117.0601
108.4794

Суботичка лига: У Равном Селу од готовог вересија

17.10.2018. 12:35 12:37

Прегршт, динамичности, неизвесности, нервозе и два различита полувремена у општинском дербију у којем су Равноселци после одличне игре у првом полувремену и катастрофалне у другом, од готовог направили вересију.

Пролетер (РС) - Искра 2:3 (2:0)

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, гледалаца око 200. Судија: Ћерановић (Ловћенац), стрелци: Осмајић 7. Гаџић 24. за Пролетер, а Гаговић 47. Губаш 53. и Малацко 90 минуту за Искру. Жути картони: Бајчић, Сивчевић, Јовановић, Дабић, Новићевић (Пролетер ), Иван, Ђаковић, Јурчук (Искра).Црвени картони : Гаговић, Дрљача (Искра).

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Огризовић, Јовановић, Ери (Дабић) Сивчевић, Гаџић, Нешковић, Грујић (Бајчић), Осмајић (Гајин), Маћиженски, Новићевић.

ИСКРА: Калинић, Иван, Пјешевац, Ђаковић, Родић, Малацко, Јанковић (Сталетовић), Губаш, Јурчук (Живковић), Дрљача, Гаговић.

Иако се после првих 45 минута очекивао дебакл гостију, Куцурани су заиграли организованије, тактички боље и за шест минута, головима Гаговића и Губаша, потпуно демолирали одбрану домаће екипе. Нервоза у редовима обе екипе резултирала је великим бројем жутих картона, због којих у 61. минуту гости остају без Гаговића а у 90. и без Дрљаче. Иако са девет играча, одличну акцију Куцурана Малацко изванредним шутем главом претвара у гол и поставља коначан резултат.

Л. Киш

Обилић – Напредак 1:1 (0:0)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Стадион Обилића, гледалаца 80. Судија: И. Ковач (Кањижа). Стрелци: Дабевски у 59. за Обилић, а Радојковић у 53.минуту за Напредак.

ОБИЛИЋ: Зарић 7, Вуковић 7 (Ромић -), Лазић 6, Барјактаровић 7, Острогонц 7, Радуловић 7, Дабевски 7, Стипанчевић 6 (Лагунџин -), Попов 6 (Живков 6), Сарапа 7, Ђурић 7.

НАПРЕДАК: Козарски 7, Матић 6, Ћук 7, Ивић 6 (Лаушев), Мрђан 7, Савков 7, Дражић 7 (Радојковић 7), Голуб 6, Обренић 7, Јовановић 7, Неда 6.

Новокнежевачким „витезови“ никако да подесе нишанске справе. У првом делу две прилике су имали нападачи Обилића, најпре у 9.минуту када је на додавање Станислава сарапе Тома Дабевски шутирао искоса са десне стране али је лопта окрзнула пречку, док је у 22.минуту шут Младена Ђурића бравурозно одбранио голман гостију Живко Козарски. Голу Обилћа у 39.минуту запретио је Радован Јовановић, а сигурно је одбрнаио Саша Зарић.

Освежење и радост гостима из Надаља донео је у 53.минуту Срђан Радојковић. После акције по десној страни драма пред голом, два шута изблиза успела је да заустави одбрана домаћих, али на одбијену лопту из трећег покушаја Радојковић успева да затресе мрежу Зарића.

Изједначење је уследило у 59.минуту, на убачену лопту из дубине Стевана Вуковића, главом је Тома Дабевски лобовао противничког голмана.

М. Митровић

Јадран - Раднички (Б) 1:4 (0:1)

ФЕКЕТИЋ: Стадион Јадрана, гледалац 100, судија: Филиповић (Суботица), стрелци: Чурколи у 50. за Јадран, а Кекезовић у 25. (из пенала), С. Бабић у 63.  и 73. Ковач у 84. минуту за Раднички. Жути картони: Н. Мудрински, Стојановић, Бориловић, Чурколи, Милановић (Јадран). Црвени картони: Радуловић (Јадран), Јањић (Раднички).

ЈАДРАН: Милановић 6, Станишић 6, Ни. Мудрински 7 (Малецки 6), Не. Мудрински 7,  Бориловић 6, Балаћ 7, Радуловић 6, Стојановић 7, Чурколи 7, Чеке 6 (Вуковић 6), Олах 6.

РАДНИЧКИ: Иванишевић 7, Корпонајић 7, Лебовић 7, М. Маринковић 7, Јањић 7, Бабић 7 (Маровић), Кекезовић 7, С. Бабић 8, Лукић 7, Ковач 7, Митић 7 (М. Маринковић).

С. Стојиљковић

Палић - Хајдук 8:1, Електровојводина - Солид 7:1, Чантавир - Жедник 2:2, Ударник - Биково 0:1, Локомотива - Мала Босна 1:2.