СРПСКА ЛИГА, ГРУПА ВОЈВОДИНА Изненађење у Новим Бановцима

20.08.2024. 09:51 09:52
Извор: pixabay.com

Омладинац (НБ) – Врбас 0:1 (0:1)

НОВИ БАНОВЦИ: Игралиште Омладинца, гледалаца: 100. Судија:  Граховац (Нови Сад) Стрелац: Гојков у 12. минуту. Жути картони: Томић, Ахчин (Омлади-

нац) Анђелковић, Краиновић, Војводић, тренер Лаковић (ОФК Врбас)

ОМЛАДИНАЦ: Благојевић 6, Царић 6 (од 46. Радуловић 6), Мисић 6 (од 62. Хабибовић 6), Гајић 6, Малиш, Радић 6, Ахчин 6, Вујко 7 (од 46. Колоцка 6), Аћимовић 6,5 (од 78. Томић -), Благојевић 6, Пријовић 6 (од 46. Милићевић 6).

ОФК ВРБАС: Војводић 7,5, Бањац 7, Перишић 7 (од 71. Матијашевић 6), Вујошевић 7, Гојков 8, Абрамушић 7,5, Живкуцин 7, Марковић7 (од 90. Вујовић -), Краиновић 7 (од 84. Дракуловић -), Анђелковић 7, Ковачевић 7.

Бановчани су на премијери остали празних шака. Новајлија из Врбаса, голом Гојкова, већ у 12. минуту однео је плен. После грешке штопера Гајића, са седам метара прецизан је био Гојков, лопта је завршила у углу.

Благојевић из добре позиције није успео да погоди мрежу, а Радуловић је, са два метра, пропустио прилику за изједначење. Гости су у другом делу претили само из контранапада, успели су да се одбране и у великом стилу почну првенство у јачој конкуренцији.

Д. Ј.

Борац (Ш) – Раднички 0:1 (0:0)

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца: 500. Судија: Репчак (Врбас). Стрелац: Јанковић у 70. минуту. Жути картони: Суботин, Братић (Борац), Ђурић, Топић (Раднички). Црвени картон: Ромић (Борац) у 67. минуту.

БОРАЦ: Тодић 7, Ромић 6,5, Суботић 7, (Бугарин -), Шево 7, Ст. Максимовић 7,5, Јурешевић 6,5, (Торбица 6,5), Влалукин 7, Ракић 7, С. Максимовић7, Јовишић 7, Петровић 7 (Братић 7).

РАДНИЧКИ: Стефановић 7, Ђурић 7, Борисављевић 7, (Димит-

ријевић 7), Топић 7,5, Парошки 7, Каришић 7,5, Милановић 7, (Апостоловски 7), Тедић 7, Петровић 7,5, Јонаш 7,5, (Провчи -), Тричковић 7 (Јанковић 8).

У првом делу Шајкашани су промашили три лепе прилике.  У другом делу играло се добро, а у 67. минуту дошло је до чарки, Ромић је налетео на капитена Каришића и просто га нокаутирао, наравно добио је  црвени картон, док је Суботић који је опоменут жутим. Тада гости преузимају иницијативу и имају више прилика. У 70. минуту Јанковић се одлучио на шут са око 30 метара, лопта је страховито погодила горњи десни угао  гола.

М. П.

Хајдук (Д) – Бечеј 2:2 (2:2)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца: 300. Судија: Јанковић (Панчево). Стрелци: Петрушић у 12. и 42. за Хајдук,  а Симин у 14. и 17. за Бечеј. Жути картони: Требовац (Хајдук), Павловић, Губеринић, Станаћев ( Бечеј). Црвени картон: Томчић (Бечеј) у 36. минуту.

ХАЈДУК: Тојагић 7, Џибрић 7 (од 46. Бајуновић 7), Великић 7, Јевић 7, Мандић 7, Цвијић 7,5, Нађ 7, Петрушић 8 (од 60. Угљешић – , од 74. Радаковић – ), Илић 6,5 (од 68. Херцег – ), Золнајић 7, Малешевић 7 (од 46. Требовац 7).

БЕЧЕЈ: Милованов 7,5, Ћук 6,5, Десница 6,5 (од 46. Воргучин 7), Н. Вјештица 7, Влаисављевић 7, Тутњевић 7,5, Радаковић 6,5, Станаћев 6, Симин 8 (од 55. Губеринић 6), Павловић 7 (од 80. В. Вјештица – ), Томчић 6,5.

Инспирација двојице играча из категорије бонуса и њихова жеља да на дебију оправдају поверење, кумовала је голеади током првог полувремена. Најпре је потез повукао Новак Петрушић (19), новајлија из Телеоптика, пошто је ударцем главом крунисао асистенцију бека Милоша Џибрића. Два минута касније узвратио је Стефан Симин. Млади офанзивац суперлигаша Спартака на позајмици крај Тисе, најбоље је реаговао после прекида и убацивања Илије Тутњевића – 1:1. Ситуација за преокрет била је скоро пресликана, поново је Тутњевић одиграо улогу асистента, док је Симин спретно реаговао у казненом простору.

Чедомир Томчић, најискуснији првотимац гостију, високо је подигао ногу и за неопрезан старт над Владимиром Илићем, санкционисан је црвеним картоном. Бројчану предност, домаћини су искористили у 42. минуту: Стефан Цвијић је послао лопту у празан простор, све је одлично испратио расположени Петрушић и погодио за 2:2.

Са играчем мање, гости нису желели пуно да ризикују у наставку. Домаћини су имали иницијативу, стезали су обруч  али нису успели дапостигну погодак.