SRPSKA LIGA, GRUPA VOJVODINA Iznenađenje u Novim Banovcima

20.08.2024. 09:51 09:52
Izvor: pixabay.com

Omladinac (NB) – Vrbas 0:1 (0:1)

NOVI BANOVCI: Igralište Omladinca, gledalaca: 100. Sudija:  Grahovac (Novi Sad) Strelac: Gojkov u 12. minutu. Žuti kartoni: Tomić, Ahčin (Omladi-

nac) Anđelković, Krainović, Vojvodić, trener Laković (OFK Vrbas)

OMLADINAC: Blagojević 6, Carić 6 (od 46. Radulović 6), Misić 6 (od 62. Habibović 6), Gajić 6, Mališ, Radić 6, Ahčin 6, Vujko 7 (od 46. Kolocka 6), Aćimović 6,5 (od 78. Tomić -), Blagojević 6, Prijović 6 (od 46. Milićević 6).

OFK VRBAS: Vojvodić 7,5, Banjac 7, Perišić 7 (od 71. Matijašević 6), Vujošević 7, Gojkov 8, Abramušić 7,5, Živkucin 7, Marković7 (od 90. Vujović -), Krainović 7 (od 84. Drakulović -), Anđelković 7, Kovačević 7.

Banovčani su na premijeri ostali praznih šaka. Novajlija iz Vrbasa, golom Gojkova, već u 12. minutu odneo je plen. Posle greške štopera Gajića, sa sedam metara precizan je bio Gojkov, lopta je završila u uglu.

Blagojević iz dobre pozicije nije uspeo da pogodi mrežu, a Radulović je, sa dva metra, propustio priliku za izjednačenje. Gosti su u drugom delu pretili samo iz kontranapada, uspeli su da se odbrane i u velikom stilu počnu prvenstvo u jačoj konkurenciji.

D. J.

Borac (Š) – Radnički 0:1 (0:0)

ŠAJKAŠ: Igralište Borca, gledalaca: 500. Sudija: Repčak (Vrbas). Strelac: Janković u 70. minutu. Žuti kartoni: Subotin, Bratić (Borac), Đurić, Topić (Radnički). Crveni karton: Romić (Borac) u 67. minutu.

BORAC: Todić 7, Romić 6,5, Subotić 7, (Bugarin -), Ševo 7, St. Maksimović 7,5, Jurešević 6,5, (Torbica 6,5), Vlalukin 7, Rakić 7, S. Maksimović7, Jovišić 7, Petrović 7 (Bratić 7).

RADNIČKI: Stefanović 7, Đurić 7, Borisavljević 7, (Dimit-

rijević 7), Topić 7,5, Paroški 7, Karišić 7,5, Milanović 7, (Apostolovski 7), Tedić 7, Petrović 7,5, Jonaš 7,5, (Provči -), Tričković 7 (Janković 8).

U prvom delu Šajkašani su promašili tri lepe prilike.  U drugom delu igralo se dobro, a u 67. minutu došlo je do čarki, Romić je naleteo na kapitena Karišića i prosto ga nokautirao, naravno dobio je  crveni karton, dok je Subotić koji je opomenut žutim. Tada gosti preuzimaju inicijativu i imaju više prilika. U 70. minutu Janković se odlučio na šut sa oko 30 metara, lopta je strahovito pogodila gornji desni ugao  gola.

M. P.

Hajduk (D) – Bečej 2:2 (2:2)

DIVOŠ: Igralište Hajduka, gledalaca: 300. Sudija: Janković (Pančevo). Strelci: Petrušić u 12. i 42. za Hajduk,  a Simin u 14. i 17. za Bečej. Žuti kartoni: Trebovac (Hajduk), Pavlović, Guberinić, Stanaćev ( Bečej). Crveni karton: Tomčić (Bečej) u 36. minutu.

HAJDUK: Tojagić 7, Džibrić 7 (od 46. Bajunović 7), Velikić 7, Jević 7, Mandić 7, Cvijić 7,5, Nađ 7, Petrušić 8 (od 60. Uglješić – , od 74. Radaković – ), Ilić 6,5 (od 68. Herceg – ), Zolnajić 7, Malešević 7 (od 46. Trebovac 7).

BEČEJ: Milovanov 7,5, Ćuk 6,5, Desnica 6,5 (od 46. Vorgučin 7), N. Vještica 7, Vlaisavljević 7, Tutnjević 7,5, Radaković 6,5, Stanaćev 6, Simin 8 (od 55. Guberinić 6), Pavlović 7 (od 80. V. Vještica – ), Tomčić 6,5.

Inspiracija dvojice igrača iz kategorije bonusa i njihova želja da na debiju opravdaju poverenje, kumovala je goleadi tokom prvog poluvremena. Najpre je potez povukao Novak Petrušić (19), novajlija iz Teleoptika, pošto je udarcem glavom krunisao asistenciju beka Miloša Džibrića. Dva minuta kasnije uzvratio je Stefan Simin. Mladi ofanzivac superligaša Spartaka na pozajmici kraj Tise, najbolje je reagovao posle prekida i ubacivanja Ilije Tutnjevića – 1:1. Situacija za preokret bila je skoro preslikana, ponovo je Tutnjević odigrao ulogu asistenta, dok je Simin spretno reagovao u kaznenom prostoru.

Čedomir Tomčić, najiskusniji prvotimac gostiju, visoko je podigao nogu i za neoprezan start nad Vladimirom Ilićem, sankcionisan je crvenim kartonom. Brojčanu prednost, domaćini su iskoristili u 42. minutu: Stefan Cvijić je poslao loptu u prazan prostor, sve je odlično ispratio raspoloženi Petrušić i pogodio za 2:2.

Sa igračem manje, gosti nisu želeli puno da rizikuju u nastavku. Domaćini su imali inicijativu, stezali su obruč  ali nisu uspeli dapostignu pogodak.