108.4794

Суботичка лига: Бајић за победу

09.10.2018. 10:35 10:37

​​​​​​​Сутјеска  – Обилић 1:0 (0:0)

БАЧКО ДОБРО ПОЉЕ: Стадион „ Крај Сушаре“, гледалаца 150, судија: Симендић (Суботица ). Стрелац: Бајић у 88  минуту. Жути картони : Гашовић, Врекић, Бајић (Сутјеска), Ђурић,  Лазић и Степанчевић (Обилић), Црвени картон: Касић (Обилић).

СУТЈЕСКА: Гашовић  8, Делић 7 , Бајић 8, Дринчић 7, Костић 7, Дакић 7 Јакић 7, Пековић 7, ( Врекић 7), Сталетовић 7, ( Голубовић  7)  Пејић, Лопушина 7.

ОБИЛИЋ:  Зарић  6, Вуковић 7 ( Живков 6 ), Мићевић 6 , Касић 6,  Барјактаровић 7, Радуловић 7 ,  Дабевски  7,  Ђурић 7,( Ромић 6 ), Попов 6 (Сарапа 7), Стипанчевић 7, Лазић  7 .

Играло се оштро на моменте и погибељно ,са много прекида и лекарских интервенција. Прву прилику имали су гости,а одлични голман домаћих Гашовић храбром интервенцијом успео је да сачува своју мрежу.

У 31. минуту судија  Симендић на сигнализацију свога помоћника Драгојловића свирао је пенал за госте .Али је јунак утакмице ,голман Гашовић одбранио ударац са једанаест метара. Пред крај првог дела после погибењног старта Касић је зарадио црвени картон,  а  Пековић је завршио на хирушком одељељу болнице у Врбасу.

У другом полувремену домаћи су кренули офанзивније, али се на једини погодак чекало до 88. минута, када је  бек домаћих Бајић са 35 метара савладао гостујућег голмана.

И. Вуковић

Искра - Раднички (Б) 2:0 (1:0)

КУЦУРА: Стадион Искре, гледалаца:250, судија: Н. Чорокало (Суботица), стрелци: Јанковић у 21. и Сталевић у 70. минуту, жути картони: Јанковић, Губаш, Дрљача (Искра), црвени картон: Лазић (Раднички) у 77. минуту.

ИСКРА (К): Калинић, Дрљача, Иван, Пљешевац (Живковић), Ђаковић, Родић , Гаговић, Малацко, Јанковић (Сталевић), Губаш, Сердар (Јурчук).

РАДНИЧКИ: Иванишевић, Корпонајић, Лебовић, Маринковић, Кекезовић, Лукић (Ивошевић ), Лазић, Д. Бабић (Пајић), С. Бабић, Коваћ, Маровић (Митић).

Тек што је крочио на терен у свом првом контакту са лоптом резервиста Куцурана Богдан Сталевић постигао је гол. Поставио је крајњи резултат. Занимљиво да је Сталевић заменио стрелца првога гола Данила Јанковића.

Ђ. Шт.

Панонија - Јадран 0:7, Војводина - Његош 2:1, Слога - Ђурђин 3:1, Пролетер (Њ) - Виноградар 1:4, Сента - Препород (среда), Сутјеска - Обилић 1:0, Напредак - Пролетер (РС) 0:1, Искра - Раднички 2:0.

1. Прол. (РС)        8      7      1      0      21:9  22

2. Војводина         8      5      2      1      19:5  17

3. Сутјеска           8      5      1      2      17:7  16

4. Раднички         8      5      1      2      13:8  16

5. Искра              8      5      1      2      15:11        16

6. Јадран            8      3      4      1      18:8  13

7. Виноградар    8      4      1      3      18:16        13

8. Слога              8      4      1      3      14:15        13