Subotička liga: Gradištanci čuvaju vrh

02.04.2019. 12:25 12:27

Novokneževčani su doživeli katastrofalan poraz od lidera na tabeli Vojvodine iz Bačkog Gradišta.

Obilić - Vojvodina 0:7 (0:2)

NOVI KNEŽEVAC: Stadion Obilića, gledalaca 150. Sudija: V. Filipović (Subotica). Strelci: Ikrašev u 13. i 86, Marjanov u 44. (iz jedanaesterca), 66. i 85, Bečanović u 77. i Živkov u 90. minutu (autogol). Crveni kartoni: Mičević i Terzin (Obilić).

OBILIĆ: Stijović 5, Živkov 5, Mičević 5, Jevtić 7, Barjaktarović 6, Ostrogonac 6, S. Vuković 6 (Kašić -), R. Dabevski 7 (Jančić -), R. Vuković 6 (Tornjanski -), Terzin 5, Đukić 6.

VOJVODINA: Milovanov 7, Bečanović 7, Bilbija 8 (Janković -), Radulović 8, Kudrić 7, Bubanja 7, Marjanov 8, Jušković 7 (Pelengić -), Vender 7, Ikrašev 8, Popović 7 (Mihajlović -).

Mrežu domaćina načeo je u 13.minutu kada je Ratko Radulović sa 20 pogodio prečku, a Borislav Ikrašev na odbijenu loptu, spretnije reagovao od odbrane Obilića i sa sedam metara pogodio cilj. Polovinom prvog dela Obilić je ostao sa igračem manje, jer je isključen Filip Mičević.

Tek što je počelo drugo poluvreme novi hendikep za Obilić je isključenje Zorana Terzina, pa je bilo iluzorno očekivati da će domaća ekipa sa dvojicom igrača manje uspeti nešto više da uradi.

M. Mitrović

Radnički(B) - Proleter (NJ) 2:2 (0:0)

BAJMOK: Sportski centar, gledalaca 150, sudija: Sinobad (Subotica), strelci: Šoper u 75. Pešut u 88. za Radnički, a Demonjić u 50. i 70. minutu za Proleter. Žuti kartoni: Šoper, Stojanović (Radićki), Tošić, Đekanović (Proleter). Crveni karton: Kekezović (Radnički).

RADNIČKI: Ivanišević 6, Pešut 6, Lebović 6, Marinković 6, Janjić 6, Lazić 6, Lukić 6, Šoper 6, Kekezović 7, Babić 6, Rajić 6 (Stojanović 6).

PROLETER: S. Matković 7, Bakić 6, L. Grabić 6, Tošić 7, Stojilović 6, Curnović 7, G. Grabić 6, Dondur 6, Demonjić 8, Milić 6 (Bukvić), Đukanović 7.

Domaći su prvih 15. minuta imali nekoliko prilika, ali ih nisu iskoristili, gosti su to kaznili i poveli sa 2:0. Domaći su posle primljenog drugog gola krenuli na sve ili ništa i u 75. minutu Šoper je smanjio rezultat, da bi dva minuta pre kraja Pešut iz gužve postigao izjednačujući pogodak.

S. Stojiljković

Proleter (RS) - Sloga 7:1 (3:0)

RAVNO SELO: Igralište Proletera, gledalaca oko 150. Sudija: Bečanović (Bečej), strelci: Popržen u 6. i 9. Nešković u 15. Grujić u 34. Gayić u 70. Turović u 83. i Kojičić u 88. za Proleter, a  Bauk u 75. minutu za Slogu, Žuti kartoni: Gajin (Proleter ), Farago (Sloga).

PROLETER: Mirković, Ogrizović, Sivčević, Gadžić, Novićević, Grujić (Veličković), Gajin, Maćiženski, Nešković (Jovanović), Kojičić, Popržen ( Turović).

SLOGA: Radić, Martinović, Banov, Bauk, Mijić, Davidov, Milanković, Savić (Višnjić), Budovalčev, Farago, Živanović.

L. Kiš

Iskra - Senta 2:1 (2:0)

KUCURA: Igralište  Iskre, gledalaca:300, sudija: B. Vukanović (Subotica), strelci: Serdar u 20. i Ivan u 33. za Iskru, a Korać u 65. minutu za Sentu, žuti karton: Jurčuk (Iskra).

ISKRA: Kalinić, Drljača, Durutović, Stalević, Rodić, Jurčuk, Ivan, Malacko, Šanta, Gubaš, Serdar.

SENTA: Tomašev, Zeković, Pavlov, Bajtai, Đeri, Đuza, Božin (Piri), Vuletiž, Mitrović, Korać, Lovre.

U Kucuri, svakom od rivala pripalo je po jedno polureme. Na kraju, minimalnoj pobedi radovali su se fudbaleri domaće Iskre, koja nastupila je bez petorice standardnih prvotimaca. Ipak, njihova prednost od dva gola, iz prvog dela susreta, bila je nedostižna za borbene i uporne Senćane.

Đ. Štrbac

Jadran - Đurđin 1:4, Vinogradar - Njegoš 4:0, Preporod - Panonija 0:1, Obilić - Vojvodina 0:7, Proleter (RS) - Sloga 7:1, Radnički - Proleter (NJ) 2:2, Iskra - Senta 2:1, Napredak - Sutjeska 2:1.