Subotička liga: Umalo od gotovog veresija

26.03.2019. 09:53 09:58

Vojvodina – Proleter 3:2 (0:0)

BAČKO GRADIŠTE: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Yoja“, gledalaca: 300. Sudija: Berenji (Subotica). Strelci: Ikrašev u 56. i 70, N. Kudrić u 66. minutu za Vojvodinu, a Maćiženski u 86. (iz penala i Gotovac u 89. minutu za Proleter. Žuti kartoni: D. Kudrić, N. Kudrić i Janković (Vojvodina), a Eri, Kojičić, Gayić, Jovanović, Maćiženski, Mirković i Gajin (Proleter). Crveni karton: Marjanov (Vojvodina) u 84. minutu.

VOJVODINA: Milovanov 7, Vejin 6 (Ikrašev 8), D. Kudrić 6 (Vender), Popović 6, Bilbija 7, Janković 7 (Erdeljan), Radulović 7, Pelengić 6, Bečanović 6,5, N. Kudrić 7, Marjanov 7.

PROLETER: Mirković 6,5, Novićević 6, Kojičić 6 (Gotovac), Eri 6,5, Maćiženski 7, Gayić 6, Grujić 7, Ogrizović 6, Jovanović 6,5 (Gajin), Popržen 6, Nešković 6,5.

Bačkogradištanci su zasluženo pobedili u derbiju i vratili se na vrh tabele, ali malo je nedostajalo da od gotovog naprave veresiju. Posle nezanimljivog prvog poluvremena, u kojem je Grujić uzdrmao prečku, nastavak je opravdao epitet derbija kola.

Borislav Ikrašev je u 56. minutu potvrdio brzinski i realizatorski kvalitet, stigao je do lopte pre istčalog golmana Mirkovića i kraj njega poslao loptu u mrežu. Desetak minuta kasnije prvi „snajperista“ lige Nenad Kudrić je na pas Marjanova postigao prvi gol ovog proleća. Kada je Ikrašev materijalizovao još jednu asistenciju Marjanova u 70. minutu, Ravnoselci su bili pred katastrofom.

Gosti su iskoristili brojčanu prednost i Maćiženski iz opravdano dosuđenog jedanasterca smanjio rezultat. To je unelo nervozu kod domaćih igrača, pa je Gotovac u 89. minutu iskoristio grešku odbrane. U nadoknadi vremena neko je iz gužve pred golom Gradištanaca šutirao, golman Milovanov odbranio, odbijena lopta je pogodila prečku.

V. Jankov

Sloga - Radnički 0:2 (0:1)

OSTOJIĆEVO: Igralište Ostojevića, gledalaca 300, sudija: Nikolić (Lovćenac),strelci:  Rajić u 17. Pešut u 78. za Radnički, Žuti kartoni: Radić, Višnjić (Sloga), Crveni karton. Matić u 70. (Radnički).

SLOGA: Radić 6, Martinović 6, Banov 6, Višnjić 6 (Bulatović 6), Bauk 6, Mijić 6, Savić 7, Budovlačev 6, Davidov 7, Farago 6, Živanvoić 6, Milanković)

RADNIČKI: Ivanišević 7, Pešut 8, Ivanišević 7 (Ivošević), Mil. Marinković 7, Lukić 7 (Ml. Marinković), Babić 7, Kekezović 7, Rajić 7, Lazić 7, Matić 7.

Fudbaleri Radničkog nastavili su sa pobedama i ovoga puta zasluženo su odneli bodova iz Ostojićeva. Sloga je igrala slabo i u 17. minutu Rajić je postigao pogodak. U drugom delu Sloga pokušava da promeni igru ali u 78. minutu Pešut se upisao u listu strelaca. Bajmočani su ostali sa 10 igrača zbog isključenja Matića zbog drugog žutog kartona.

S. Stojiljković

Sutjeska - Jadran 2:3 (1:1)

BAČKO DOBRO POLJE: Stadion „ Kraj Sušare“, gledalaca 150, sudija: Bečanović (Bečej). Strelci: Peković u 27. i 91. za Sutjesku, a Žmukić  u 43. 82. i 85. minutu za Jadran. Žuti kartoni:  Andrić i Kostić (Sutjeska),  Malecki, Mudrinski, Balać i Milanović (Jadran).

SUTJESKA: I. Bajić 6, Andrić 6 (Vejnović),  Žugić 6, Kralj 6, Kostić 6 Tadić 6 Lopušina 6 (Drinčić 6) , Berklović 6,  Jakić 6, Peković 7, M. Bajić 6.

JADRAN:  Milanović  7, Brezovac 6, Čeke 6,Ni. Mudrinski 6, Balać 6, (Olah), Dr. Malecki 6 (Matijašević)  Ne. Mudrinski 6, Lovre  6, Žmukić  8, Jovanović 6, S. Malecki 6.

Odlično je Sutjeska otvorila meč protiv Jadrana. Ređale su se akcije. U 27. minutu oboren je Jakić u kaznenom prostoru, a siguran realizator najstrože kazne bio je Peković.

U poslednjim momentima prvog dela igre Žmukić je izjednačio rezultat. Drugi deo meča domaći otvaraju šansom Jakića ali ponovo Milanović interveniše. Dobropoljcima je u finišu ponestalo snage i su gosti iskoristili Žmukić je sa dva pogotka  za tri minuta tri minuta rešio pobednika. Peković je do kraja samo uspeo da ublaži poraz domaćih u poslednjem minutu sa bele tačke.

Proleter - Iskra 1:0 (1:0)

NJEGOŠEVO: Stadion Njegoševa, gledalaca 200, sudija: Tanović (Subotica), strelac: G. Grbić u 44. minutu. Crveni karton: Paunović (Proleter), Pješinac (Iskra).

PROLETER: S. Matković 7, Babić 7, Petković 7, Tošić 7, Panović 7, Dondul 7, G. Grbić 8, B. Matković 7 (Bukvić), Malić 8,  (Curnović 7), Davidović 8, L. Grbić 7, Kulin.

ISKRA: Kalinić 7, Drljača 7, Durutović 6 (Toni 6), Stalević 7, Đaković 6 (Radić 6), Jurčuk 7, Pješilac 7, Malacko 6, Gogović 8, Guboš 6, Serdar 7.

Sutjeska - Jadran 2:3, Senta - Napredak 1:1, Proleter (NJ) - Iskra 1:0, Sloga - Radnički 0:2, Vojvodina - Proleter (RS) 3:2, Panonija - Obilić 2:0, Njegoš - Preporod 5:0, Đurđin - Vinogradar 1:0.

1. Vojvodina               18     13     3      2      60:15        42

2. Iskra                      18     13     1      4      40:23        40

3. Proleter (RS)        18     12     2      4      44:24        38

4. Radnički                18     11     3      4      35:16        36

5. Njegoš                    18     10     4      4      41:21        34

6. Vinogradar            18     8      3      7      38:32        27

7. Jadran                    18     7      5      6      33:32        26

8. Sutjeska                  18     7      2      9      29:35        23