić), Bakić (Malić), Martinović, Duljaj (Deak), Demonjić.

Dvostruki strelci Danijel Radulović, Zoran Serdar i mlađani Nenad Šanta krunisali su vrlo dobru partiju Kucurana. U isto vreme, oni su Iskru usmerili na Crvenčane, u predstojeća dva polufinalna okršaja baraža za ulazak u Vojvođansku ligu - sever.

Ovo bila je oproštajna utakmica dugogodišnjeg prvotimca i kapitena Iskre Damira Gubaša, koji je odigrao svojih poslednjih 40 minuta za kucuranski klub.

Đ. Štrbac

Bajša - Proleter (RS) 6:0 (4:0)

BAJŠA: Stadion Bajše, gledalaca 300, sudija: Bedić (Đurđin), strelci: Gotovac u 3. (autogol), Žmukić u 15. Mihales u 25. i 88. Latak u 37. i Marijanović u 83. minutu.

BAJŠA: Damjanović, Žemberi 7 (Budaji 6), Majkić 7, Krivokapić 7, Boroš 7, Latak 8, Mihales 8, Drašković 8 (Matić 6), Majoroš 7, Žmukić 8, Horvat 7 (Marijanović 7).

PROLETER: Ogrizović 5, Veličković 5, Gotovac 5, Eri 6, Mačižanski 5, Osmajić 6, Baranja 5, Gayić 5, Bojčić 5.

Bajša  novi član Vojvođanske lige ubedljivo je pobedila ekipu Proletera iz Ravnog Sela. Gosti su doputovali samo sa devet igrača, pa su domaćini imali lagan posao.

S. St.

NapredakSutjeska  3:2 (2:2)

NADALJ: Igralište Napretka,  gledalaca: 100, sudija: Izabela Kovač (Kanjiža), strelci: Dabižljević u 27. i 29, Naumov u 54. za Napredak, Pejić u 32. i Z. Bajić u 45. za Sutjesku.

NAPREDAK: Đukić 6, Matić 6 (Vender - ), Obrenić 7, Dabižljević 8 (Mažić - ), Mrđan 7, Grujić 7, Kovačev 6, Savkov 6, Jojkić 7, Naumov 7, Kihut 6 (Šućov - ).

SUTJESKA: I. Bajić 6, Tadić 6 (Glumac 6), Z. Bajić 7, Drinčić 7, Delić 6, Dakić 6, Lopušina 7 (Kostić - ), Peković 7, Golubović 6, Pejić 7, M. Bajić 6.

Zanimljivu predstavu u Nadalju, obeležio je Lazar Dabižljević, za nepunih 120 sekundi, dva puta se upisao u listu strelaca. Posle vođstva od 2:0, činilo se da će igrači Napretka lako upisati bodove, ali gosti iz Bačkog Dobrog Polja nisu istakli belu zastavu. Do odlaska na odmor, vratili su se u igru golovima Bojana Pejića i Zdravka Bajića. Početkom drugog dela, Petar Naumov, režirao je pobedu domaćina

M. M.

Njegoš - Radnički , Napredak - Sutjeska 3:2, Horgoš - Vrbas 2:3, Iskra - Proleter (NJ) 6:1, Bajša - Proleter (RS) 6:0, Vinogradar - Obilić 1:0, Panonija IM - Senta 5:4. Slobodan je tim: Jadran.

1. Bajša           28     21     3      4      98:24        66

2. Vrbas             28     18     6      4      52:19        60

3. Iskra              28     18     4      6      85:32        58

4. Obilić           28     17     4      7      61:37        55

5. Vinogradar    28     14     4      10     47:48        46

6. Jadran   28     12     5      11     57:58        41

7. Njegoš  28     10     8      10     43:46        38

8. Sutjeska        28     10     6      12     57:66        36